Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megfelelő pszichiátriai...

Megfelelő pszichiátriai kezeléssel ki lehetne gyógyítani az embereket a vallásból?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 14:18
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%

NEM!

Ugyanis ilyenre egyetlen pszichiáter sem fog vállalkozni.


A vallás magánügy, nem betegség.

2022. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
20%
Nem lehetne, hogy Isten eltávolítsa a földről az ilyeneket?
2022. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezt komolyan gondolod akkor szerintem inkább neked kellene pszichiátriai kezelés, kérdező.
2022. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:
Csak elméletileg tettem fel a kérdést. A Szovjetúnióban a 60-as években állítolag volt ilyen kísérletek.
2022. máj. 6. 14:47
 5/57 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem szükséges normális esetben.


De vannak olyanok akiknek ez már túl megy egy határon (feltehetően nekik már volt valamilyen mentális problémájuk amihez hozzá vegyült a vallás) és az ő esetükben kell a kezelés.


Akkor van a gond ha a hit miatt nem tudja a beteg környezete megkülönböztetni a hívőt a betegtől ezért nem kezeltetik.

2022. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
32%
Ironikus lenne. A hívők megpróbálták kigyógyítani az embereket a homoszexualitásból, mások pedig megpróbálnák kigyógyítani a vallásosokat a hitből. Annyira egyértelmű, hogy az ember mindenféle technikai vívmánya ellenére még mindig közelebb áll az állatokhoz, mint bármilyen istenséghez. Mindig kell egy ellenségkép vagy egy Homer Simpson, akihez képest jobbnak, többnek gondoljuk magunkat, hogy a saját kudarcaink és bűneink kisebbnek tűnjenek.
2022. máj. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
73%
Pont annyira, mint ateizmusból.
2022. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim válasza:
86%
Amikor szorongás és depresszió miatt kerültem pszichiáterhez elkezdtem antidepresszánst szedni, és már nem hiszek istenben. Már nem tudok hinni benne,pedig eléggé vallásos voltam🤷🏽‍♀️ Amint megszűnt a szorongásom az istenbe való hitem is megszűnt
2022. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
75%

Èn azèrt nem mondanám, hogy a vallás nem lehet pszichiátriai eset bizonyos esetekben, csak gondoljunk a következő esetekre:


Egy felnőtt fèrfi elkezd magában beszèlni, mire a barátja megkèrdezi: "kihez beszèlsz?" Erre a fèrfi azt mondja: "hát Jack-hez, a legjobb barátomhoz. Ő mindig itt van velem!"


A barát őrültnek nèznè.


Most tegyük fel, hogy ugyanez a fèri azt mondja: "Jèzussal beszèlgetek imában, ő mindig itt van velem".


Ebben az esetben a barát már elnèzőbb lenne.


Valójában ahogyan nincs bizonyítèk arra, hogy Jack több lenne agyszülemènynèl, úgy nincs bizonyítèk a Jèzussal való beszèlgetès valóságára sem. Mindkettő hit. Ès mindkèt esetben az ember magában beszèl.


A különbsèg viszont ott van, hogy a vallás elfogadott, intèzmènyesült, míg a kèpzeletbeli barátokat nem fogadja el a társadalom.


Vègső konklúzióm:


"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." (Robert M. Pirsig)

2022. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
5%
Vagyis vègső lehetsèges konklúzióm
2022. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!