Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves keresztények! Ha már...

Kedves keresztények! Ha már hisztek Istenben és a túlvilágban, a mentális betegségekben miért olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Egyházi intézményben dolgozom, régen magam is aktív tagja voltam a közösségnek, de egy jó ideje már nem gyakorolom a vallásomat.

A pontot az tette fel az i-re, amikor kiderült, hogy bipoláris depresszióm van és két hétig pszichiátriai kezelésen voltam. Az intézményvezető roppant keresztényi, empatikus megnyilvánulása annyi volt: csak mímelem ezt a nagy szenvedést, minden mentális betegség a mai kor elkényelmesedett emberének kifogása, és talán ezért kellene többet templomba járnom és imádkoznom.


Kérdésem: miért ilyen nehéz számotokra elhinni, hogy a mai társadalmakban, ekkora pszichés terhelés közepette bizonyítottan léteznek ilyen problémák? És ezek ignorálása hogyan függ össze a keresztény erkölcsi renddel?



#vallás #mentális betegség #keresztény morál
2022. máj. 12. 11:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az általánosítást valóbban hagynod kéne kérdező. Bár akik annyira sérelmezték ők soha nem általánosítottak? Nem hinném.


Ez egyébként nem a keresztények kiváltsága. Vallástól függetlenül is vannak olyanok akik nem hisznek ezekben. Így az ha a válasz keresését a keresztényekre szűkíted úgy könnyedén tévútra tévedsz.


De feltételezem a kérdés kiírásánál közre játszott a sértettséged is, ami közre játszhatott az általánosításodban.


A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni. Ez nagyjából olyan hogy miért hiszik sokan hogy létezik a Jeti. De még lehetne sok más hasonló példát hozni.


Az hogy a keresztények elhisznek valamit ezért másvalamit is elhihetnének egy nonszensz gondolat. Ugyan úgy elhisznek valamit és tagadnak rengeteg mindent ahogyan mindenki más.

2022. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6%

#6


Te jutsz a pokolba és nem én szóval fejezd be!


Kívánom legyenek a gyerekeid betegek és majd akkor megtudod kit rugdossál te lelketlen bunkó!


Majd ha a gyerekeid kómában fekszenek akkor majd mond nekik hogy a kóma csak kifogás ..

2022. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Én is keresztény vagyok. Mellette meg szociófóbiás, depressziós, és gyógyult anorexiás.
2022. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"És ezek ignorálása hogyan függ össze a keresztény erkölcsi renddel?"

Hát sehogy.

Nagyon sajnálom, hogy megbetegedtél, és kívánom, hogy kezelni tudják!

Hogy miért csinál ilyet valaki - lehet, hogy abban a közösségben, intézményben szokás így reagálni.

Azért mondom, mert én is jártam így. Egyházi intézményben dolgoztam, (istenhívőként). Beteg lettem, nem pszichésen. A betegség nem gyógyult, nem reagált a gyógyszerekre, így több hétig táppénzen voltam. Közben naponta jártam injekciókra, mindenről orvosi igazolásom stb. volt.

Mégis képesek voltak megvádolni többen (apácák), hogy csak kitalálom, mert nincs kedvem dolgozni. A szemembe. Hozzáteszem, édesapám haldoklott azokban a hetekben, ez magyarázhatta az immunrendszerem gyengeségét, de erről ők nem tudtak.

Később, amikor én magam is "intézményvezető" lettem, máshol, világi helyen, már átéltem, milyen stresszes, ha valaki beteg lesz és táppénzre megy. Viszont a vezető feladata ezt korrekten megoldani, és nem verheti le a dühét így a munkavállalón.

Amit te kaptál, nem vagyok biztos benne, hogy nem sért törvényt is ráadásul.

En felmondtam azok után, mert olyan légkör alakult ki körülöttem, és, mint kiderült, nem is bánták. Lehet, hogy elkönyveltek hazudósnak az ő nagy bölcsességükben. En is az egyház ellen fordultam magamban, az később elmúlt, de csak később.

Nem egyházi intézményről is hallottam, hogy valakinek "beállt" a háta és meg sem tudott mozdulni, de a főnök csak arra tudott gondolni, hogy a betegség ki van találva. Ez az illető is eljött onnan. Szóval el bírom képzelni, milyen állapotban lehetsz lelkileg.

Ez inkább az illető emberi tulajdonságaitól függ, hogy ilyenre képes, nem attól, hogy hisz vagy nem. Vagy ahogy mondom, ez van "szokásban".

2022. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

Ó, én szeretek őrült keresztény lenni. életem legjobb időszaka volt, amikor én voltam Krisztus. Be is mentem önként a pszichiátriára a gyógyítás miatt. a hülyék azt hitték, hogy én vagyok beteg, pedig csak Atyám küldött arra a helyre. Vittem magammal egy kis herbál füstölőt (Drog) is és egészen kellemesen teltek a napjaim. Miután elfogyott kiszöktem a zártosztályról. Csodálatos eredményeket értem el ott.

( nem kamu)

2022. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 te voltál Yahushua ha' masiach? az jó élmény lehetett
2022. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!