Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek hány száz év kell...

Szerintetek hány száz év kell még ahhoz, hogy kikopjanak a vallások és vele együtt ez a középkori felfogás?

Figyelt kérdés

Ma reggel korán elmentem itthonról, közben szerencsére megfeledkeztem erről a gicssparádéról ami ezt a vén szektavezért övezi, meg arról, hogy az adófizetőknek megint hány milliárdjába került, hogy két órára idejött haknizni ebbe a posványba.


Aztán most ezzel van tele minden. De komolyan, nem 2021-et írunk? Kvantumszámítógép, fúziós erőmű, AI, önvezető autó. Mennyi idő kell még, hogy kihaljon végre az a pár milliárd középkorban ragadt ember?


Ha pl önfenntartók lennének és az a párezer gyerek nem lenne abúzálva évente még nem is zavarna ez a szektás szerepjátékozás, de így számomra nonszensz, hogy 2021-ben, egy technológiai forradalom idején ekkora érdeklődés övezi.



2021. szept. 12. 17:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%
Csak azért, mert vasárnap este volt és hétfőn munka van, még nem kellene kiírtan a fél emberiséget :)
2021. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%
Még Kreatti létezése sem elég ok arra, hogy kiirtsuk az emberiséget.
2021. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 KZitus ***** válasza:
68%

Szia

Összetett a kérdésedre a válasz.

Egyrészt a Jelenések könyvében, az összes Istennel szembe szegülő vallás, egy prostituálttal van jelképezve, mivel törvénytelen kapcsolatot ápol a világgal (Krisztus nemvolt része a világnak) ezért ott le van írva, hogyan fog hirtelen elpusztulni, megszűnni.

Másrészt Isten úgy hozta létre az embert, hogy mind fizikai, mind szellemi táplálékra, azaz Istennel ápolt szoros kapcsolatra van szüksége. Már a kezdet kezdetén Ábel érezte, hogy ki kell fejeznie háláját Istennek, amiért gondoskodott fizikai szükségleteiről. Az ember Istennel ápolt, Istennek is elfogadható jó kapcsolata soha nem fog megszűnni. Ahogyan nem is szűnt volna meg, ha nem lett volna Sátán, volt az, aki hazugsággal rávette az első emberpárt, hogy válasszák az Istentől független életet. Ma már mindenki láthatja az egész világon, ez hova vezetett ez. Krisztus azért jött a földre, hogy az Istentől elidegenített világot visszahívja a Teremtőhöz, vagyis térjenek meg az emberek. De ebben is szabad döntése van minden embernek. Drága életének (vérének) értékét nem kényszerízi senkire. Csak kér (és ad örök életet)...

2021. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, de engem a hitemben még egy kvantumszámítógép, fúziós erőmű, AI vagy önvezető autó sem akadályozott vagy bántott meg.

Ellentétben a toleranciát hírből sem ismerő embertársaimmal.

2021. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
41%
Jézus azt mondta, a szavai örökre fennmaradnak. És mivel igazat mondott, így lesz.
2021. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező a chiphiányt mivel magyarázod. Leálltak az autógyárak, számítógépek gyártása megtorpant, drágább lesz. ha valaki sürgősen nem talál ki valamit, ami mellőzi a sziliciumot, akkor bajban leszünk, nem lesz faszbuk öreg, mi lesz veled ;)
2021. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

"Ellentétben a toleranciát hírből sem ismerő embertársaimmal."


Leírtam, hogy mi a problémám velük. Onnantól kezdve, hogy akaratomon kívül is közöm van hozzájuk, hogy erőszakosan próbálják a képzelgéseiket a gyerekeinkre erőszakolni, hogy az adóforintjaimból templomot építenek az isten háta mögött.. Na, onnantól nem beszélhetünk már toleranciáról.


De ha szeretnéd, adj egy címet, rád és a családodra rúgom az ajtót, aztán leülök a kanapédra és beszélgethetünk az elfogadásról.

2021. szept. 14. 15:03
 28/33 anonim ***** válasza:
9%

25.

Honnan tudod hogy ő mondta? Ott voltál?

Honnan tudod hogy igazat mondott?

2021. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

26

Miért kéne bármivel is magyarázni ezeket?

2021. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%

"Nem tudom, de engem a hitemben még egy kvantumszámítógép, fúziós erőmű, AI vagy önvezető autó sem akadályozott vagy bántott meg.


Ellentétben a toleranciát hírből sem ismerő embertársaimmal."


Engem a hitemben a vallásosok szoktak megbántani akik bunkó, beképzelt módon próbálják másokra (köztük rám is) erőltetni a nézeteiket amikről állítják hogy igaz de közben semmivel nem támasztják alá.

2021. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!