Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek hány száz év kell...

Szerintetek hány száz év kell még ahhoz, hogy kikopjanak a vallások és vele együtt ez a középkori felfogás?

Figyelt kérdés

Ma reggel korán elmentem itthonról, közben szerencsére megfeledkeztem erről a gicssparádéról ami ezt a vén szektavezért övezi, meg arról, hogy az adófizetőknek megint hány milliárdjába került, hogy két órára idejött haknizni ebbe a posványba.


Aztán most ezzel van tele minden. De komolyan, nem 2021-et írunk? Kvantumszámítógép, fúziós erőmű, AI, önvezető autó. Mennyi idő kell még, hogy kihaljon végre az a pár milliárd középkorban ragadt ember?


Ha pl önfenntartók lennének és az a párezer gyerek nem lenne abúzálva évente még nem is zavarna ez a szektás szerepjátékozás, de így számomra nonszensz, hogy 2021-ben, egy technológiai forradalom idején ekkora érdeklődés övezi.



2021. szept. 12. 17:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Vallások mindig lesznek. Vagy a mostaniak átalakulnak majd, vagy eltűnnek, de lesznek helyettük újak.


Egy agnosztikus.

2021. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

"De komolyan, nem 2021-et írunk? Kvantumszámítógép, fúziós erőmű, AI, önvezető autó."


Ez azért is jó példa, mert a felsoroltak közül még egyik sem létezik.

2021. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Zenon ***** válasza:
27%
Amíg a mindenkori államhatalom rengeteg zsetont tol bele az egyházakba, hogy a sok ájtatos menőmanó ellébecoljon az ideológiai agymosással, munka nélkül...örökké.
2021. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%
Miért tartod ennyire üldözendőnek a katolikus hitet?
2021. szept. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%
A quantum tudósok is rájöttek végül, hogy mégiscsak a hívőknek van igazuk...
2021. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
55%

Titus.


Az egyik sem az nagyon túlzás. Önvezető autók már vannak egy ideje max nem elég jók még.

Vannak olyanok is amikre már azt mondják hogy mesterséges intelligencia.

Fúziós erőművet még tudtommal tényleg nem sikerült összehozni. A kvantumszámítógépek terén nem tudakozódtam már egy ideje, utána kell nézni hogy hogyan állnak.


5.

Nem a kérdező vagyok de egy gyors tippem szerint ez a rész adja meg felületesen a választ.

"megint hány milliárdjába került, hogy két órára idejött haknizni ebbe a posványba."


6.

"A quantum tudósok is rájöttek végül, hogy mégiscsak a hívőknek van igazuk..."

Ez érdekes. Én erről még nem halottam. Belinkelnéd a cikket vagy valamit hogy hol is publikálták ezt?

2021. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%

"A quantum tudósok is rájöttek végül, hogy mégiscsak a hívőknek van igazuk..."


Na, ez engem is érdekelne. Olvastam több kvantummechanikával foglalkozó ismeretterjesztő könyvet, de ez a kijelentésed most meglepő.


Miért is van igazuk a hívőknek, és hogy jön ide a kvantummechanika?

2021. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
3%
ne gyalázd a kereszténységet a pápa tényleg egy ahogy mondod egy "vén szektavezér" de isten de gyalázd!!!!
2021. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#3 parancsolsz?


Ott van az ITER, de a kínaiak és az amerikaiak is elég jól állnak a fúziós reaktorok fejlesztésében.


Google, IBM vagy épp ismét a kínai Jiuzhang is rendelkezik kvantumszámítógeppel, példának okán.


Önvezető autók léteznek és jelenleg is több vállalat fejleszti a sajátját, akárcsak a mesterséges intelligenciát.


Hogy ezek gyerekcipőben járnak még? Igen, de évtizedek múlva a mindennapunk részei lesznek. Ellenben az idétlen szektások csak nyelik a pénzt, az a befektetés nem terül meg. Ja, de végülis valakinek igen, mivel a sok birkát lehet vezetni. Erre jó a vallás, másra nem.

2021. szept. 12. 19:30
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

#7 csak viccesnek találtam, hogy elvetendőnek gondolunk dolgokat, amikről úgy véljük, hogy nem léteznek, olyan dolgokkal szembeállítva, amik szintén nem léteznek.


Mind a négy példa olyan, amivel kapcsolatban a tudományos berkeken belül is komoly aggályok merülnek fel a megvalósíthatóságot illetően. Általános mesterséges intelligencia még nincs, adott feladatkörön belül működőek vannak (youtube-algoritmusok, videójátékok, roomba stb). Az önvezető autók is csak korlátozottan működnek, és nem biztos, hogy el fognak terjedni, mert a vezetés intuitív emberi döntései nem modellezhetőek túl jól (mivel intuitívak).


Egyébként sem értem, miért gondolják, hogy a technológiai fejlődés miért szorítaná ki a vallást. Tessék megnézni a George Floyd nyomán felkapott BLM mozgalmat, gyakorlatilag teljesen spontán vallásos rituális jelleget kapott. Térdelések, vezeklések, ikonokként működő graffitik, rituális megalázkodások és leborulások (pl amik a "seattle-i szabadállamban" történtek). Pedig ott aztán nem lehet mondani, hogy az establishment rájuk erőltettr a hatalma fenntartása érdekében az idejétmúlt vallási rítusokat.

2021. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!