Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás és valláskritika...

Vallás és valláskritika témakörben számít egyáltalán a % vagy a pipaszám?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam a téma megosztottságán. Valaki feltesz egy kérdést vallás témakörben és azt megválaszolják más vallású vagy ateista emberek és közben lepontozzák azokat, akik nem a saját táborukat támogatják. Így megeshet, hogy amúgy a legjobb választ adó, a kérdésre leghasznosabb válasz alul értékelt vagy a kérdező számára leghaszontalanabb válasz a túlértékelt. ráadásul így ezen az alapon a pipák száma sem számít, főleg, ha valakinek pont ez a kedvenc kategóriája.

2022. máj. 5. 20:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki gyakran a válaszolók többségének véleménye ellen mer menni, azzal is erősen le tudja pontoztatni magát, nem csak úgy, ha gyakran ír hülyeségeket.

Ugyanígy néhány jó barát összefog, és egy kérdés alatt fel tudják egymást pontozni kevésbé hasznos válaszokkal is.

2022. máj. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%
Pár hete egy kérdezőnél "kiderült", hogy másik regisztrációja is van. Így tartja fenn - életben - a topikot. 😅🤣😂
2022. máj. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
A teológia eleve nem egy egzakt tudomány, úgyhogy a válaszok értékelése sem lehet egyértelmű. Az emberek sokkal inkább saját világnézetük szerint pontoznak itt, mint az egzakt tudományokban.
2022. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
61%
Ott is...
2022. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%
Ha muszlim vagy akkor a legtöbben lepontoznak, akkor is ha nem kritizálod a kereszténységet.
2022. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

Van benne valami.

De te sajnos problémás is vagy, úgyhogy NÉHA én is lepontozlak, amikor éppen valami rosszat mondasz.

Tehát, ha TE lepontozva látod magad, akkor úgy fele-fele arányban gondolhatsz arra, hogy igazságos volt-e, vagy sem.

2022. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

#15

Ez nem igaz. Én pl keresztény vagyok, gyakran olvasom hozzászólásaid és nagyon sokszor nem is pontozlak egyáltalán. De vannak olyan bicskanyitogató megnyilvánulásaid, amikor odanyomom azt a pirosat és láthatóan pajtásodon kívül mindenki más is.

2022. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
57%

#15: Na mondjatok egyet ami bicskanyitogató, és akkor legközelebb majd lehetőség szerint igyekszem kerülni. Az a probléma ugyanakkor hogy az Iszlám kezdetektől fogva magában foglalja a kereszténység kritikáját, ezektől a hitelvektől nem tekinthetek el.


Eleve a Koránban is vannak keresztényeknek szóló passzusok.

2022. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
98%

Nem a kritikával van bajom, hanem azzal, ha nem mondasz igazat.

Nem hozok példát, nyilván te is tudod.


Másrészt: egy vallásnál az nem kritika, hogy egy hittétel azért "nem igaz", mert a te hited az igaz.

Egy vallásnál soha nem lehet tudni, hogy mi igaz, szóval ilyen kritikát okos ember nem mond.

Olyan lehetséges, hogy valami a vallásból lehetetlen, és EZÉRT nem lehet igaz, s ilyenkor jogos a kritika is.

2022. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

#19:


Szerintem azt kéne tennünk, hogy én leírom ami szerintem az Iszlám szerint igaz, ti pedig leírjátok hogy a kereszténység alapján szerintetek mi az igazság. A kérdező pedig mérlegel.


Nem szokásom hazudni, pont beleállok a ti szemetekben kényesebb témákba is. Úgyhogy nem tudom miről beszélsz.

2022. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!