Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megfelelő pszichiátriai...

Megfelelő pszichiátriai kezeléssel ki lehetne gyógyítani az embereket a vallásból?

Figyelt kérdés

2022. máj. 6. 14:18
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehetne. Egy csomó embernek létszükséglet, hogy legyen valami felsőbb erő, ami irányítja az életét, ami megszabja neki mit gondolhat úgy általában a dolgokról. És körömszakadtáig ragaszkodnak ehhez a felsőbb erőhöz. Ha az egyik istent megszüntetnéd valahogy, azonnal kitalálnának maguknak egy másikat...
2022. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
79%

A vallást leginkább a halálfélelem táplálja. A félelem a saját halálunktól és a szeretteink halálától.

Meg az, hogy ha elveszítünk valakit, akit szeretünk, azzal szeretnénk újra találkozni, és azt szeretnénk, hogy valami olyan helyen legyen, ahol boldog.


Ha erre ki tudsz találni valami eredményes, és mindenki által elfogadható alternatívát... akkor sikered lesz. 🤷

2022. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 kriszpo ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

lobotómiával.

egyébként kellő edukációval minden "kezelhető".

2022. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%
Azon kellene elgondolkozni inkább, hogy mi lenne az oka annak, hogy én megtagadjam JÉzust, aki mellett tanúbizonyságot állított Pál apostol.
2022. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 kriszpo ***** válasza:
79%
35: Például az, hogy az ember csalódik. Többször. Én ateista vagyok már nagyon rég óta. Nem tagadom senki vallását, inkább csak nem érdekel. Hogy értse: Melyik futball csapat drukkere legyek? És ha nem szeretem a focit?
2022. máj. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%
36-os a focisták és drukkerek ganéjok, általában, hogy értsd... Mit remélhet ezektől az ember? Hogy nem dobnak molotov koktélt a kocsijára?
2022. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem nevelnék a szülők a gyerekeiket vallásosnak akkor a vallások néhány generáción belül eltűnnének. Aztán lehet jönnének újak. Ki tudja?
2022. máj. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 kriszpo ***** válasza:
83%
37: Nem értett... Csak egy focis hasonlat volt. De itt egy másik: Mit egyek ebédre? Krumplifőzeléket vagy babfőzeléket? És ha nem szeretem a főzelékeket? ... Így más világos? Bízom benne!
2022. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
21%
Jézust jobban szeretem mint anyámat. Nem lehet csak úgy elfelejteni! Senkiben nem bízom csak benne, mert Ő mindig segít.
2022. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!