Létezett Mohamed?

Figyelt kérdés

Karl-Heinz Ohlig, a németországi Saarlandi Egyetem vallástudományi és kereszténytörténeti professzora szerint azt állítja, hogy a "Mohamed" nem egy név, hanem "a Messiás Jézus titulusa".

Ohlig azt a nézetet hirdeti, hogy az iszlám keresztény eretnekségként kezdődött, az önálló vallás felé való fejlődés (állítólag) csak a 8/9. század folyamán ment végbe, melynek során ez a cím az arab próféta nevére értelmeződött át.



2022. febr. 17. 00:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
13%

"Persze, hogy nem olvastad. Most életeben először rágugliztál, azt sem tudod eszik vagy isszák, de azért vered itt a melled a semmire. Ez történt, ugye? Eltaláltam? ;)"


Szerintem az a gond hogy te a keresztényekből indulsz ki. Egy átlag keresztény kb sosem olvasott a Bibliából vagy jobb esetben belenézett. A muszlimok viszont olvassák a Koránt és minden muszlim fejből tud idézni a Koránból, nem is kevesen pedig a teljes Koránt memorizálták.



"Játszod az eszed, csak egy a gond: egy olyan ostoba ember, aki kétségbeesésében az argumentum ad populum-ba kapaszkodik, keveri a mitológiát a történelemmel, és folyton valami zavaros keresztény összeesküvésre hivatkozik,"


A hadiszok szemtanúk leírásai tehát a történelmi megközelítés is a hadiszokat veheti csak számításba te idióta :)

2022. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

"A muszlim világ történelme nem értelmezhető nélküle."


A standard iszlám narratíva nem is. Csakhogy a tradicionális iszlám források mind a 8. és a 9. században íródtak a Korán kizárólagos kivételével, holott elvileg Mohamed meghalt 632-ben. Ohlig szerint a történészek nagy része túlzottam a tradicionális iszlám forrásokra támaszkodik.

Ráadásul a Korán nem nagy segítség Mohamed létezésének igazolására. Jézust közvetlenül vagy közvetve több mint 187 alkalommal említi a Korán, így a Korán egyik legtöbbet emlegetett karaktere a hivatkozások alapján; 25-ször Isa néven (ami Jézus szír-arámi nevének az arab változata, ami Isho), harmadik személyben 48-szor, első személyben 35-ször, a többi pedig titulusként.

Ezzel szemben a Mohamed név összesen 4 alkalommal fordul elő a Koránban (3:144, 33:40, 47:2, 48:29). Ohlig és a kollégái szerint mind 4-szer Jézus titulusaként.


Szakirodalom a témában ha valakit esetleg érdekel:

The Hidden Origins of Islam: New Research into Its Early History by Karl-Heinz Ohlig, Gerd-R Puin

The Syro-Aramaic Reading of the Koran by Christoph Luxenberg

A Challenge To Islam For Reformation by Gunter Luling

2022. febr. 17. 11:43
 23/63 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a muszlimokból induklok ki. A muszlim világ 60%-a analfabéta, ezek a szerencsétlen emberek nyilvánvalóan az életben nem olvastak semmit. Nyilván nálad más a helyzet, neked az ostoba válaszaidból tudom, hogy lópikulát se tudsz.


"a történelmi megközelítés is a hadiszokat veheti csak számításba"


Mi a francról beszélsz, te marha? :D Számos nem-muszlim forrás van ennek a gennynek a életéről és tetteiről, ahogy Jézus életéről is számos nem-keresztény forrás van. De igen, tudom, ezek mind gonosz összeesküvések. Ahogy már mondtam: kognitív disszonancia.

2022. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
3%

"Nem, a muszlimokból induklok ki. A muszlim világ 60%-a analfabéta, ezek a szerencsétlen emberek nyilvánvalóan az életben nem olvastak semmit. Nyilván nálad más a helyzet, neked az ostoba válaszaidból tudom, hogy lópikulát se tudsz."


Erre van valami statisztikád? Vagy honnan húztad elő? Meg akkor a keresztényeknél ez az arány mégrosszabb mert a legtöbb keresztény a harmadik világban él. Az arab világban jóval többen tudnak olvasni mint mondjuk egy fekete afrikai országban.



"Mi a francról beszélsz, te marha? :D Számos nem-muszlim forrás van ennek a gennynek a életéről és tetteiről, ahogy Jézus életéről is számos nem-keresztény forrás van. De igen, tudom, ezek mind gonosz összeesküvések. Ahogy már mondtam: kognitív disszonancia."


Az hogy egy 20. századi keresztény történész ír róla az nem forrás te értelmi fogyatékos retardált. Ha te Mohamed próféta életét akarod vizsgálni akkor a Korán és a hadiszok a forrás. Ahogy Jézus esetében is egy történész nem tehet mást és csak a Bibliát tudja tanulmányozni és az alapján írja le a történelmi Jézust.

2022. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
95%

#11

Akkor is keresztény vagy, mert az idióta másfél pipás muzulmán szerint mindenki keresztény, aki bármilyen kritikát megfogalmaz az iszlámmal szemben, vagy leír néhány neki nem tetsző történelmi tényt, kérdést.

Szóval megszívtad, te mostantól keresztény vagy, mert másfél pipás kinyilvánította :D

2022. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
2%

"Akkor is keresztény vagy, mert az idióta másfél pipás muzulmán szerint mindenki keresztény, aki bármilyen kritikát megfogalmaz az iszlámmal szemben, vagy leír néhány neki nem tetsző történelmi tényt, kérdést."


Lehet hogy nem keresztény de a keresztények által hangoztatott hazugságokat ismételgeti.

2022. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
96%

Lehet? Te azt hazudtad, hogy keresztény, hiába állította, hogy nem.


Honnan tudod, hogy Karl-Heinz Ohlig keresztény? Én gyorsan megnéztem és nem találtam vallásáról adatot.


Tehát aki itt hazudozik, láthatóan egyedül te vagy.

2022. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
2%
Azt írtam Karl-Heinz Ohlig valószínűleg keresztény. Kereszténytörténeti professzor így adja magát hogy nagy valószínűséggel keresztény. A másik válaszolóra pedig írtam hogy keresztény mert keresztények hazugságát ismételgeti, de miután közölte hogy nem keresztény, elfogadtam de attól még keresztény hazugságot mantráz.
2022. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
92%

"de attól még keresztény hazugságot mantráz"

A hazugságokat te mantrázod folyamatosan és már elég unalmas. Írtak korábban többen is, hogy a keresztények szerint létezett Mohamed.


"Azt írtam Karl-Heinz Ohlig valószínűleg keresztény"

Mi van? Hogy lehet valaki valószínűleg keresztény? Egy ember vagy keresztény vagy nem keresztény, s akkor más vallású vagy éppen vallástalan. Olyan nem létezik, hogy "valószínűleg keresztény".


Mint írtam, annyira megborult már az elméd a kereszténygyűlöletben, hogy szerinted mindenki keresztény, aki bármi iszlámmal kapcsolatos neked nem tetsző állítást fogalmaz meg.


Lehet érdemes lenne pszichiátert felkeresni, hogy gyógyszeres segítséget tudjon adni.

2022. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
96%

"Erre van valami statisztikád? Vagy honnan húztad elő? Meg akkor a keresztényeknél ez az arány mégrosszabb mert a legtöbb keresztény a harmadik világban él. Az arab világban jóval többen tudnak olvasni mint mondjuk egy fekete afrikai országban."

Én értem, hogy neked a kereszténység a frusztrációd, de fog már fel, hogy én nem vagyok keresztény. Nekem hiába ekézed a keresztényeket, nem mész vele semmire. Na de akkor: A muszlim világban a kora 19. századig az írástudás csupán 2-3%-os volt, a 20. századra ez pár főbb muszlim országban elérte a 30%-ot (Törökország, Szíria, Egypitom, stb.). Ez a szám nyilván nőtt mára, de ha az országonkétni átlag statisztikát nézzük, akkor a muszlim világban ez kb. 40%, míg a nem muszlim országokban ez átlagolva kb. 90%. Ebbe NEM CSAK A KERESZTÉNY többségű országok vannak benne, hanem minden nem muszlim ország. Az a baj, hogy egy ostoba 2 bites baromállat vagy. Hiába hozod fel a keresztényeket Fekete-Afrikában, én nem keresztények kontra muszlimokról beszélek, hanem muszlimok és nem muszlimokról. Minden statisztika elérhető az országok lakosságának vallási összetételéről és az írástudás alakulásáról is. Ezek nem titkolt adatok.



"Az hogy egy 20. századi keresztény történész ír róla az nem forrás te értelmi fogyatékos retardált. Ha te Mohamed próféta életét akarod vizsgálni akkor a Korán és a hadiszok a forrás. Ahogy Jézus esetében is egy történész nem tehet mást és csak a Bibliát tudja tanulmányozni és az alapján írja le a történelmi Jézust."


Na innen tudom, hogy a leghalványabb fogalmad nincs se mohammedről (pokol tüzén égjen), és mint most kiderült, Jézusról sem. Mohammed (pokol tüzén égjen) és Jézus élete és tettei azért bizonyosak történelmi szempontból, mert azt nem-keresztény és nem-muszlim források is alátámasztják. Ezeket nevezik független forrásoknak. A tiszta vallási források önmagukban nem hitelesek, egyetlen épeszű történész sem tekint rájuk vitathatatlan bizonyítékként, lévén ezek mitológiák. A te ostoba logikádat követve az összes vallás összes entitásának léte akkor bizonyított tény, hiszen a vallás saját kánonja megírta, a kánontól független források pedig érvénytelenek (hazugságok). Ez a logikád, te ennyire hülye vagy.


Gyakorlatilag minden hozzászólásoddal csak megerősíted a már korábban megfogalmazott állításom: kevered a mitológiát a történelemmel, és amikor a történelem ütközik az ostoba hiteddel, akkor jön a kognitív disszonancia. Nyilván egy muszlimtól nem vár sokat az ember, de azért ez már tényleg az ostobaságnak egy nagyon mély szintje.

2022. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!