Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért érdekelné Istent az...

Miért érdekelné Istent az emberek halála után, hogy ki mit tett, ha az életükben sem törődik ezzel?

Figyelt kérdés

Betegségek, balesetek, katasztrófák során ugyanannyi jó és rossz ember pusztul el, nincs semmi jele, hogy bárkit is isteni büntetés érne.

A bűnösök gyakran jobban élnek, mint az ártatlanok, élvezik ők is, meg a családjuk is a bűneik gyümölcsét.

Látnivalóan Isten nem törődik azzal, hogy mi történik az emberekkel, ki bűnös, ki bűntelen, vagy hogy ki él és ki hal meg és ha ez így van életünkben, miért érdekelné ez jobban őt a halálunk után?



2021. dec. 15. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
Márakivel...
2021. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Ezek annyira bugyuta kérdések. Az ilyen ateisták elképzelései szerint Isten csak akkor lenne igazságos, ha az ún. jó embereknek soha nem halna meg senkije, sosem lennének betegek, mindig nyernének a lottón, sosem fosná le őket a madár. Ezért van az, hogy Ő az Isten, te meg nem...mert a te kis beszűkült gondolkodásod csak eddig terjed.
2021. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha a jó embereket nem érné rossz dolog, akkor mindenkinek bizonyossá válna, hogy van Isten. És valamiért nem akarja Isten, hogy biztos legyen. Gondolom, akkor már nem lenne hit.
2021. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De akkor a semmiben hiszel!

Ha Isten nem törődik veled életedben, akkor miért tenné a halálod után?

2021. dec. 15. 17:04
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függetlenül, hogy jó vagy rossz emberről van szó, szerintem senki sem várhatja el, hogy Isten törődjön vele, ha egyszer őt sem érdekli Isten.

Milyen érdekes, hogy az emberek csak akkor fordulnak Istenhez, vagy kezdenek el foglalkozni vele, amikor valami rosszra fordul az életükben

Isten nem egy ajándék-automata, és nem is egy dzsin a lámpásból, aki teljesíti a kívánságainkat.

2021. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Semmi jele nincs annak, hogy Isten törődne bárkivel is.
2021. dec. 15. 17:14
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Én nagyon sok ilyen embert ismerek, én is közéjük tartozom. Próbáltál már valaha is közeledni hozzá?
2021. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%
Még amikor úgy gondoltam, hogy velem nem törődik, akkor is láttam olyan embereknek az életét, akikkel igenis törődött, azóta már én is megtapasztaltam ezt, remélem, hogy te is meg fogod:)
2021. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Már a rossz fogalmának a meghatározása is kétséges, hiszen a Noé elötti emberiséget Isten rossznak tartotta és vízözönnel pusztította el.


Kinek rossz? Istennek vagy embernek? A szenvedésben óriási tanítóerő van. Akkor a szenvedés jó vagy rossz?

2021. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
Sokszor kérdezted már. Unalmas
2021. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!