Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Ha már...

Kedves keresztények! Ha már hisztek Istenben és a túlvilágban, a mentális betegségekben miért olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Egyházi intézményben dolgozom, régen magam is aktív tagja voltam a közösségnek, de egy jó ideje már nem gyakorolom a vallásomat.

A pontot az tette fel az i-re, amikor kiderült, hogy bipoláris depresszióm van és két hétig pszichiátriai kezelésen voltam. Az intézményvezető roppant keresztényi, empatikus megnyilvánulása annyi volt: csak mímelem ezt a nagy szenvedést, minden mentális betegség a mai kor elkényelmesedett emberének kifogása, és talán ezért kellene többet templomba járnom és imádkoznom.


Kérdésem: miért ilyen nehéz számotokra elhinni, hogy a mai társadalmakban, ekkora pszichés terhelés közepette bizonyítottan léteznek ilyen problémák? És ezek ignorálása hogyan függ össze a keresztény erkölcsi renddel?



#vallás #mentális betegség #keresztény morál
2022. máj. 12. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az intézményvezető egy idióta. Korunk népbetegségei közé tartoznak a mentális betegségek is.Nagyon ostoba az az ember akinek épp nincs semmi gondja az életben minden szép és jó,és ezért azt állítja hogy másnak ami problémája van, az csakis értelmetlen kifogás lehet. Az ilyen hogy képes segíteni másokon? A templomba járás és az imádkozás sem gyógyít meg egyetlen mentális betegséget sem!

Ha azt mondta volna hogy minden okkal történik és a betegségednek is megvan az oka, hogy megküzdj vele,és kerekedj felül rajta és tanulj, több legyél általa...az talán elfogadhatóbb lett volna. De ez a teljes tagadás egyszerűen csak ostobaságra utal!

2022. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy valaki keresztény, nem jelenti azt, hogy nem hiszi el, hogy léteznek mentális betegségek. Attól, hogy van rossz tapasztalatod velük, még nem minden keresztény idióta.
2022. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező, ezek szerint a betegség hit kérdése? Én hívő vagyok, de szerintem a betegség attól függetlenül létezik, hogy hiszek benne vagy sem.
2022. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez az intézményvezető emberke nem egy okos emberke, ezzel szerintem a legtöbb hívő is egyetértene. Egyébként sok kersztény lelkész/lelkipásztor/pap tart foglalkoztatásokat mentális egészséggel, szóval...


Egyébként aki keresztény, az nem is hihet a mentális betegségekben? Csak kérdem.

2022. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Godaime ***** válasza:
39%
Az, hogy hisz-e valaki a mentális betegségekben teljesen lényegtelen, mivel azok léteznek és bizonyíthatóak, nemőgy mint az Isten.
2022. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

"Kedves keresztények! Ha már hisztek Istenben és a túlvilágban, a mentális betegségekben miért olyan nehéz?"

Nos, ha egy hívő nem úgy válaszol, ahogy szeretnéd, abból hogy következik hogy az összes keresztény nem hisz a mentális betegségekben?


"minden mentális betegség a mai kor elkényelmesedett emberének kifogása"

Ebben nagyjából igaza van, a balos-ateista-materialista brigádnak a mániája, hogy ráfogja a gyermekeikre, hogy ADHD-s, hogy ne kelljen velük foglalkozni. A munkahelyre behozta egy ismerős a kislányát, aki állítólag ADHD-s, figyelemhiányos. Kettő percet foglalkoztam vele, olyan dolgokat megcsinált a PC-s játékban, hogy csak lestem. Ennyit erről.


"i problémája van, az csakis értelmetlen kifogás lehet. Az ilyen hogy képes segíteni másokon? A templomba járás és az imádkozás sem gyógyít meg egyetlen mentális betegséget sem!"

Ó dehogynem. Az imádkozás, a hit azt jelenti, hogy hiszünk a Biblia igéiben, ahhoz igazodik a pszichénk, és máris a gyógyulás útjára lépsz, illetve nem leszel aberrált: meleg, pedofil, nekrofil, stb.


"Kérdésem: miért ilyen nehéz számotokra elhinni, hogy a mai társadalmakban, ekkora pszichés terhelés közepette bizonyítottan léteznek ilyen problémák?"

Esetleg egyes szám második személyben feltehetted volna a kérdést az illetékesnek, mielőtt a pokolba küldted az összes keresztényt


Én a helyedben hallgatnék az intézményvezetőre, jobban jársz


"Egyházi intézményben dolgozom, régen magam is aktív tagja voltam a közösségnek, de egy jó ideje már nem gyakorolom a vallásomat.


A pontot az tette fel az i-re, amikor kiderült, hogy bipoláris depresszióm van és két hétig pszichiátriai kezelésen voltam."

Tehát valaki nem úgy reagált, ahogy szeretted volna, erre dobtad Jézust. Brávó! Nem voltál te hívő soha. Felőlem bárki bármit csinálhat, még a legnagyobb hívő is, akkor sem hagyom már el Jézust.


Valószínűleg tényleg rájátszottál a betegségedre. Az írásodból is kitűnik, hogy nem vagy egyenes ember, nem vállalsz felelősséget, és másokra mutogatsz, rájuk kened a rossz sorsod. Azért csak egyvalaki felel, te magad

2022. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hatos.


Ez nem "válaszolás" volt a kedves Atya részéről, hanem szavaim és állapotom valóságtartalmának teljes kétségbevonása és nettó áldozathibáztatás.

A modern orvostudomány és pszichológia eredményei politikai és ideológiai pártállástól függetlenül létező jelenségek. Ha azt egyébként utólag belátva teljesen jogosan kifogásoltad, hogy általánosítok, akkor második érvedben miért tetted te is ezt? Attól, hogy egy ilyen esettel találkoztál, még nem minden mentális beteg "játszik rá" állapotára. Szóval erről nem ennyit.

Imádkozni szoktam, csak nem közösségben, az ima gyógyító erejében én is hiszem. Az érv második részét szerintem magától értetődő módon nem kommentelem.

Nem a pokolba küldtem az összes keresztényt, csak ahogy te ezzel a kommenteddel megerősítetted, elég általános vélekedés a keresztények körében, hogy mentális betegségek nem léteznek. Ezért tégy meg egy szívességet, és ha reagálsz erre a kommentre, személyeskedés, gyűlöletkeltés és áldozathibáztatás helyett inkább válaszolj a feltett kérdésre.

Tehát itt nem arról van szó, hogy nem úgy reagált, ahogy én szerettem volna. Egy elvileg szereteten alapuló közösség eddig megbecsült tagjaként bajba kerültem, és megértés helyett a krisztusi szeretet egyik képviselőjétől ezt kaptam: a bajod nem létezik, csak nem szeretsz dolgozni. Ebben a helyzetben nem Jézust hagytam el, hanem egy álságos képmutató embert és az általa vezetett, véleményét elvakultan osztó közösséget. Attól, hogy nem gyakorlom a vallásomat, nem járok templomba, nem fizetem már az egyházi adót, még mindennapjaim során Krisztus tanítása szerint igyekszem élni.

Az utolsó része irományodnak pedig minden, csak nem krisztusi, és rendkívül káros a másokba nem belerúgó, tevékenyen szerető keresztényekre nézve, ezzel gyakorlatilag meg is erősítettél minden negatív sztereotípiát, amivel a vallás követőit illetnek: a képmutatást, a megalapozatlan ítélkezést, az áldozathibáztatást, a beszűkült, maradi gondolkodást, és a szeretet, megértés és empátia teljes hiányát.

2022. máj. 12. 17:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínűleg tényleg rájátszottál a betegségedre. Az írásodból is kitűnik, hogy nem vagy egyenes ember, nem vállalsz felelősséget, és másokra mutogatsz, rájuk kened a rossz sorsod. Azért csak egyvalaki felel, te magad"


Azért itt nem kéne beteg embereket rugdosni ha valakinek hiányzik két karja két lába és esetleg még hangszála is elromlott az is csak kifogásokat keres? álljon már meg a menet...

2022. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Egy ember hülyesége miatt miért kell megbélyegezni egy egész csoportot?

Komolyan nem értem, hogyha egyszer volt valaki aki beszólt neked valamit és az az illető történetesen keresztény volt, akkor honnan veszed, hogy minden keresztény ilyen? Mert valami intézményt vezetett? Na és? Akkor is csak egy ember, aki pusztán a saját véleményét fogalmazta meg és egyébként is tévedhet, pont úgy, mint bárki más.


Én hallgattam olyan pszichiáter előadását mentális betegségekről, aki keresztény volt. A legtöbb szakmában vannak keresztények, csak nem verik nagy dobra. Orvosok, tanárok között is. Én magam találkoztam nem eggyel.

Szóval igen csak túlzás úgy beállítani a keresztényeket, mintha azok valami elmaradott emberek lennének, akik azt se tudják mik a mentális betegségek. Van ahol tanácsadásokat is tartanak, meg segítenek felvenni szakemberekkel a kapcsolatot, ha valakinek ilyen jellegű problémája van.


Tényleg sajnálatos, hogy az a személy nem vette komolyan a problémádat, de azért nem kellene általánosítani. Az általánosítgatások csak félreértésekhez és gyűlölködéshez vezetnek.

2022. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ha már hisztek Istenben és a túlvilágban, a mentális betegségekben miért olyan nehéz?"

Mert sokkal hasznosabb (vallás szempontjából) a mentális betegekre ráfogni hogy megszállta az ördög/démon vagy hogy Istennel/Jézussal/Máriával/egyebekkel beszélget ami egy "csodálatos" dolog.

2022. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!