Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, hogyan magyarázz...

Keresztények, hogyan magyarázzátok Isten kegyetlen tetteit?

Figyelt kérdés
Pl. egyiptomi csapások, csecsemők halála, a midiániták legyilkolása, Áron fiainak halála, Kórah és társainak bűnhődése.

2022. márc. 4. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/186 anonim ***** válasza:
100%

A magyarországi keresztények általában úgy, hogy az az Ószövetségben volt, nem érvényes. De a legtöbb akivel volt alkalmam személyesen is találkozni, valójában nem is olvasott az Újszövetség egy kis szeleténél többet.

A Bibliában olvasottabbak változatos érvekkel operálnak, van aki saját elméleteket gyártott magának (mint Titus), mások az egyház által promótált nézetekkel élik túl a masszív kognitív disszonanciát. Az igazán kemény magnak nincs szüksége magyarázatra, ők így szeretik Istent, ahogy le van jegyezve a Bibliában.

2022. márc. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/186 A kérdező kommentje:
Értem. Végül is aki nagyon szeretne hinni , az mindenképpen hinni fog. Ráfogják hogy „Isten mindenható, ő azt csinál, amit akar", vagy valami hasonló, mert ilyen magyarázatot is hallottam már. De ha azt csinál, amit akar, és ilyen kegyetlen dolgokat művel, akkor nem lehet végtelenül jó. A kettő kizárja egymást. Mert ugye azt mondják, hogy egyszerre mindenható, mindentudó és végtelenül jó, de ezek szerint ez a három tulajdonság ellentmondásos.
2022. márc. 5. 00:44
 3/186 anonim ***** válasza:
91%

"lyen kegyetlen dolgokat művel, akkor nem lehet végtelenül jó. A kettő kizárja egymást. Mert ugye azt mondják, hogy egyszerre mindenható, mindentudó és végtelenül jó, de ezek szerint ez a három tulajdonság ellentmondásos."


Ilyen apróságokon ne akadj fenn. Ha minden ilyen kis semmiséget észreveszel, akkor sosem lesz belőled jó keresztény.

2022. márc. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/186 anonim ***** válasza:
87%
A többségük egyszerűen nem is ismeri kellően a Bibliát, így nem is tud ezekről a részekről, vagy nem tulajdonít nekik jelentőséget. Rengeteg keresztény számára annyi a vallás, ami egy átlag misén vagy temetésen zajlik.
2022. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/186 anonim ***** válasza:
0%

Elmondom én mit gondolok. Ha Isten létezik, akkor ő az élet és halál ura, és ő fogja feltámasztani a holtakat, joga van eldönteni, hogy ki éljen, és joga van életet elvenni. Isten útjai kifürkészhetetlenek. Én is meginogtam az Ótestamentumot olvasva azzal kapcsolatban, hogy Isten végtelenül jóságos-e, de hogy ha Isten tényleg Isten, akkor ő tudja a legjobban. Ha én jobban tudnám, mint Isten, akkor vajon Isten tényleg Isten lenne?

Egyébként az, hogy az Ószövetség már nincs érvényben nem a magyarországi keresztények innovációja egyfajta reakcióként erre a kényes témára, hanem ténylegesen ezt tanítja a keresztény teológia. Tehát nem arról van szó, hogy mi válogatunk melyik parancsolatokat tartjuk be, és csak azért hivatkozunk az erkölcsös parancsolatokra, mert manapság csak ez felvállalható, hanem ténylegesen azt tanítja a kereszténység, hogy Isten azt várja el tőlünk, hogy az Újszövetség szerint éljünk, és ezzel lezárult a kinyilatkoztatás.

2022. márc. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/186 anonim ***** válasza:
28%

Akkor ha látod Isten mindenható miért próbálod emberekre vonatkozó törvények alapján elítélni? Hiszen Ő élet és halál Ura. Itt csak Ő ítél.

Az, hogy miért vannak ilyen számodra kényes témák a Bibliában elég hosszú lenne elmagyarázni, könyvek ezrei vannak a témában, ha tényleg érdekel mélyegyj bele.

A Biblia prófétái olyan történeteket írtak le aminek üzenetei vannak. Itt nem random gonosztevésekről van szó, mindennek van üzenete az ember számára és ez az üzenet nem mástól van mint Istentől. Mai napig érvényes üzenetek. Legtöbb amin ki lehet akadni amikor a zsidók csatába mennek, és Isten segíti ki őket. A zsidó az Isten kiválasztott népe a Bibliában, ez nem más mint aki te vagy. Istenhez tartozol, és ha hűséges vagy kitart melletted még ha egy csatában vagy akkor is. Elhárítja előled a halált. Mint a Bibliában a zsidók elől. Ez egy alap feltevés, mindegyik történetet lehetne elemezgetni rengeteget, mit üzen, miért van jelentősége. Vagy kiragadni 1 mondatot egyszerűbb, és elhitetni magaddal, hogy te ezt megfejtetted mindenki más hülye.

De ilyen unatkozó provokatív kérdésre legfeljebb csak egy unatkozó provokatív választ érdemes adni mint ez most. Ennek meg nincs értelme.

2022. márc. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/186 anonim ***** válasza:
83%
#5: igen, te abba a kategóriába eshetsz, aki nem olvasta a Bibliát, csak a képeskönyv változatát. Különben tudnád, hogy az Újszövetség értelmetlen az Oszövetség nélkül. Külföldi egyházakról sem igen lehet jelentős tudásod...
2022. márc. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/186 anonim válasza:
0%
A Hernádi író azt mondta hogy az ószövetség egy durva kegyetlen vadnyugati kantritörténet
2022. márc. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/186 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem sokan nem vesznek róla tudomást vagy ha előkerül akkor elintézik azzal hogy ennek így kellett lennie ez így lesz jó vagy hasonlókkal.


De akár az is lehet hogy mivel Jézus azt mondta hogy Isten jó és igazságos ezért bármit is csinál az Isten azt annak is fogják tartani.


Az esetek nagy részében egyébként az elfogultság játszik közre szerintem. Van egy esemény és azt csak jónak látják. Ha valami rossz történik azt nem látják (mert általában úgy is beszélnek róla hogy az háttérbe kerüljön) vagy van amikor nem látják azt hogy az az 1. jónak tűnő cselekedet nem is olyan jó ha megvizsgáljuk a körülményeket.


Ott van például a menny, pokol rendszere aminél eddig egyszer találkoztam az oldalon hogy (máshol nem is) bárki felvetette volna hogy lehetne másképpen is igazságosabban és jobban. Persze az már nem szolgálná azt hogy hívőket tereljen oda.

Jézus "jó" cselekedeteit se nagyon szokták például megkérdőjelezni. Azt is rendszerint elfogadják jónak. Pedig van nem egy olyan rész amit ha teljességében nézünk akkor egyáltalán nem volt olyan jó (ha volt benne bármi jó).


Tehát azért mert nem gondolják át sokan azt ami le van írva hanem elfogadják azt hogy jó. Kétkedéssel kell szemlélni hogy meglássuk mi is van ott valójában.

2022. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/186 anonim ***** válasza:
0%
#5 Hát az jó, egy ateista akar kioktatni keresztény teológiából, ráadásul szalmabáb érveléssel. Tudom, hogy az Újszövetség értelmetlen az Ószövetség nélkül, de ez nem azt jeleneti, hogy az ószövetségi parancsolatokat kellene betartni. Szerintem te vagy az aki nem olvasta a Bibliát. Pál apostol episztoláiból világos, hogy a keresztényekre nem a Mózesi törvény vonatkozik.
2022. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!