Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények!hogy jöttök...

Keresztények!hogy jöttök ahoz,hogy egy érző lényt(állat) aki csak élni akar levágjatok,zabáljatok belőle egy nagyot majd ki wc-zétek?Milyen bibiliátok van?Isten azt mondja,hogy vágjátok le az állatokat és egyétek meg?

Figyelt kérdés
Én vega vagyok egy jo ideje mert rájöttem hogí a hus telis tele van negatív energiával skizofrén voltam és bipoláris elmezavarom volt amiota nem eszek hust azota olyan szinten ennyhultek a tunetek,hogy szinte elis multak,hogy az állatokat levágjátok ez meg egyenesen felháborít,hogy a bibbliába az van h öljetek,miközben azt hiszem a 10 parancsolat 4.pontja,hogy ne ölj,mégis hogy jöttök hoz8zá h a legyilkolt állat husábol egyetek?

2022. máj. 25. 05:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
haszonállatokat mint a tyúk meg kakas leszokták vágni meg gondolom mekibe a chicken nuggets is csirkéből van
2022. máj. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
nem a haszonállattal van baj bár azt sem szabadna,szarvas,őzike nyul,olaszoknál cica extrém esetbe krokodil,teve,lo mégis h jöttök hozzá,hogy levágjátok ezeket az állatokat és megegyétek,hogy tele legyen a gyomrotok?
2022. máj. 25. 06:17
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

1 Olvasd el a könyvet, amiben a Ne ölj mondat szerepel. Az értelmezése egészen érdekes:

Ne ölj embert,ha a gazdád mást nem mond. (A btk értelmezése is hasonló)

2 a kérdésesnek nem sok köze van a kereszténységet.

3 Ahaszonallatok egyedszáma összehasonlíthatatlanul magasabb, mint a vad formájuké (ezt lehet evolúciós sikerként értelmezni)

4 A vadászok, akiket ismerek vagy alkolisták, vagy nagyon súlyos agyi gondjaik vannak

Nem tudom, hogy a kérdésedre válaszoltam-e

2022. máj. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Bocs kimaradt:

Az állatok levagasanak az ideológiai alapja Mózes 1. könyve:

Sokasodjatok, szaporodjatok, hajtsatok uralmatok alá az egész földet. (Remélem jól emlékszem a szövegre)

2022. máj. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

"szarvas,őzike nyul"


Nem vallási kérdés, de az megvan, hogy pl. Magyarországon a szarvasnak, az "őzikének" nincs természetes ellensége, tehát az embernek kell szabályoznia ezt, és az "őzike" akkor is fenékbe lesz lőve, ha nem ennénk meg és kidobjuk a húsát. Különben túlszaporodik és felborul az ökoszisztéma.

A nyúl is ugyanez, mivel kevés a ragadozó már sajnos.


Ez a baj veletek sötétzöldekkel.


Amúgy nem kell töröltetni a kérdést, engem keresztényként egyáltalán nem botránkoztat meg. Inkább sajnállak, mert a kérdés megfogalmazása alapján nem úgy tűnik, hogy a pszichés problémáid a vegánság hatására szinte elmúltak volna.

Kitartást és sok lelki erőt kívánok a betegséged legyőzéséhez!

2022. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Isti22 ***** válasza:
70%

Az állatok levágása szükségből engedélyezett, ezért épp az a bűn, ha erkölcsi okból ezt felülbírálod.


A "ne ölj" parancsolat nem állatokra vonatkozik.

2022. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Már ez is a keresztények hibája ❤️ tényleg gettósítani kéne bennünket majd szépen lassan megtalálni a végső megoldást a keresztényproblémára!
2022. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
keresztény vagyok én is és hiszek is Istenbe csak azért írtam ebbe a kategoriába mert az a bibliai mondat vol bennem ami azt hiszem így hangzik"itt vannak az állatok amit evésre biztsítok nektek"nem pontos a megfogalmazás de ez volt a lényege
2022. máj. 25. 09:34
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Énis vega vagyok de ez a kérdés rendkívül sötét.

A csirkéket oke levágni, a szarvas meg már szegényke? Plusz a kereszténydk hibája? Wtf?

2022. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!

Nagyon jó a kérdésed. Tudod a legtöbb keresztény, nem az anyagi javakra hajt és többségünk kemény fizikai munkát végez az állítólagos átlagkereset feléért. Jómagad nem ismerheted, hogy pontosan mivel is jár ez. Nálad ugyanis a fizikai munka fogalma kimerül a takarításnál és az ételkészítésnél. Én sem szívesen eszem húst, sőt, semmit sem ennék meg, aminek szeme van. Nem is érzem magam ettől jó embernek, hiszen ahogy te magad leírtad más állatok húsát fogyasztom. Ezektől az ételektől sajnos el nehezül a lelkem, hiszen tudom jól, hogy lények halála által vagyok életben. Viszont én is fizikai munkát végzek. Erre van kereslet, úgy néz ki a dolog, hogy ez az a tiszta munka, ahol szükség van rám. Van két szakmám is: szakács és burkoló, de nem ezekkel keresem a kenyerem, mert az ezekkel járó életstílus és munkakörnyezet még jobban eltávolítana Istentől. De fizikai munkát végzek. Nekem gyorsan elkészíthetőproteinforrásra van szükségem, ami viszonylag olcsón beszerezhető. Ez pedig a hús. Jelen élethelyzetemben a legpraktikusabb megoldás a húsevés. Élhetnék tejterméken és tojáson is, gyilkolás nélküli élelmiszerekkel, de a fokozott fehérjebevitel a veséknek nem kimondottan tesz jót. Egyszerűen nem látok más vállalható opciót. Ismétlem, nem vagyok erre büszke, megeszem és kisz.rom őket. Magyarország erre képes. Úgy vélem hűen képviselem a magyar keresztények többségét ezekkel a mondatokkal. De ha el tudod nekem mondani, hogy milyen vega ételekből juthatok megfizethető módon a fizikai munkához elengedhetetlen tápanyagokhoz, szívesen meghellgetlek. Ha el tudod nekem mondani, hogy milyen új életútra hív engem Isten, melyben nem kell állatok halála árán táplálkozni, szívesen meghallgatlak. Engem érdekel ez az opció. Akár privátban, akár nyílvánosan is leírhatod, hogy miből élsz, és hogyan szeded össze az életedhez a táplálékforrásokat. Engem érdekelne mindez.

2022. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!