Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyedül jehova tanui miért...

Egyedül jehova tanui miért állitják hogy Jézus teremtmény? A Keresztények azt vallják,hogy Jézus a háromság személye és nem teremtmény,ők miért gondolják igy egyedüliként ezt?

Figyelt kérdés
2022. febr. 9. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem keresztények. Amúgy a keresztények sem voltak mindig ilyen egységesek ebben a témáéban, talán hallottál már az arianizmusról...
2022. febr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nemcsak ők, az unitáriusok is így gondolják, meg az ariánusok is ezt vallották régen.


Ez szerintem leginkább azért van, mert az Ószövetség tradicionális zsidó értelmezését tekintik alapnak. Ugye a protestantizmus egyfajta restaurációként indult, de restaurálhatod addig a dolgokat, hogy már az újszövetség tanítását is az Ószövetség elveinek rendeled alá. A liturgikus és első hullámos protestánsok nem így tekintik, ők a két kinyilatkoztatást egyenrangúnak tartják, és teljesen rendben van mondjuk az Újszövetség szempontjából értelmezni az Ószövetséget.


Ez az egyik lehetőség. A másik pedig, ha Jézus nem volt Isten, hanem egy ember, vagy egy angyal, akkor ikon sem létezhet, csak bálvány. Ha Jézus nem volt Isten Fia, akkor a teljes liturgikus tradíció egyetlen nagy bálványimádás, vagy ahogy szokták nevezni mások, nagy hitehagyás. De szerintem ez is az elsőre vezethető vissza. Az Ószövetség tekintélye annyival erősebb, hogy az Újszövetség teljes egészében annak függvényében értelmeződik.

2022. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 KZitus ***** válasza:
55%

Szia

1. kérdés: Azt mondjuk Krisztusról, amit a Biblia ír róla. A teljes kép kedvéért, amit megtudhatunk a Bibliából: Ő Isten egyszülött Fia, Jehova egyetlen olyan Fia, akit egyedül teremtett meg. Ez a Fiú az egész teremtés elsőszülöttje. Minden más az égben és a földön általa lett megteremtve. Ő a világegyetem második legnagyobb személyisége. Ő Jehovának az a Fia, akit a földre küldött, hogy váltságul adja életét az emberiségért, így lehetővé téve, hogy Ádám utódai közül mindazok, akik hitet gyakorolnak benne, örökké élhessenek. Ugyanez a Fiú, miután visszakapta égi dicsőségét, most Királyként uralkodik, és hatalmat kapott, hogy minden gonoszt megsemmisítsen, valamint hogy megvalósítsa Atyja földre vonatkozó eredeti szándékát. A Jézus név héber alakja azt jelenti: ’Jehova megmentés’; a Krisztus a héber má·síʹach (Messiás) szó megfelelője, jelentése: ’felkent’.

Maga Jézus azt tanította, hogy ő Isten különleges Fia (Máté 16:15–17; János 10:36); hogy ő a megjövendölt Messiás (Márk 14:61, 62); hogy már emberi élete előtt is élt az égben (János 6:38; 8:23, 58)

2. kérdés: nem bibliai tanítás az, hogy Isten, vagy Krisztus egy háromság része lenne. Ez a tanítás jóval Krisztus halála után alakult ki, de az első században egyetlen keresztény sem ismerte a háromság tanítását. Lassan alakult ki, ahogyan azt Krisztus megjövendölte.

[link]

2022. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Jézus ha öröktől fogva lévő Isten, akkor nem lehet egyben Istentől született Fia Istennek (Ján 1,18; 1Ján 4,9), hanem szerepet játszó. De magát Isten fiának mondta, sehol nem Istennek! A Jézus Istennel való azonosítása megsemmisíti Istennek a Fiában adott áldozatát (Ján 3:16), és Istent megkísérti az Ördöggel Jézus képében (Luk 4,7; Jak 1,13), ami istenkáromlás! Jézus végső és örök pozíciója az Atyával, Istennel szemben az alárendeltség (1Kor 15:28). Ha nem ismered fel, már elkárhoztál(2Thes 2,12)!!!
2022. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Olvasd el a Példabeszédek 8:22-32.

Itt Jézus beszél önmagáról, a példabeszédek írójának, látomáson keresztül.


Azzal kapcsolatban, hogy Jézus egyenlő e Istennel:


1Korintusz 15:24-28. Ez a Bibliai idézet egyértelműsíti minden hamis keresztény tanítás ellenére, hogy Jézus urunk NEM a mindenható Isten!


"24 Azután a végén átadja a királyságot Istenének és Atyjának, miután megsemmisített minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt.25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg Isten a lába alá nem vet minden ellenséget.26 Majd megsemmisül az utolsó ellenség, a halál.27 Mert Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki.28 Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek."


Aki mást állít gyalázza Jézust, és ami ennél is rosszabb, az egyedül igaz, és mindenható Istent!


(János 17:3.

3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.)



„Az Atya nagyobb nálam” – jelentette ki Jézus (János 14:28).


„Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez” – mondta Jézus (János 20:17).


„Nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya” (1Korintusz 8:6).


„Áldott a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja” (1Péter 1:3).


„Ezt mondja az Ámen [Jézus] . . . , Isten teremtésének kezdete” (Jelenések 3:14)


-m.cs.-😊

2022. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Példabeszédek8:22-32.


22 Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen. 23 Ősidők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyekés a dombok, akkor születtem én, 26 mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket, sem a föld talajának első rögeit. 27 Ott voltam, amikor az eget készítette, mikor kijelölte a horizontot a víz színén. 28 Amikor megalkotta a felhőket fent, amikor létrehozta a mélység forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.

2022. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Tévedsz, a keresztények nem vallják a háromságtant, amit még csak említés szintjén sem tartalmaz a Biblia. A háromság tévtanítását a katolikus szekta vezette be a(z ál)keresztény világba. Kár volt...


Jehova Tanúi --- nagyon helyesen ---, nem vették át ezt a butaságot. Ők olvassák, tanulmányozzák, hirdetik és megélik a Biblia tanításait.

2022. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Vidiripi


7-es kommentelő!


"Jehova Tanúi --- nagyon helyesen ---, nem vették át ezt a butaságot. Ők olvassák, tanulmányozzák, hirdetik és megélik a Biblia tanításait."


Így van a háromságot nem említi a Biblia! És így valóban nem is kell vele foglalkozni, átvenni!

- De Jehova tanúival kapcsolatosan had említsem meg hogy olyat sem említ a Biblia hogy Királyság érdekek. Istennek nem érdeke van hanem mindenhatósága.

Olyan sincs hogy Vezető testület, Isten szócsöve, Jeruzsálemi Vezető testület!

- Olvassák a Bibliát Jehova tanúi?

Tisztelet a kivételnek de a tapasztalat az hogy az Őrtorony irodalmat vagy 10-szer annyit olvassák!

Hirdetik a Biblia tanítását?

- Nem! Jehova tanúi az Őrtorony szervezet tanítását hirdetik! A Biblia nem változik Jehova tanúi tanítás pedig igen!

- Megélik Jehova tanúi a Biblia tanítását!

Nem! Jehova tanúi az Őrtorony szervezet tanításait élik meg!

2022. febr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Megélik Jehova tanúi a Biblia tanítását! - Nem!


Mit mond a Biblia? Jak 4:11 Ne szóljátok meg egymást atyámfiai. Aki megszólja atyjafiát, és aki kárhoztatja atyjafiát, az a törvény ellen szól, és a törvényt kárhoztatja. Ha pedig a törvényt kárhoztatod, nem megtartója, hanem bírája vagy a törvénynek. Jak 4:12 Egy a törvényhozó, aki hatalmas megtartani és elveszíteni: kicsoda vagy te, hogy kárhoztatod a másikat?


Ha nem mondod meg konkrétan, hogy miben vétkesek, konkrétan a Bibliából alátámasztva, akkor a személy ítéled el és akkor önmagadat ítéled el, mert bírája vagy a törvénynek, hiszen törvénykezel, pálcát törsz. Egy bálványimádót a bálványimádatért elítéli a Biblia, ezt éppen megállapíthatod, de te nem konkrét adatot mondasz, hanem süket dumát beszélsz általánosságban: Istennek nem érdeke van hanem mindenhatósága. - dilettáns vagy és itt bohóckodsz!

2022. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha nem mondod meg konkrétan, hogy miben vétkesek, konkrétan a Bibliából alátámasztva,..."


- Konkrétan Jehova tanúi tiltják a tagjaiknak hogy vegyenek az emlékjegyekből.

- Nincs olyan ige egyetlen egy sem, amely kijelenti hogy csak és kizárólag a felkentek vehetnek az emlékjegyekből!

Miért is tartanak Jehova tanúi Emlékünnepet?

Így írja az ige: "1Korinthusz 11:26 Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isztok e pohárból, az Úr halálát hirdessétek, amíg eljön.

Miközben Jehova tanúi azt vallják hogy Jézus már eljött 1914-ben láthatatlanul!


- Olyan sincs a Bibliában hogy Istennek lesz egy NEM ihletett szervezete amelyet a szellem vezérel és az mondja meg az "igazságot"!

Emberi szervezetben kell bíznunk Isten szavának pontos értelmezéséért?

A legújabb verzió szerint a "hű és értelmes rabszolga" maga a Vezető testület!

De az igében nem többesszámban szerepel. A Vezető testület pedig több emberből áll!

Máté 25:20-23 Ebben az igei részben is egyesével hívja a hű szolgákat nem csoportként.

Máté 24:44-47 itt sem többesszámban szerepel!

2022. ápr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!