Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik problémákat/ mentális...

Melyik problémákat/ mentális betegségeket tud kezelni egy iskolapszichológus?

Figyelt kérdés
Pld, ha valaki 18 évesen diagnosztizálva lett Borderlinevel és skizofréniával, akkor nem lenne értelme a sulin kívüli szakembereken kívül sulipszichológushoz is menni?

2022. máj. 9. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
A pszichológus nem orovos, nem tud gyógyítani. Skizofréniával is és borderline-nal is pszichiátriai kezelésre van szükség. A pszichológus csak beszélget, a pszichiáter gyógyszert is ír. Betegséggel a pszichológus nem tud mit kezdeni.
2022. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Voltam iskolapszichológusnál. Semmit nem ért. Nem volt meg a tudása ahhoz, hogy komolyabb kórképet kezeljen.
2022. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A borderline személyiségzavar igenis sikeres pszichoterápiával kezelhető, a legsikeresebb a séma vagy áttétel fókuszú terápiák.

Természetesen ezt ki lehet egészíteni gyógyszeres kezeléssel is, amit egy pszichiáter tehet meg.

Az iskolapszichológusnak nagy valószínűséggel nincs meg a kellő kompetenciája ahhoz, hogy személyiségzavarokat kezeljen, plusz általában egy iskolapszichológusnak rövidtávú (6 alkalmas) tanácsadásra van lehetősége.

2022. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskola pszichológus dolga abból a szempontból könnyebb, hogy, főleg a kamaszoknál, nem is mentális betegséggel küzd a páciens, hanem egy olyan tényezőtől szenved, amit úgy hívnak, kamaszkor. A gyerek megőrül a hormonoktól, érzékenyebb lesz, másképp éli meg a gondokat.


Engem pl azért kezelt könnyen az anorexiámmal a suli pszichológusa, mert szerintem nem anorexiás voltam csak lázadtam, ezért tudtam ilyen könnyen kigyógyulni.


Azért is mondom, mert vagy 12 évvel rá anorexiás lettem és nagyon nehezen jutottam el a roborálásig, kényszeríteni kellett rá és utána is évekig éreztem lelkileg az anorexia hatását, nem úgy ment mint kamaszként, hogy szeptembertől februárig koplaltam aztán minden jó volt, ettem, nem zavart a hízás és happy end...

2022. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahol meg tényleg komoly a baj, nem csak egy kamaszkori kilengés, ott az iskolapszichológus nem is törődik vele.


Menj el az egyetemen a helyi pszichológushoz azzal, hogy hangokat hallasz és megharapnád a filozófiatanárodat és este ártatlan kutyákba rúgsz bele, mert poén. Miután elbeszélgetett veled és látja, baj van, komoly baj, mondja is, hogy klinikai szakpszichológushoz és pszichiáterhez menj.


Ők is azért vannak ott, mert a hallgatók nehezen viselik, hogy hirtelen véget ér egy korszak és belecsöppennek a felnőtt életbe vagy nehezen viselik, hogy a gimi után most ők a felelősek mindenért és minden óraadónál 110%-ot kell nyújtaniuk, az elvárás is nagyobb, stb. vagy otthon bslhé van...

2022. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!