Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények ti tényleg azt...

Keresztények ti tényleg azt feltételezitek Jézusról, hogy az a sok milliárd lélek akik szenvednek a pokolban (állítólag örökkön örökké), az nem érdekli Jézust?

Figyelt kérdés

Tényleg úgy hiszitek, hogy az Isten "vígan elvan" miközben a saját gyermekei tömegesen szenvednek lent a kárhozatban?


Ha átnézzük az evangéliumokat abban mindenhol az van, hogy Jézus megbocsát, irgalmas és segít mindenkin, de akkor honnan veszitek, hogy aki megbánja a gonoszságát a pokolban, annak Jézus nem segít?



#mi van az elkárhozotakkal?
2022. jún. 22. 08:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, az örök kérhozatban örökké szenvedni fognak, mert az Isten szereti ha szenvednek a saját gyermekei (ha nem szeretné, nem is engedné)!
Nem engedi, mert ha megbánja a gonoszságát a sok szenvedés hatására, kap egy új eséjt, reinkarnálódhat újból, hogy megjavuljon.
Az Isten megöli (megsemmisíti) az elkárhozott gyermekeit, hogy ne szenvedjenek örökké.
5 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
58%

Szándékosan provokáló "kérdés" és "válaszok".


A valós válAsZHOZ az 1. áll a legközelebb, de Isten nem szereti, ha szenvednek a gyermekei. viszont azok, akik szenvednek, nem a gyermekei, mert nem fogadták el őt atyjuknak. Provokálás nélkül ilyen egyszerű a dolog.

2022. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

#1


Ezt a provokálós dolgot inkább hagyjuk, mert egészen más az amikor rávilágít valaki egy tévedésre és egészen más az amikor bánt/provokál valakit.

Ezek szerint Te a "rávilágítást" egy adott tévedésre, bántásnak veszed, ezt egyébként meg is értem, de nem erről szól ez a feltett kérdés, ezért inkább hagyjuk...



Ha jól értelem a válaszodat, akkor azt állítod, hogy Isten megteremtette a saját gyermekeit, de ha azok gonoszok lettek, akkor azok már nem a gyermekei? Kitagadta/letagadta őket, vagy akkor most mi is van?

2022. jún. 22. 09:48
 3/55 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem lenne provokálás, adtál volna normális válaszlehetőséget is.


Nem, pont fordítva, ahogy fentebb is írtam. Ők tagadták meg/le az atyjukat (apjukat, hogy érthetőbb legyen a hasonlat).

2022. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
3%

#1


Nem a gyermekei?


Akkor Isten élvezi ha szenvednek az emberek vagy bármilyen élőlény amit teremtett? Mert tudjuk az ördög nem tud teremteni csak Isten

2022. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
Nem élvezi.
2022. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Demion ***** válasza:
21%

"Ők tagadták meg/le az atyjukat"


Először be kellene bizonyítania, hogy egyáltalán létezik. Azután be kellene bizonyítani, hogy tényleg az atyánk és szeret minket. Továbbá be kellene bizonyítania, hogy van pokol és mennyország, illetve milyenek ott a körülmények és mik a pontos feltételei az odakerülésnek.


Ezek nélkül persze, hogy aki gondolkodik megtagadja az engedelmességet, hiszen az sem világos, hogy pontosan milyen feltételeknek kellene engedelmeskedni és mi alapján.

2022. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
62%

Meghal a Dalai láma, és felkerül a Mennyországba. Isten személyesen megy érte a kapuhoz, beinvitálja. Miközben ülnek a felhőkön, Isten megkérdezi tőle:

- Nem vagy éhes, barátom?

- De igen, Uram, szívesen harapnék valamit.

Isten kinyit egy konzervet, odaadja a Dalai lámának. Az, miközben eszegeti a konzervet lenéz a Pokol irányába, és azt látja, hogy a Pokolba került elkárhozott lelkek sült húst, kaviárt, lazacot esznek.

Másnap Isten ismét megkérdezi, nem éhes-e? A Dalai láma ismét igenlően válaszol, erre megint kap egy konzervet. A Pokolban ezúttal languszta, steak és pezsgő a menü.

Amikor harmadnap ugyanez játszódik le, a Dalai láma nem bírja tovább, és megkérdi:

- Uram, hogy van az, hogy én, aki mindig alázatosan éltem, soha nem vétkeztem, mindig csak konzervet kapok, míg a Pokolba kerültek fejedelmi lakomákat kapnak?

Erre Isten a kezét széttárva ezt mondja:

- Tudod, itt fent, kettőnkért nem érdemes szakácsot tartani...

2022. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
36%
A kérdés a keresztényekhez szólt (ld. a kérdést), így nem kell bizonyítani semmit :)
2022. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
5%
#7 ez jó volt 1-nek XD
2022. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

#3


Ne haragudj, de nem a tékozló fiú történetében Jézus pont az ellenkezőjét tanította annak amit írtál!


Tehát nem arról van szó a kérdésemben sem, hogy a gyermek megtagadta-e az Atyját, hanem arról, hogy az Atya nem tekinti már többé a gyermekeit a gyermekeinek, had szenvedjenek csak örökké a pokolban. Tehát az Atya tagadta volna meg mégis csak a saját gyermekeit? Na ne már...


Arról nem beszélve, ha az a gyermek megbánja, hogy megtagadta az Istent, de a szenvedések hatására megbánja ezt, akkor az Isten az aki megtagadja: "nem vagy a gyermekem ám többet, hiába is bánod meg a bűneidet, szenvedjél csak örökké!"


Én ilyesmit sehol sem találtam, hogy Jézus ilyesmit tanított volna valahol is, hanem ennek pont az ellenkezőjét. Ezért nem értem, hogy a keresztények, akik állítólag Jézust követik, honnan feltételeznek ekkora gonoszságot az Istenről, mi alapján?

2022. jún. 22. 10:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!