Létezett Mohamed?

Figyelt kérdés

Karl-Heinz Ohlig, a németországi Saarlandi Egyetem vallástudományi és kereszténytörténeti professzora szerint azt állítja, hogy a "Mohamed" nem egy név, hanem "a Messiás Jézus titulusa".

Ohlig azt a nézetet hirdeti, hogy az iszlám keresztény eretnekségként kezdődött, az önálló vallás felé való fejlődés (állítólag) csak a 8/9. század folyamán ment végbe, melynek során ez a cím az arab próféta nevére értelmeződött át.



2022. febr. 17. 00:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
3%

"Hallani sok mindent lehet, de olyanoknak ritkán hisz az ember, akinek sokszor kérdése is hazugság."


Én nem hazudok. Én komolyan veszem hogy a hazugság bűn. Ellenben a keresztények gátlástalanul hazudoznak.



"Jaj te mindig magadból indulsz ki, ha hazugságról van szó. Attól, hogy te notórius hazudozó vagy, még nem mindenki az."


Most is az derült ki hogy ti hazudtok. Szóval ez is rágalmazás részedről. A szektás keresztény még azt is behazudta hogy ő nem keresztény.



"Egyébként tengernyi bizonyíték aligha van, de egyébként nem is szükséges. Szóval ilyen szempontból is felesleges hazudnod a bizonyítékok mennyiségéről."


Ismert a sírhelye, megmaradtak használati tárgyai, megmaradt a levelezése, minden hadisz egy szemtanú leírása és többszázezer hadisz van és néhány nem muszlim forrás is megemlíti. Ez mi ha nem tengernyi bizonyíték?



"Előbb írta egy másik hozzászóló, hogy az ateisták sokkal több kritikát fogalmaznak meg az iszlámmal szemben. A keresztényfóbiádat nem kéne mindenre kivetítened. Mint írtam, kezeltesd magad."


A kritika nem egyenlő a gyülöletkeltő propagandával. Szóval lehet hogy ateisták megfogalmaznak kritikát de a keresztények iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát folytatnak.

2022. febr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
92%

41 szóval már a nem muszlim forrás is hiteles és létezik is?

"Én nem hazudok. Én komolyan veszem hogy a hazugság bűn. Ellenben a keresztények gátlástalanul hazudoznak." ":D azért na!


hozzáteszem ha végre feltárnák a sírt akkor egyből kiderülni mert létezik sugármérés amivel pontosan meglehet nézni hogy mennyi idős az a test (és mindent is megtudnak vele nézni hogy milyen idős! a dinókat is így mérik fel hogy hány évesek!)

2022. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
91%

"Én komolyan veszem hogy a hazugság bűn."

Szerintem ez a hét vicce... :D


"Most is az derült ki hogy ti hazudtok"

Hol derült ki? Azon felül, hogy te mindenkit rágalmazol hazugságaiddal, ilyen nem derült ki.

De idézd, hogy például én hol hazudtam.


"A szektás keresztény még azt is behazudta hogy ő nem keresztény."

Látod, most is hazudsz. Írta, hogy nem keresztény, nem is vallásos, miért kell rágalmakat terjeszteni?


"Ismert a sírhelye"

Úgy, mint Ádámnak, vagy úgy, mint annak az elhunytnak, akit pl tegnap temettek el? Az iszlámban ezek erősen összefolynak.


"minden hadisz egy szemtanú leírása és többszázezer hadisz van"

Ezek között pedig sok millió ellentmondás lehet, annyira sok, hogy nagyon sok hadíszt még az iszlámban se fogadnak el. Sőt van olyan is, ami néhány száz évvel Mohamed halála után íródott, jó öreg lehetett az a "szemtanú".


"Szóval lehet hogy ateisták megfogalmaznak kritikát de a keresztények iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát folytatnak."

Újra csak azt tudom mondani, kezeltesd magad.

2022. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

“Azt írtam Karl-Heinz Ohlig valószínűleg keresztény. Kereszténytörténeti professzor így adja magát hogy nagy valószínűséggel keresztény.”


Bart D. Ehrman egy amerikai újszövetségi tudós, akkor ő is keresztény szerinted? Nem tudok egyébként, hogy Ohlig keresztény-e, de azt amit állít nem attól lesz igaz vagy hamis, hogy keresztény-e vagy sem.

2022. febr. 17. 15:11
 45/63 anonim ***** válasza:
21%

"de azt amit állít nem attól lesz igaz vagy hamis, hogy keresztény-e vagy sem."

De az ő szemében igen, mert egy olyan mesevilágban él, ahol a keresztények következetesen hazugsággyáros iszlámgyűlölők. Így ha bárki neki nem tetsző tényeket közöl, akkor ő ráfogja hogy keresztény, és máris önigazolást talált. Igaz, hamisat, de hogy ezt felismerje, ahhoz képes kéne legyen az objektív gondolkodásra, ami a vallási fanatikusoknak nem erőssége.

2022. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
4%

"jézusról hivatalos birodalmi levelek vannak amik hadi és politikai levelek voltak! valamint megint csak a zsidó királyság iratai, arab iratok!

egyszóval jézust nem csak a keresztények hanem zsidók, rómaiak, és még arabok is említik!"


Hazugság. Nincs semmiféle birodalmi levezés Jézusról. Van néhány későbbi történetíró aki néhány mondatban megemlíti Jézust meg a zsidó Talmudban szerepel. Milyen arabokról beszélsz te féleszű?



"mohamedet sem csak a korán igazolja... sok a perzsa indoiráni irat!"


Van néhány nem muszlim irat de azok is csak megemlítik.



"ezek igazolják csak amíg jézust minden forrás jámbornak és igehirdetőnek említi addig mohamedet a korán is hadúrnak említi akik többször megszegte az esküjét és ha olvastad és kívülről fújod a koránt akkor tudod jól hogy milyen esküket szegett meg ;)"


A Talmud azt írja Jézus poklora kerül és hogy ott milyen büntetést kap. A Korán azt írja Mohamed próféta hadúr aki megszegte az esküjét? :) Idéznéd?

Csak egy keresztény süllyed annyira mélyre hogy ennyit hazudjon egy másik vallásról.



"az meg nagyon gáz hogy szerinted keresztény meg összeesküvés! miközben te magad hazudsz és összeesküdsz! ezért nem szeretik a muszlimokat sehol sem még az ateista országokban sem!"


A muszlimokat valójában szertik, csak a fanatikus keresztényeknek ez nem testszik. Ezért folytatnak iszlámellenes gyülöletkeltő propaandát.



"+ az írástudás sokat javult az elmúlt 50 évben! mert 50 évvel ezelőtt tényleg az összes arab országban 50% alatt volt! láthatod a linket amit küldtél hogy az idősek nagyon kevesen tudnak!"


Te azt hazudtad hogy jelenleg a muszlimok 60%-a analfabéta. Bizonyítottam hogy ez hazugság, most meg próbálod szépíteni hogy 50 évvel ezelőttről bsezéltél? Te aztán tényleg undorító hazudozó vagy.



"és még mindig afganisztán kb 60% nem tud!"


Afganisztán 40 éve háborús övezet a keresztények jóvoltából.

2022. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
5%

Mohammed (béke legyen Vele) életéről az egyik legtöbb forrás maradt fent a kortársai közül. Egészen biztos hogy létezett tisztán történelmi szempontból is nézve.


Gondoljatok bele abba, hogy az első két kalifánk például Mohammed (béke legyen Vele) apósai is voltak, mindamellett hogy társai is.


Teljesen abszurd ilyesmit feltételezni hogy Isten küldötte nem élt volna valójában.

2022. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
4%

"38 attól még az elmúlt 7 évben nem a békés iszlám terroristák miatt halt meg kb 500 ember és több ezer sérült csak europában ugye?"


Az USA és a többi keresztény ország már a sokadik muszlim országot támadta meg a Közel-Keletn aminek következtében 2-3 millió muszlim vesztette életét. Mondjuk ez keresztényeket nem szokta érdekelni. Az iszlamista terrorcsoportokat szintén keresztények hozták létre. Az európai merényletek valójában nem a kersztény világ elleni támadás hanem a muszlim világ elleni támadás része.

2022. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
4%

"És ezt bizonyítani is tudod, vagy csak szimplán elmebaj szintjére fejlődött a keresztényfóbiád?"


Sok keresztény oldal jelntet meg hazugságokat az iszlámról. Magas rangú keresztény egyházi vezetők hazudoznak nyilvánosan az iszlámról meg kersztény teológusok. És ez csak Magyarország.



"És ki beszélt a kormánypropagandáról? Szöveget értelmezni sem vagy képes?"


Keresztény egyházak is benne vannak.

2022. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
4%

"Látod, most is hazudsz. Írta, hogy nem keresztény, nem is vallásos, miért kell rágalmakat terjeszteni?"


Persze, nem keresztény :) Azt írta Mohamed próféta égjen a pokloban. Szerinteddki beszél így? Egy ateista? Ez egy hazug szektás keresztény.



"Ezek között pedig sok millió ellentmondás lehet, annyira sok, hogy nagyon sok hadíszt még az iszlámban se fogadnak el. Sőt van olyan is, ami néhány száz évvel Mohamed halála után íródott, jó öreg lehetett az a "szemtanú"."


Nincs sok millió ellentmondás és itt most nem is ez a kérdés, hanem hogy mindegyik hadisz egy szemtanú leírás azt pedig kizárt hogy a sokszázezer hadisz mindegyike hamisítás egy nem létező személyről.

2022. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!