Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/357 A kérdező kommentje:

"Na persze. Egyistenhit, angyalok név szerint, keresztény próféták, stb. Kicsit sem lopott a dolog..."


Az egyistenhit más vallásokban is megjelenik és az Ószövetségben. Az angyalok nevei és próféták nevei az Ószövetségben szerepelnek tehát nem keresztény. Mondom, az iszlám semmit nem vett át a kereszténységből. A pogány tanításokat a legkevesébé sem. Jézus szerepel a Koránban de ugye az is teljesen más mert a Korán próféta Jézusról ír mig a keresztények Istenként imádják meg hogy megváltotta a bűneiket. Az iszlám kb semmit nem vett átt a keresztény Jézusból sem az Újszövetségből.

2021. aug. 23. 00:55
 92/357 A kérdező kommentje:

"És honnan szedted, hogy az igék ugyanarra vonatkoznak?"


Az Ószövetség is megjövendől egy prófétát és az Újszövetség is. A kettő ugyanaz, mivel az Újszövetség megismétli a Mózes 5. könyve 18:18-19-et.

2021. aug. 23. 00:57
 93/357 anonim ***** válasza:
87%

"Az angyalok nevei és próféták nevei az Ószövetségben szerepelnek tehát nem keresztény"

Tehát a zsidóktól lopni nem lopás, csak a keresztényektől? Érdekes a muszlim erkölcs...

2021. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/357 anonim ***** válasza:
95%

"Az Ószövetség is megjövendől egy prófétát és az Újszövetség is. A kettő ugyanaz, mivel az Újszövetség megismétli a Mózes 5. könyve 18:18-19-et."

Helyesebben több prófétáról szóló jövendölés is található a Bibliában. De sehol nem írja hogy mindegyik ugyanarról szólna.

2021. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/357 szp72 ***** válasza:
91%

Hát ez tényleg fehéren-feketén be van bizonyítva. Akinek vagy egy kis esze, ezek alapján nem is igen lehet más csak muszlim. Különösen a következő érv a zseniálisan meggyőző:


"A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni."


Mivel a Biblia tele van azzal, hogy az Atya elküldi a Fiát, s bizony azzal is, hogy elküldik a Szentlelket, ezért az ostoba keresztény logika szerint, a Fiú és a Szentlélek mégis csak küldhető isteni személyek, ha nem is külön istenek.


Ha tehát azt olvassuk, hogy Jézus elküldi Pártfogót, azt a Pártfogót, akit egy kicsit korábban Szentléleknek nevezett (Jn 14,26), akkor szerintem is logikus, hogy Mohamed prófétára kell gondolnunk, ki másra? Aki ezt nem látja be az hülye.

2021. aug. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/357 anonim ***** válasza:
65%

Mindjárt még kihozzátok hogy az iszlám az igaz vallás.

Nem tudom a román ortodox egyház mit szólna hozzá mert magukat szent, egyetemes és apostoli egyháznak vallják.... Vagy átálnának iszlámnak hogy megmaradjanak az igaz hitben...

Mindenkinek joga van itt véleményt mondani: Keresztény Református vagyok és nem hiszem hogy Mohamed igaz próféta. Jézust hiszem még a Szentháromságos egy Istent.

Az igaz hogy az iszlám vallást megjósolta a Biblia viszont mert miutan elküldte Ábrahám Határt Izmaelkel a háztól akkor majdnem szomjan haltak a sivatagban. Isten mutatott Határnak egy kutat és akkor ittak vizet de majdnem meg voltak halva és Isten megmondta hogy Izmaelbol nagy nép lesz és ők lesznek az iszlámok és híres vallás lesz. Szóval az arab nép és iszlám vallás a Bibliában meg lett jövendőlve Hágárnak.

2021. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/357 anonim ***** válasza:
95%

A meddő vita helyett hoznék egy érdekességet:

Valóban volt idő, mikor képletes utalásokat a keresztények Mohamedre (is) vonatkoztattak. Méghozzá a XVI-XVII. században, a török hódoltság idején. Mohamed volt a negyedik vadállat "kis szarva" Dániel próféta könyvéből. :)) Ami a szentek ellen támad, sőt le is győzi őket, ráadásul "azt tervezi, hogy megváltoztatja az időket és a törvényeket", míg Isten igazságot nem szolgáltat.

Szóval igen, ha úgy vesszük benne van a Bibliában.

2021. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/357 anonim ***** válasza:
72%
A Biblia mindenképpen megjovendőlte az iszlám vallást. Hágárnak megmondta Isten hogy Izmaelbol nagy nép lesz és nevezetesen lesznek még ahogy írtad előző hogy Daniel prófétáknak is megmutatták. Meg Pál vagy János is írt levelet az egyik gyülekezetnek hogy ha eltérnek a keresztény tanok től akkor olyanok jönnek akik megtévesztik őket és megszűnnek keresztények lenni. És tényleg sok egykori keresztény hely ahova írta Pál és János a leveleket, iszlám vallásúak lettek vagyis az emberek. Én azt hiszem ( mivel a református is a katolikus vallasbol ered meg Isten sok generációra visszamenőleg is büntethet meg akár nemzeteket is) hogy mi az iszlamoktol visszakapjuk azt a sok üldöztetést amiket mi csináltunk vagyis az őseink akik magjan égették el ártatlan embereket. Azon reménykedem hogy én nem érem el azt az idot
2021. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/357 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam végig a válaszokat, de bennem csak egy kérdés merült fel.

Kérdező, most ugye viccelsz?


Végig olvasva a kérdésedet, már tudom ki vagy.

Figyelj nagyon egyszerű, a kereszténység a kereszténység, nem az iszlám! Ha a keresztények nem szabdalják szét a saját Bibliájukat és értelmezik muszlim aggyal, akkor soha az életben nem lehet belőle kihozni azt, hogy Mohamed próféta! Soha az életben! Te visszafelé fejtegeted a Bibliát, mondva, hogy azt meghamísították, a kereszténység nem is igaz, stb. Egy keresztény nem abból indul ki, hogy a kereszténység hamis! Természetéből kifolyólag, nem azt fogja mondani, hogy pl. Jézus nem halt meg a kereszten! Ha pedig, nem ezekből indulunk ki, nem a Koránból, akkor Mohamedet nem lehet prófétának tekinteni! Nem értem neked mi ezen olyan bonyolult, miért kell állandóan ilyen provokáló kérdéseket kiírnod, kedves másfélpipás, muszlim válaszoló? Figyelj, vedd már a fáradtságot és legalább az Újszövetséget olvasd már el, kérlek foglalkozz már legalább egy kicsit a kereszténységgel, mert akkor talán nem kérdeznél ilyeneket. De te többször leírtad már, hogy minek azt, ugye? Sokkal jobb tudatlanul vitázni és nettó hülyeségekkel teleszórni ezt az oldalt...

2021. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/357 A kérdező kommentje:

"Melyik pontja nem igaz Jézusra? Jézus is zsidó volt, olyan volt, mint Mózes, Isten szólt általa, és Isten bosszút állt azokon, akik nem hallgattak rá (Jeruzsálem pusztulása), de ez a bosszú vonatkozhat épp az utolsó ítéletre is."


Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Mohamed prófétával viszont teljessé vált Isten vallása. Mindent elmondott. Senki más nincs aki szóbajöhetne csak Mohamed próféta. Ha megnézzük Mózes és Mohamed sokkal inkább hasonlítanak mint Mózes és Jézus. Például Mózes és Mohamed nem csak vallási vezetők voltak, hanem népük katonai, politikai vezetői is. Ez Jézusról nem mondható el. Mózest és Mohamedet tízezrek, százezrek követték már életükben, Jézust viszont alig követet valaki életében. Mózesnek és Mohamednek volt felesége, gyerekeik, Jézusnak nem. Mózes és Mohamed természetes módon született meg és halt meg, Jézus viszont nem.



"A Szentlélek eljövetele azt jelentette, hogy minden ember befogadhatja a szívébe, és onnantól Isten vele van. Ezért is nevezik vigasztalónak. Nem azt jelenti, hogy lokálisan egy térben tartózkodik velünk, lévén szellem, és nem egy lehatárolt létező."


Jézus úgy ír erről a Pártfogóról mint egy emberről. Egyértelmű hogy itt térbeli távollétről van szó. Meg egyébként is, előtte Isten nem volt az emberekkel? :) Ki látta hogy eljött a szentlélek? Miben más mint korábban? Mit mondott el a szentlélek amit Jézus nem? :) Szóval kizárt hogy a szentlélek lenne. Nem is értelmezhető Istenre hogy ide-oda küldözgetik, ez nem zavar?



"Ami Isten küldését illeti, ha számba vesszük, hogy a keresztény tanítás szerint a Fiú is Isten, akkor egyes egyedül Jézus szájából ennek bizony van értelme. Tehát itt nincs ellentmondás a szentháromságtanban."


Ha ti keresztények ragaszkodtok ahhoz hogy ide oda küldözgethető istenségekben hisztek, akkor ne sértődjetek meg azon ha azt mondják ti pogány istenségekben hisztek. Istent nem lehet küldeni. Istent nem korlátozzák fizikai határok ezért nincs olyan hogy ide vagy oda küldik.



"Ez itt szintén nincs ellentmondásban a Szentháromságtannal, mivel aszerint a Szentlélek nem önálló autoritás, hanem az Atya akaratát közvetíti, és a szavai nincsenek ellentmondásban azzal, amit az Atya és a Fiú gondol vagy mond. Éppúgy, ahogy Jézus is úgy fejezi ki, hogy azt hirdeti, amit az Atyjától hall (Jn 15:15), holott ő Fiúként maga Isten. Isten Igéjét nem a Fiú és nem a Szentlélek találja ki, hanem csak közvetítik az Atya szándékát."


Akkor szintén az vagy hogy ti keresztények csökkentett képességű pogány istenségekben hisztek akik még beszélni sem tudnak maguktól. Jó ez nektek?



"Ezt nem Jézus mondja, hanem Keresztelő János. És János valóban nem azonos Krisztussal, de őróla beszél."


Nem állítottam hogy Jézus mondja. Valóban Keresztelő János mondja. Megkérdezik tőle hogy ő a Krisztus. Azt feleli nem. Majd megkérdezik tőle hogy ő a próféta. Szintén azt feleli hogy nem. Ebből az következik hogy a krisztus és a próféta két külön személy és mindkettőt várják.



"Nem értelek. Azokat a bibliai verseket, amik ellentmondani látszanak az iszlámmal, hamisítványnak nevezed. Legyen, de akkor ne vádold a keresztényeket és a zsidókat, mert nem tagadják meg a Bibliát, épp ezért nem muszlimok. Hisz magad állítod, hogy a Biblia hamis. Ezek alapján a muszlimok tagadják a Bibliát, és helyesen teszik, mert az hamis tanítás, és a keresztények és a zsidók tévelygők, mert helyt adnak a Bibliának annak hamis tanításaival."


Pedig egyszerű.Az iszlám szerint a Bibliát meghamisították, de nem mindent. VAn ami igaz benne és van anmi hamis. Én válogathatok a Biblia verseiben de egy kereszténynem. Az általam idézett verseket egy kereszténynek kötelező figyelembe vennie és ezek csak Mohamed prófétára igazak.



"Ha pedig azt állítod, hogy a Biblia azon része, ami igazolja Mohamedet igaz, és ami ellentmond, az hamisítvány, akkor pedig körkörösen érvelsz, mert a következtetést használod fel előfeltevésként (Mohamed próféta volt, tehát azok a dolgok, amik ezzel ellentmondanak, hamisak, tehát Mohamed próféta volt)."


A körkörös érveléssel nincs semmi gond. Ezekre a versekre nem tudtuk mit mondani. Senki másra nem igazak mind csak Mohamed prófétára, a többi verset pedig nekem nem kell figyelembe vennem de nektek ezeket a verseket muszáj figyelembe vennetek.

2021. aug. 23. 10:35
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!