Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én nem értem erre két...

Csak én nem értem erre két kérdésre választ a feltámadással kapcsolatban, ti ezt értitek?

Figyelt kérdés

A feltámadással kapcsolatban két kérdés foglalkoztat engem mindig.

Ha Krisztus teste támadt fel nem csak a lelke tehát ott állt hús vér valóságban, akkor mi lett a testtel? Hol van a teste, a mennyországban úgy tudom csak lélek mehet vagy a fizikai valóságban a teste ott van a mennyországban? Ez ellentmond szerintem a keresztény tanításnak.

A másik kérdés az hogy Jézus miért csak a tanítványainak, szeretteinek jelent meg a római és zsidó népnek miért nem?


2022. ápr. 17. 09:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%

Igen. Jézus megtarthatta a testét.

Jézus nem akart soha bizonyítani. Miért ment volna egy egész nép elé, ha annyit sem csinált meg hogy lejön a keresztről halála előtt?

Ahhoz ment aki számított

2022. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Valójában megették a a testét a kukacok. (néhány hívő nem értette meg, hogy a lélek fontos és azt sem tudja elképzelni, hogy Jézus mosdóba járt).
2022. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BGB ***** válasza:
68%

Nem ebben a hús-vér fizikai testben fogunk feltámadni amiben most ücsörgünk, hanem romolhatatlan "szellemi" testben olyasmiben mint ami az angyaloknak van.


Pál azt írja, hogy akik élnek a feltámadáskor azoknak a teste átfog változni szellemi testté egy pillanat alatt.


Jézus a saját testében támadt fel de ez átváltozott nem fizikai testté.

Mint láthatjuk megtudott jelenni bárhol majd eltűnni, átment a bezárt ajtón, de mint fizikai testet is tudta használni, meg lehetett tapintani, halat evett stb.

2022. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

A keresztények egyik legkorábbi hitvallása volt, hogy "hisszük a test feltámadását". Mert miként Krisztus feltámadt testben, mi is úgy fel fogunk támadni testben. Ez a test nem pont olyan lesz, mint a mostani, mert levetkőzi romlandóságát.


A tanítványai többnyire zsidók voltak, és azért jelent meg nekik, hogy megerősítse hitüket. Szemükre is veti, hogy előre megmondta nekik halálát és feltámadását, s ők mégis csüggedtek voltak, Tamás még a többi apostolnak se hitt, akik látták a feltámadt Krisztust.

2022. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ha Krisztus teste támadt fel nem csak a lelke tehát ott állt hús vér valóságban, akkor mi lett a testtel? Hol van a teste, a mennyországban úgy tudom csak lélek mehet vagy a fizikai valóságban a teste ott van a mennyországban? Ez ellentmond szerintem a keresztény tanításnak."


Miből gondolod, hogy ellentmond a keresztény tanításnak? Szerintem a Biblia alapján nem mond ellent. Bár én protestáns vagyok, sola scriptura, ha valamilyen tanításnak ellent is mondd akkor az nem a Bibliában van benne.


"A másik kérdés az hogy Jézus miért csak a tanítványainak, szeretteinek jelent meg a római és zsidó népnek miért nem?"


Egyrészt, a tanítványai meg a szerettei is a zsidó néphez tartoztak. Másrészt ki mondta, hogy csak nekik jelent meg? Tarszuszi Saulnak is megjelent, akivel életében soha nem találkozott, aki, *SPOILER ALERT* szintén zsidó volt, méghozzá farizeus. Ő lett új nevén Pál, Jézus Krisztus apostola.

2022. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Testben nem támadhatott fel, mert akkor amit váltságul adott, azt vissza is vette volna. Sok tévelygő hozzászólónak mondom! Tehát szellemként támadt fel, de megjelent testben, mint korábban az angyalok is emberi formában megjelentek - lásd Ábrahámnál. Azoknak az emberi teste hová lett, ha angyalok voltak? Olvasd ki a Bibliából!

A másik: Máté 13:10 A tanítványok pedig hozzámenvén, mondának neki: Miért szólasz nekik példázatokban? Máté 13:11 Ő pedig felelvén, monda nekik: Mert nektek megadatott, hogy érthessétek a mennyek országának titkait, ezeknek pedig nem adatott meg. -

Ugyanez a feltámadás - nekik megadatott, mert a követését választották, a kívülvalók nem.

A kereszténységben is nyüzsögnek a hamis tanok, azért sem értik a feltámadás tanítását. Gondolja valaki, ahol a püspök úr csokinyuszit osztogat a hívők gyerekeinek husvétkor, annak van köze Krisztushoz? Abszolút pogány kellék a nyúl is meg a tojás is - meg a püpökség is!

2022. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Azon felül, hogy egy megkeseredett gonosz ember vagy, még a Bibliát se ismered kellő pontossággal.


Természetesen Jézus testben támadt fel, hiszen Ő maga mondja ezt ki:

"Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van."


Ezen felül a testi feltámadást bizonyítja, ha valakinek nem elég Krisztus szava, hogy a sír üres volt, máskülönben ott lett volna holtteste. Bizonyítja, hogy Tamás apostol maga bizonyosodik meg róla.

2022. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 pelgrim ***** válasza:
23%

Minden fizikai valóságnak alapja szellemi eredetű, testunk a tudatunk kivetítése az anyagi világban. Jelen életünkben erről azonban nincs tudomásunk, de szerezhetünk tudomást róla, ha elérjük a tudatnak azt a magas színvonalát, amelyen végbemegy az, amit az evangélium Jézus színeváltozásának nevez, amelyen az ember eléri a számára elrendelt tökéletességet, amelyen a halál elkerülhetővé válik. Nem válunk halhatatlanná, mert egy nemes cél érdekében vállalhatjuk a halált, mint ahogy Jézus tette, de továbbá nem kényszerülünk elszenvedni. A tudat ezen a magaslaton feltétlen ura a testnek, kivetülhet (megjelehet és eltűnhet) az anyagi világban bármikor, olyan élethűen, hogy a halandó nem kételkedhet létezésében.


A második kérdésre már kaptál megfelelő választ, én csak annyit tennék hozzá, hogy akik nem hittek benne azoknak semmi haszna se lett vona, ha megjelenik nekik.

2022. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

"Hol van a teste, a mennyországban úgy tudom csak lélek mehet vagy a fizikai valóságban a teste ott van a mennyországban? Ez ellentmond szerintem a keresztény tanításnak."

A kérdés nagyon jó, de nincs ellentmondás, mert fizikai helye is lehet a Mennyeknek, nem csak lelki


"Testben nem támadhatott fel, mert akkor amit váltságul adott, azt vissza is vette volna."

CSáo! Nem a testét adta válságul, hanem a fizikai életét. Meghalt a kereszten. Más kérdés, hogy feltámadt utána, és így pofára esett a sátán és a népe:)

2022. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1Korintusz 15:6–8

6 Azután megjelent több mint 500 testvérnek egyszerre, akik közül a legtöbben még velünk vannak, bár némelyek meghaltak. 7 Majd megjelent Jakabnak, aztán az összes apostolnak. 8 Mindenki közül utolsónak pedig, mint egy koraszülöttnek, megjelent nekem is. (Ez Pál volt.)


1Korintusz 15:43,44.


43 Gyalázatban vetik el, és dicsőségben támad fel. Gyengeségben vetik el, és erőben támad fel. 44 Fizikai testet vetnek el, és szellemi test támad fel. Ha van fizikai test, van szellemi is.


Jézus szellemi testben támadt fel, csak felöltötte az emberi testét, amikor megjelent. (Tomika még az ujját is bedugta a sebhelybe.)

Amikor már az égbemenetelekor, amikor felemelkedett, nem láthatták az emberek, levetette a fizikai testet. Ez valószínű, tökéletesen megsemmisült. (Képes az ember imádni egy tetemet.) Mózes testét is eltüntette Isten, mert Sátán vitatkozott Mihállyal, hogy maradjon meg Mózes sírja. -Hagy imádják az izraeliták- gondolhatta...


Júdás 1:9 Pedig még Mihály, az arkangyal sem mert becsmérlő kifejezéseket használni, hogy ítélkezzen az Ördög felett, amikor nézeteltérése volt vele, és Mózes testéről vitatkozott, hanem így szólt: „Feddjen meg téged Jehova!”


Jézus már egy hatalmas Király és szellemszemély. Hatalmasabb min az előtt volt, mikor a földre helyezte át Jehova Isten az életét.

2022. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!