Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények!hogy jöttök...

Keresztények!hogy jöttök ahoz,hogy egy érző lényt(állat) aki csak élni akar levágjatok,zabáljatok belőle egy nagyot majd ki wc-zétek?Milyen bibiliátok van?Isten azt mondja,hogy vágjátok le az állatokat és egyétek meg?

Figyelt kérdés
Én vega vagyok egy jo ideje mert rájöttem hogí a hus telis tele van negatív energiával skizofrén voltam és bipoláris elmezavarom volt amiota nem eszek hust azota olyan szinten ennyhultek a tunetek,hogy szinte elis multak,hogy az állatokat levágjátok ez meg egyenesen felháborít,hogy a bibbliába az van h öljetek,miközben azt hiszem a 10 parancsolat 4.pontja,hogy ne ölj,mégis hogy jöttök hoz8zá h a legyilkolt állat husábol egyetek?

2022. máj. 25. 05:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Én egy muslincát se ölök meg.


Két élőlény van, amit tudatosan pusztítok. A pusztulyka és a szúnyog.

Minden más, amivel találkozom, a védelmem alatt áll.

2022. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A kereszténység már sokkal csunyában is megszegték a biblia parancsolatait az állatok megölese csak hab a tortán.
2022. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Igen azt mondta, oltárok előtt széttrancsírozni bárányt, vérét szétspricceltetni, stb. Manapság azért diszkrétebbek vagyunk...
2022. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 szp72 ***** válasza:
36%

@ "hogy jöttök ahoz,hogy egy érző lényt(állat) aki csak élni akar levágjatok,zabáljatok belőle egy nagyot majd ki wc-zétek?"


Úgy jövünk ehhez, hogy ez az élet rendje. Isten akaratából ahogy az egyik állat megeszi a másikat, úgy az ember is megöli az állatokat és megeszi.


@ "Milyen bibiliátok van?Isten azt mondja,hogy vágjátok le az állatokat és egyétek meg?"


Bizony, bizony. Pont ilyen Bibliánk van.


@ "skizofrén voltam és bipoláris elmezavarom volt amiota nem eszek hust azota olyan szinten ennyhultek a tunetek,hogy szinte elis multak,"


Nagyon sokan esznek húst és nem szenvednek elmezavarban. Bizonyára olyat is találni, hogy nem eszik húst és mégis elmezavarban szenved.


@ "hogy az állatokat levágjátok ez meg egyenesen felháborít,"


Ha nem eszel húst akkor is kell állatokat ölni: egereket, patkányokat, pockokat, őzeket, szarvasokat, stb. különben elszaporodnak, minden növényt lezabálnak és rengeteg kárt okoznak. Ha egy fajnak nincs elég ellensége és túlszaporodik, akkor előbb utóbb az éhség és a járványok állítják vissza az ökológiai egyensúlyt.


@ "hogy a bibbliába az van h öljetek,miközben azt hiszem a 10 parancsolat 4.pontja,hogy ne ölj,"


Természetesen a 10 parancsolat nem az állatölést tiltja, mégcsak nem is az emberölést, hiszen adott esetben erre is szükség van (például háborúban), hanem a gyilkolást.


@ "mégis hogy jöttök hoz8zá h a legyilkolt állat husábol egyetek?"


Isten így akarta és kész.

2022. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Semlyén Zsolt még élvezetből is csinálja a vadászást...
2022. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!