Létezett Mohamed?

Figyelt kérdés

Karl-Heinz Ohlig, a németországi Saarlandi Egyetem vallástudományi és kereszténytörténeti professzora szerint azt állítja, hogy a "Mohamed" nem egy név, hanem "a Messiás Jézus titulusa".

Ohlig azt a nézetet hirdeti, hogy az iszlám keresztény eretnekségként kezdődött, az önálló vallás felé való fejlődés (állítólag) csak a 8/9. század folyamán ment végbe, melynek során ez a cím az arab próféta nevére értelmeződött át.



2022. febr. 17. 00:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
76%

1. Nem vagyok keresztény.

2. Ezek történelmi tények.

3. Tehát te a 2. csoportba tartozol.

2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
97%

"Most jól bemutattad azt milyen egy átlag keresztény. Csak hazugságokkal tudja kritizálni az iszlámot"

- mondta, miközben épp általánosítva hazudott a keresztényekről és a kommentelőkről...

2022. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
2%
Ezeknek köze nincs a tényekhez. Keresztények által terjesztett hazugságok.
2022. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
82%
#13 Tehát akkor te a háromból a 2. halmazba tartozol.
2022. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
80%
Hát igen, ezek a gonosz történészek már csak ilyenek. Szeretnek hazudozni. Pfejj.
2022. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
2%
Tehát ha mondjuk van Mohamed prófétáról 100 történet amiből 99 azt írja jó ember volt, 1 meg azt írja rossz ember volt, akkor szerinted 99 hazudik és az az egy mod igazat :))) Biztos így van és ez nem a te vágyvezérelt elképzelésed :)
2022. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
77%
Olvass már el egy történelem könyvet a témában. Persze nyilván nem fogsz, hiszen a korábbi kérdéseidből meg válaszaidből az is kiderült, hogy még a koránt sem olvastad. A sahih albukharit már nem is említem, valószínűleg azt sem tudod, mi az. Most fogsz ráguglizni életedben először, ugye? :)
2022. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
2%

Nem tudom milyen történelmi könyvekről beszélsz. Gondolom keresztények írták :) Én magukról a hadiszokról beszélek amikből többszázezer van, a hazug keresztények meg mindig arra a néhányra hivatkoznak. Szóval még a 100 az egyhez arány sem jön össze. 100 ezer az egyhez. Szóval akkor 100 ezer hadisz hamis de az az egy igaz amire ti hivatkoztok? :)


Én nem olvastam a Koránt és a hadiszokat? :) Te viszont olvastad igaz? :)

2022. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy nem olvastad. Most életeben először rágugliztál, azt sem tudod eszik vagy isszák, de azért vered itt a melled a semmire. Ez történt, ugye? Eltaláltam? ;)

Játszod az eszed, csak egy a gond: egy olyan ostoba ember, aki kétségbeesésében az argumentum ad populum-ba kapaszkodik, keveri a mitológiát a történelemmel, és folyton valami zavaros keresztény összeesküvésre hivatkozik, az hát hogy is mondjam... ne akarjon apologetikus lenni, mert csak leégeti magát.


A tények kemény dolgok...

2022. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
95%

#16

Nem éppen ez a helyzet. Hanem vannak az iszlám vallási iratok, amik lefestenek egyfajta képet Mohamedről, és vannak a történészek, akik a történelmi tények alapján lefestenek róla egy egész másfélét. Hacsak valaki nem elfogult az iszlám hite miatt, akkor értelemszerűen utóbbi lesz számára a hiteles, hisz az nem vallásos hiten alapul, hanem történelmi adatokon.

2022. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!