Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás és valláskritika...

Vallás és valláskritika témakörben számít egyáltalán a % vagy a pipaszám?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam a téma megosztottságán. Valaki feltesz egy kérdést vallás témakörben és azt megválaszolják más vallású vagy ateista emberek és közben lepontozzák azokat, akik nem a saját táborukat támogatják. Így megeshet, hogy amúgy a legjobb választ adó, a kérdésre leghasznosabb válasz alul értékelt vagy a kérdező számára leghaszontalanabb válasz a túlértékelt. ráadásul így ezen az alapon a pipák száma sem számít, főleg, ha valakinek pont ez a kedvenc kategóriája.

2022. máj. 5. 20:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

#18

Például amikor untalan írod, hogy a keresztények mit össze hamisították a Bibliát. Vagy éppen amikor képmutató módjára, nyugaton élőként (élvezve annak tényleg minden előnyét) szidod a nyugati embereket, a nyugati kultúrát. Hát költözz ki Iránba.


"Eleve a Koránban is vannak keresztényeknek szóló passzusok."

Teljesen őszintén megmondom, magasról leszarom.

2022. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
57%

"Például amikor untalan írod, hogy a keresztények mit össze hamisították a Bibliát."


Ez az Iszlám szerint van így, erre a Korán is egyértelműen utal. Ezeket nem én találom ki, ergo nem hazudok. Próbáljátok már megérteni.


"Vagy éppen amikor képmutató módjára, nyugaton élőként (élvezve annak tényleg minden előnyét) szidod a nyugati embereket, a nyugati kultúrát."


A hedonista fogyasztói társadalmat szoktam kritizálni, amely a kereszténységtől is messze eltávolodott már. Nem hazudok ezzel sem, a véleményem mondom el.


"Hát költözz ki Iránba."


Szunnita vagyok.


Egyébként attól európai és magyar maradok, hogy muszlim is vagyok egyben. Minden jogom meg van a rendszerkritikára, ahogyan minden nem-muszlimnak is.

2022. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"Ez az Iszlám szerint van így, erre a Korán is egyértelműen utal. Ezeket nem én találom ki, ergo nem hazudok. Próbáljátok már megérteni."

Elhiszed, hogy senkit nem érdekel rajtad kívül? A keresztények szerint pedig Mohamed egy hamis próféta és a Biblia is igazolja, de még se hangoztatjuk folyamatosan.


"A hedonista fogyasztói társadalmat szoktam kritizálni, amely a kereszténységtől is messze eltávolodott már. Nem hazudok ezzel sem, a véleményem mondom el."

Úgy általában a nyugatot szoktad kritizálni, sokszor ezen keresztül pedig a kereszténységet, mintha a kettő valami szoros kapcsolatban állna (mert hiába születtél ide, képtelen vagy értelmezni a szekularizációt). De mint írtam, költözz keletre az iszlám világba, senki se tart vissza. A nem-muszlimok is mehetnek veled, ha annyira szar nekik itt.

2022. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%

#23:


Talán Allah azt akarja hogy itt szolgáljam Őt. Lehet hogy ezért születtem ide.

2022. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
80%

Hát persze, sok humbugot ki lehet találni, hogy miért kell itt "szenvedned" ezen a hanyatló nyugaton a helyett, hogy egy közel-keleti iszlám országban élj. De hátha egyszer elismered majd, hogy egyszerűen azért, mert élvezed, mert nem tudnál lemondani mindazon a jóról, szabadságról, élvezeti cikkekről, jómódról, ami itt van és ott nincs. Ennyire egyszerű, nem kell mögé semmilyen mitikus dolgot kitalálni.


"Talán Allah azt akarja hogy itt szolgáljam Őt. Lehet hogy ezért születtem ide."

Gondolom a muszlimok százezrei is azért jönnek ide, mert Allah azt akarja, hogy itt szolgálják őket. És semmi köze sincs ennek a nyugati jóléthez.

2022. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
19%

#25:


Nem olyan egyszerű a világ mint ahogyan a televízióban bemutatják neked. Európai muszlimok mindig is voltak, Európában a muszlimok többsége már nem első generációs.

2022. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
94%

"Európai muszlimok mindig is voltak"

A mindig az egy rendkívül erős túlzás, a 8. században meghódították az Ibériai-félszigetet és pár száz évig ott voltak, amíg a spanyoloknak sikerült visszahódítani.

Ezen felül szintén hódítás útján az Oszmán-birodalom elfoglalta Konstantinápolyt, majd haladt felfelé, ugye mi is szenvedtük őket 150 évig, míg sikerült kiűzni az elnyomókat. Gondolom magyarként ennek a felszabadításnak te is örülsz.


Az oszmán hódítás több évszázados hatása lett, hogy kialakult egy bosnyák népcsoport, akiknek a többsége muszlim vallású lett, eredetileg dél-szlávok voltak. Tehát őket nevezhetjük európai muszlimoknak.


"Európában a muszlimok többsége már nem első generációs"

Igen, sőt sajnos ők okozzák a legtöbb gondot. Franciaországban, Németországban az első, sőt még a második generációs muszlimok is viszonylag beilleszkedtek, legalábbis hálásak voltak a befogadó országok iránt. A második, de sokkal inkább a harmadik generáció az, amivel a legtöbb gond van.


"Nem olyan egyszerű a világ mint ahogyan a televízióban bemutatják neked."

Nem nagyon nézek tévét, de biztos így van.

2022. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Keresztényként nagy kérdés hogy helyes-e hitvitákat folytatni? Jézus vitatkozott-e hosszan bárkivel? Vagy csak tett egy-két kijelentést, majd odébbállt vagy elhallgatott. Hosszabb vitákat nem folytatott senkivel, úgy emlékszem a Bibliából. Volt aki megszólította, de Ő egy szót sem pazarolt rá.

Volt aki szándékosan provokálta, de Ő talán sose provokált senkit.

Nevezhető-e arroganciának, ahogy kioktatta a farizeusokat? Ha igen, a keresztényeknek van-e joguk ilyen fokú arroganciához?

2022. máj. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

A Biblia szerint az apostolok folytattak hitvitákat, sőt néha maguk között is, de folytattak eretnekekkel, zsidókkal és pogányokkal szemben is. A hitvita szerintem egy idő után nem arról szól, hogy a másik felet meggyőzzék, inkább arról, hogy az a másik fél ne rántsa esetleges hallgatóságát magával a kárhozatra.

2022. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
16%
Én pont azokat szoktam olvasni inkább, akiket lepontoznak és kb. 10-20 százalékon állnak, mert ők az igazság tulajdonosai, akik a Bibliából idéznek és Isten követői. Ugyanis a világ, amiben élünk a hazugság atyjáé, vagyis a Sátáné, akik nagy pontszámot kapnak terelik az igazságról a figyelmet.
2022. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!