Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lukács 16. Ezt én nem értem. ...

Lukács 16. Ezt én nem értem. Valaki elmagyarázná nekem ennek az értelmét?

Figyelt kérdés

"A hűtlen intéző:

Aztán a tanítványokhoz fordult: „Egy gazdag embernek volt egy intézője. Bevádolták nála, hogy eltékozolja vagyonát. Magához hívatta, és így szólt hozzá: Mit hallok felőled? Adj számot vagyonomról, mert nem maradhatsz tovább intéző. Az intéző így gondolkodott magában: Mitévő legyek? Uram elveszi tőlem az intézőséget. Kapálni nem bírok, koldulni szégyellek. Tudom már, mit teszek, hogy befogadjanak az emberek házukba, amikor elcsap az intézőségből. Egyenként magához hívatta urának minden adósát. Megkérdezte az elsőt: Mennyivel tartozol uramnak? Száz korsó olajjal – felelte. Erre azt mondta neki: Fogd adósleveledet, ülj le hamar, és írj ötvenet. Aztán megkérdezett egy másikat: Te mennyivel tartozol? Száz véka búzával – hangzott a válasz. Fogd adósleveledet – mondta neki –, és írj nyolcvanat. Az úr dicsérte a mihaszna intézőt, hogy okosan járt el. – Igen, a világ fiai a maguk módján okosabbak a világosság fiainál.

A pénz helyes felhasználása:

Azt mondom hát nektek: Szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonból, hogyha majd elfogy, befogadjanak benneteket az örök hajlékokba."


Egyszerűen nem értem, hogy mire célzott ezzel Jézus.



#Biblia #Jézus #Lukács 16
2022. jan. 25. 21:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
20 A hamis mammon attól hamis, hogy elkezded felhalmozni, mert azt hiszed, hogy az ad majd örömet, boldogságot, de csalatkoznod kell. A mammon az anyagi javakat jelenti.Viszont ha arra használod, hogy a barátságot növeld, kiteljesítsd, akkor annak jó következményei lesznek. Gyarapítod vele a kapcsolati tőkéd és akkor protekcióhoz is jutsz, mert szépen kitárul előtted a Menny kapuja. Beléphetsz oda, mert lesz, aki várjon, a barátaid hiányolnának, ha nem mehetnél be, ezért elintézik a főnöknél (Istennél), hogy beengedjenek. Kezded már kapiskálni a lényeget?
2022. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21-es, akkor a szegény ember Isten szemében rosszabb lenne? Mivel nincs pénze így kevesebb barátja van? Nem hiszem hogy a barátkozás alapján ítél Isten.
2022. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
22 Ha csak pénzzel lehetne barátokat szerezni, akkor így lenne, de talán pénzzel lehet a legkevésbé, ezért nincs így.
2022. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!