Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/357 anonim ***** válasza:
67%

"Jó hogy mondod :) mert akkor ez a prófécia is igaz Mohamed prófétára mert vele is beszélt Isten." Akkor ezt beszéld meg Abdullahval. Amúgy teljesen mindegy, semmivel nem vagy beljebb. Mohamed nem volt zsidó és köze nem volt Izrael területéhez. Eleve már az belemagyarázás, hogy az "atyádfia" megfogalmazást az arabokra érted.


"Más versek nem érdekelnek."

Téged nem, a kereszténységet meg igen. A szövegkörnyezetéből kiragadott fél mondat nem bizonyít semmit. Te mélyen fel vagy háborodva, ha valaki ezt teszi a Koránnal.


"Pontosan ő. Isten nem lehet ha csak nem fogyatékos istenségekben hiszel. Biztos hogy emberről van itt szó."

A Szentháromságon belüli viszonyról van szó. De lépjünk hátra kettőt és nézzük meg más szemszögből! 1. A Szentlélek Isten a Biblia szerint? Igen, a Szentlélek káromlása az egyetlen megbocsáthatatlan bűn. Akkor hogy lehetne Mohamed? Sehogy.

2. Nézzük az általad idézett verset. Ez nem hamis, szerinted, magad is idézed: "Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok." Hol írja a Korán, hogy Jézus küldte Mohamedet? Nem Allah küldötte? Jézusé? Jézusnak az iszlámba van hatalma prófétákat küldözgetni maga helyett?

"amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek." Azt ne mond, hogy oldalakon keresztül ez az egyetlen igaz félmondat az evangéliumban. Akkor azt nem itt-ott meghamisították, hanem szabályosan újraírták, mivel közel, s távol az égvilágon semmi nem támasztja alá az elképzelésedet.


"Keresztelő János szavaiból is az következik hogy utánuk jön még egy próféta."

Keresztelő János Jézusról prófétált és ezzel beteljesítette Ézsaiás próféciáját. Teljesen egyértelmű, hogy Jézusról beszélt.

"Mert ő az, akiről Ézsaiás így prófétált: „Kiáltó szava hangzik a pusztában: Készítsétek az Úr útját, egyengessétek ösvényeit!" Máté 3:3

"Erre ő így felelt: „Én kiáltó hang vagyok a pusztában: egyengessétek az Úr útját”, ahogyan Ézsaiás próféta megmondta." Ján 1:23

Ez utalás Ézsiás 40:3-ra: "Egy hang kiált: Építsetek utat a pusztában az ÚRnak! Készítsetek egyenes utat Istenünknek a kietlen tájon át!"

És mit mond János? "Másnap János látta, hogy Jézus hozzá jön, és így szólt: Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét! Ő az, akiről én megmondtam: Utánam jön egy férfi, aki nagyobb nálam, mert előbb volt, mint én." Ján 1:29-30 "Én vízzel keresztellek titeket, hogy megtérjetek, de aki utánam jön, erősebb nálam, arra sem vagyok méltó, hogy a saruját vigyem. Ő majd Szentlélekkel és tűzzel keresztel titeket." Máté 3:11


Nézd, azt értem, hogy te muszlim vagy, nem hiszel benne. Meghamísították a Bibliát, Jézus muszlim volt stb. De azt már nem értem, miért akarod mindenáron félremagyarázni a nyilvánvaló szöveget és ráerőltetni a keresztényekre, hogy abban kellene hinniük, amit te mondasz. Ez egy másik vallás, egy mások könyv, nem a Korán.

2021. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/357 A kérdező kommentje:

"Akkor ezt beszéld meg Abdullahval. Amúgy teljesen mindegy, semmivel nem vagy beljebb. Mohamed nem volt zsidó és köze nem volt Izrael területéhez. Eleve már az belemagyarázás, hogy az "atyádfia" megfogalmazást az arabokra érted."


Az "atyádfia" nem belemagyarázás. Akkor azt írta volna hogy zsidók közül, de így az arabok is benne vannak. Izrael területéhez meg nem kell hogy köze legyen. Azt írja a vers hogy Izraelben nem lesz Mózeshez fogható próféta, ebből az következik hogy máshol lesz. Egyszerű szövegértés :)



"Téged nem, a kereszténységet meg igen. A szövegkörnyezetéből kiragadott fél mondat nem bizonyít semmit. Te mélyen fel vagy háborodva, ha valaki ezt teszi a Koránnal. "


Ezek nem fél mondatok. A Mózes 5. könyve 18:18-19 hány pont szerepel? És mind igaz Mohamed prófétára. A Korán esetében a szövegkörnyezet tisztázza de itt mit tisztáz? Mit változtat? Semmit. Azt meg mondtam hogy nekem nem kell minden verset figyelembe vennem, de neked igen, így ezeket is amiket én idéztem.



"A Szentháromságon belüli viszonyról van szó. De lépjünk hátra kettőt és nézzük meg más szemszögből! 1. A Szentlélek Isten a Biblia szerint? Igen, a Szentlélek káromlása az egyetlen megbocsáthatatlan bűn. Akkor hogy lehetne Mohamed? Sehogy."


A Szentlélek más kérdés, ne menjünk bele. Ebben a versben viszont nem a Szentlélekről van szó. Kifejtetetm hogy miért.



"Hol írja a Korán, hogy Jézus küldte Mohamedet? Nem Allah küldötte? Jézusé? Jézusnak az iszlámba van hatalma prófétákat küldözgetni maga helyett? "


Természetesen Jézusnak nincs ilyen hatalma. Nem is mondtam hogy Jézus küldte. Ez nyilván hamisítás, de ez nem lényeges. Inkább azt mond meg, az egyik istenség hogyan küldheti el a másik istenséget? Mert ha ők istenek, akkor ez a helyzet.



"Azt ne mond, hogy oldalakon keresztül ez az egyetlen igaz félmondat az evangéliumban. Akkor azt nem itt-ott meghamisították, hanem szabályosan újraírták, mivel közel, s távol az égvilágon semmi nem támasztja alá az elképzelésedet."


Hát igen, az Újszövetséget sajnos csúnyán meghamisították. Kevesebb az igaz állítás és sok a hamisítás. Neked viszont pont azokat kellene tisztáznod amit igaznak tartok. Érdekes hogy pont azokat tagadod amik nincsenek meghamisítva.



"Keresztelő János Jézusról prófétált és ezzel beteljesítette Ézsaiás próféciáját. Teljesen egyértelmű, hogy Jézusról beszélt."


Keresztelő János Jézusról is prófétált és Mohamed prófétárol is. Abból a versből amit idéztem egyértelműen kiderül hogy érkezik majd a krisztus és érkezik a próféta. Jézus a krisztus Mohamed pedig a próféta. Jézus sem mondott olyat hogy utána nem jön próféta. Sőt, elmobdta hogyan kell megkülönböztetni az igaz prófétát a hamisítól, ez is bizonyítja hogy utána jönnie kellett még egy prófétának.



"De azt már nem értem, miért akarod mindenáron félremagyarázni a nyilvánvaló szöveget és ráerőltetni a keresztényekre, hogy abban kellene hinniük, amit te mondasz. Ez egy másik vallás, egy mások könyv, nem a Korán."


Nincs abban semmi eröltetés amit írtam. Sőt, sokkal logikusabb mint az ide oda küldözgetett istenségek és illik a megjövendölt próféta személyére is. Már sokszor írtam hogy az az egyik célom hogy bizonyítasm, a Biblia igazolja az iszlám igazát és ahogy látod elég jól megy.

És nem másik vallás. Ugyanaz a vallás volt mert Istennek egy vallás van és volt mindig is. A keresztények tették más vallássá.

2021. aug. 23. 21:20
 133/357 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezzel rövidre is zárhatjuk:

"15Prófétát támaszt neked az Úr, a te Istened a te saját nemzetségedből s a te testvéreid közül, úgy, mint engem: arra hallgass."

Mohamed ebbe a nemzetségbe nem tartozott bele, nem lehet a próféta, akiről a Biblia ír.

2021. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/357 A kérdező kommentje:
Most akkor meghamisítod a fordítást? :)) Ha másképp nem tudod megcáfolni akkor megváltoztatod a fordítást? :) Mondanám hogy szánalmas, de keresztényeknél már semmin nem csodálkozom .
2021. aug. 23. 21:31
 135/357 anonim ***** válasza:
91%
Mondanám, hogy szánalmas vagy, de muszlimoknál már semmin se csodálkozom, nem túl okos lények (talán ezért is dőltek be Mohamednek). Érted, hogy mit jelent az idézetem elején a 15-ös szám? Felfogtad, hogy a 15 és a 18 bár közeli számok, mégsem pont ugyanazok?
2021. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/357 anonim ***** válasza:
92%

"Azt írja a vers hogy Izraelben nem lesz Mózeshez fogható próféta, ebből az következik hogy máshol lesz. Egyszerű szövegértés"

De nem ezt írja. Egyszerű szövegértés.


A többi meg már szimpla elvakultság és a szöveg totális figyelmen kívül hagyása, szóval zátonyra futott a beszélgetés.


"Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?" A választ megkaptad: Mert nem jövendölte meg! A mai Biblia, az amit a keresztények használnak, nem a te elképzeld Bibliád, nem jövendölte meg! Ennyi. A jelenlegi Biblia alapján az állításod bizonyíthatatlan! A Biblia szövege pedig így nézett ki már évszázadokkal Mohamed előtt is. Ez ugyanaz a Biblia, ami Mohamed idejében is használatban volt. Úgyhogy ne gyere nekem azzal, hogy a keresztények várták Mohamedet, meg felkellett volna ismerniük, mert nem várták és a Könyvükből teljesen bizonyíthatatlan, hogy Mohamed abban szerepel. Az meg nem volt a legjobb marketing szöveg a 7. században, hogy "Nézd, a könyvetek meg van hamisítva. Az Újszövetség 90%-a kamu, de van benne két mondat, amit ha totál másképp értelmeztek, mint azt kellene a szöveg többi része alapján, akkor kiderül, hogy bár nem számítottatok rám, de tulajdonképpen engem vártok."


Ez lehet hogy muszlimoknak megnyugtató, mert igazolva látják a saját nézeteiket, de a keresztényeknek ez nevetséges.

Gondolj már bele! Bebizonyítsam neked a Koránból, hogy Mohamed keresztény volt? Biztos találok neked legalább három mondatot, amire rátudom húzni, hogy keresztény volt, csak a muszlimok meghamisították a többi részt. Mondjam én is? "Miért nem hiszed el? Bene van a Koránban!" Ennyire nevetséges az állításod. Nem is értem, minek erőlködsz ilyen hülyeségekkel. Igen, hülyeség a keresztényeket olyan szakaszokra hivatkozva győzködni arról, hogy Mohamed benne van a Bibliában, amit ők 2000 éve Jézusra és a Szentlélekre értenek és ezt nem belemagyarázzák, hanem szó szerint benne van a Bibliájukban. Pártfogó=Szentlélek

5Mózes: "Találkozék Filep Nátánaellel, és monda néki: A ki felől írt Mózes a törvényben, és a próféták, megtaláltuk a názáreti Jézust, Józsefnek fiát." Ján 1:46

Péter már mit hírdet? "És elküldje a Jézus Krisztust, a ki néktek előre hirdettetett. Kit az égnek kell magába fogadnia mind az időkig, míglen újjá teremtetnek mindenek, a mikről szólott az Isten minden ő szent prófétájának szája által eleitől fogva. Mert Mózes ezt mondotta az atyáknak: Prófétát támaszt néktek az Úr, a ti Istenetek a ti atyátokfiai közül, mint engem; azt hallgassátok mindenben, a mit csak szólánd néktek. 23Lészen pedig, hogy minden lélek, valamely nem hallgatánd arra a prófétára, ki fog irtatni a nép közül. De a próféták is mindnyájan Sámueltől és a következőktől fogva, a kik csak szóltak, e napokról jövendöltek. Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan." ApCsel 3:20-25

2021. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/357 anonim ***** válasza:
90%

"Most akkor meghamisítod a fordítást? :)) Ha másképp nem tudod megcáfolni akkor megváltoztatod a fordítást? :)"


Nem hamísította meg a fordítást, csak amit ő linkelt az egy értelemző fordítás. A pontos szövegben, tulajdonképpen "testvéreid" közül van.

Ez nem Mohamed, mivel nem tartozott Izráel népéhez. Itt Mózesről és az izraelitákról van szó. Izrael=Jákob. Jákobnak 12 fia volt, akiktől a Izrael 12 testvértörzse származik. Erről van szó, nem Izmaelről. Izmael nem Izráel(=Jákob) testvére.

És hogy hogy értette a Biblia, arra teljesen egyértelmű utalás van a szövegben. Előző fejezet:

"Mikor bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked, és bírod azt, és lakozol abban, és ezt mondod: Királyt teszek magam fölé, miképen egyéb népek, a melyek körültem vannak: Azt emeld magad fölé királyul, a kit az Úr, a te Istened választ. A te atyádfiai közül emelj magad fölé királyt; nem tehetsz magad fölé idegent, a ki nem atyádfia." 5Móz 17:14-15 Direkt én is Károliból idéztem, mert így látszik a magyarban is, hogy itt ugyanaz a szó áll.

De írok jobbat! Ugyan az a fejezet, ugyanaz a szó, csak egy kicsivel feljebb: "A Lévita-papoknak, a Lévi egész nemzetségének ne legyen se része, se öröksége Izráellel, hanem éljenek az Úrnak tüzes áldozatjaiból és örökségéből. Annakokáért ne legyen néki öröksége az ő atyjafiai között: Az Úr az ő öröksége, a mint megmondotta néki." 5Móz 18:1-2

2021. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/357 A kérdező kommentje:

"Mondanám, hogy szánalmas vagy, de muszlimoknál már semmin se csodálkozom, nem túl okos lények (talán ezért is dőltek be Mohamednek). Érted, hogy mit jelent az idézetem elején a 15-ös szám? Felfogtad, hogy a 15 és a 18 bár közeli számok, mégsem pont ugyanazok?"


Tehát meghamisítottad a fordítást. Látom a keresztények még a Bibliát is meghamisítják ha érdekük úgy kívánja. Nektek semmi nem szent?

2021. aug. 24. 09:27
 139/357 A kérdező kommentje:

"De nem ezt írja. Egyszerű szövegértés."


Azt írja Izraelben nem támad ilyen próféta, tehát pontosan azt írja amit mondtam.



"A többi meg már szimpla elvakultság és a szöveg totális figyelmen kívül hagyása, szóval zátonyra futott a beszélgetés."


Ezzel semmire nem mész. Ne fáraszd magad.



"Úgyhogy ne gyere nekem azzal, hogy a keresztények várták Mohamedet, meg felkellett volna ismerniük, mert nem várták és a Könyvükből teljesen bizonyíthatatlan, hogy Mohamed abban szerepel. "


Pont most bizonyítottam és a Bibliából kiderül, vártak egy prófétát Jézus után. Ezt írja a Biblia.



"Ez lehet hogy muszlimoknak megnyugtató, mert igazolva látják a saját nézeteiket, de a keresztényeknek ez nevetséges."


Nevetséges? Amit írtam sokkal értelmesebb mint amiben ti keresztények hisztek. Tudod mi nevetséges? Amiben ti keresztények hisztek. Úgy kezdődik a verse hogy "Prófétát támasztok nekik". Jézus nem is próféta a keresztények szerint hanem maga Isten, szóval már itt megbukik hogy Jézusról lenne szó, de azért behazudjátok hogy Jézust jövendöli meg a vers :) Ha a Pártfogó szerintetek a Szentlélek vagy Isten, akkor ez egy olyan istenség akinek fizikai korlátai vannak és csak azt tudja mondani amit mástól hall. Ez azt jelenti fogyatékos istenségekben hisztek akik még beszélni sem tudnak maguktól. Na ez a nevetséges. Az általam mutatott versből kiderül a krisztus és a próféta két külön személy de még csak megnevezni sem tudtok Jézus után prófétát, pedig a Biblia szerint jönnie kellett.



"Igen, hülyeség a keresztényeket olyan szakaszokra hivatkozva győzködni arról, hogy Mohamed benne van a Bibliában, amit ők 2000 éve Jézusra és a Szentlélekre értenek és ezt nem belemagyarázzák, hanem szó szerint benne van a Bibliájukban. Pártfogó=Szentlélek"


Mert hülyeség hogy Jézusra és a Szentlélekre vonatkozik. Ez kizárható a Biblia alapján. Ha rájuk vonatkoztatjátok kb mindenki kiröhög titeket. Jó ez nektek?

2021. aug. 24. 09:41
 140/357 A kérdező kommentje:

"Nem hamísította meg a fordítást, csak amit ő linkelt az egy értelemző fordítás. A pontos szövegben, tulajdonképpen "testvéreid" közül van."


A "testvéreid"-be beletartoznak az arabok is. Simán írhatta volna a vers hogy a zsidók közül, ha tényleg csak zsidókra vonatkozik, de nem így tett, tehát simán lehet az arabok közül is. A zsidók Ábrahámtól származtatják magukat, aki az arabok ősatyja is tehát az értelmezésem helyes.

2021. aug. 24. 09:44
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!