Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik kritizálják Istent azok...

Akik kritizálják Istent azok nem gondolkodtak el azon, hogy mi vezeti őket arra, hogy kritizálják?

Figyelt kérdés
Nekem van egy olyan gyanus megérzésem, hogy akik Istent kritizálják valójában legalább egy részük hisz Istenben. Nem lehet mindegyik ateista. Meg lehet jegyezni, hogy bolond vagyok de nekem a megérzéseim nagyrésze igaz. Szóval legyek bolond.

2022. jún. 25. 01:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%
Isten őrizz,én betartom a 2. parancsolatot.
2022. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Jól gondolod, Istent nem csak ateisták, hanem hívők is kritizálják. Az ateisták nem hisznek benne, a hívők meg igen.
2022. jún. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Demion ***** válasza:
95%

"Nekem van egy olyan gyanus megérzésem, hogy akik Istent kritizálják valójában legalább egy részük hisz Istenben."


Nem Istent kritizáljuk, hanem a vallások által Istenről alkotott elképzeléseket kritizálunk.

2022. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 NTBS ***** válasza:
86%
Nem fogadnak el mindent, ezért kritikusak.
2022. jún. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Ateista nem is kritizálhatja Istent...mert ami nincs azt nem lehet. Mi a vallást kritizáljuk. 🤷‍♂️
2022. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

A kritika természetesen az istenképre vonatkozik. Engem például felháborít az, hogy JHVH-t a szeretet isteneként akarják eladni az embereknek, és a szeretetet a keresztény vallással azonosítják, amikor nyilvánvalóan fals ez az állítás.


Engem ez azért is érint még érzékenyebben, mert én is keresztény voltam, és tudom, hogy ez a vallás nem igaz.


Másrészt, kb. 99% a valószínűsége annak, hogy JHVH nem létezik. De 1% esély van arra, hogy valamilyen formában létezik, ebben az esetben a kritikám neki is szól.


Ez az 1% azonban ne lelkesítsen fel senkit, mert a Nagy Láthatatlan Egyszarvú vagy a Repülő Spagettiszörny létezésére is van kb. ennyi esély...

2022. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Alapból egy ateista az istenképet, a vallást és a hívőket kritizálja.

Mivel az istenben nem hisz, így őt nem kritizálja... de nem fogja minden mondatában ezt jó bő sallangra eresztve megerősíteni.

Értelmes hívő így is felfogja.

2022. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem azért sok ateista egy olyan istenképet kritizál, amiben senki sem, vagy csak nagyon kevés magát kereszténynek nevező ember hisz. És amikor ezzel szembesítik őket, fura módon nem azzal reagálnak, hogy akkor kritikus gondolkodókként vagy szabadgondolkodókként (ahogy jellemezni szokták magukat) megvizsgálják, hogy milyen istenképben hisznek hívők, hanem azonnal, minden utána járás mellőzve arra a következtetésre jutnak, hogy már pedig a Biblia alapján Isten olyan amilyennek ők látják, és ha a hívők máshogyan látják, akkor az csakis azért lehet, mert ők tévednek.


"Ateista nem is kritizálhatja Istent...mert ami nincs azt nem lehet"


Dehogynem. Ebben még sok ateista sem adna neked igazat. Én mondjuk nem hiszek a Loch-Nessi-i szörny létezésében, de ettől miért ne kritizálhatnám?


"Ez az 1% azonban ne lelkesítsen fel senkit, mert a Nagy Láthatatlan Egyszarvú vagy a Repülő Spagettiszörny létezésére is van kb. ennyi esély..."


Na itt van egy remek példa arra, az istenképnek amit jelenleg kritizálsz, annak köze nincs ahhoz, amiben a keresztények hisznek, még akkor sem, ha magad is keresztény voltál.

2022. jún. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
1%

Az ateisták ratyik. De nem tehetnek róla, isten ilyennek teremtette őket. Miattuk kellet a törvényeket bevezetni, mert olyan ratyik voltak. Semmi sem volt szent számukra csak saját maguk.

Persze én hívőket is ratyinak tartom, de őket legalább Krisztus vigyázza.

Én sátánista vagyok és mesterem parancsára a hívőket kéne piszkálnom, de feladtam. Ezek olyan makacsan hisznek Krisztusban, hogy az már nekem is fáj. Még jó, hogy ott vannak a zsidók, így őket piszkálgathatom. Nincs név ami megvédhetné őket, hiszen a név, amelyik megvédené őket számukra egy csaló neve. Meg az ateistákat szoktam piszkálgatni ugyanezen okokból kifolyólag. Igen, amugy a zsidók a legratyibbak, nálut csak az ateisták ratyibbak. Nekik meg van az áruk. Létezik az a pénz vagy tárgy vagy másik ember amiért eladnák az anyjukat is vagy a gyerekeiket. Ugyanez a pénzes zsidókkal is. Akik viszont hisznek jézusban, azokat nem tudom megrontani

:( Fene se tudja miért van ez. ha meg megtérnek, ott is hagynak engem.

Azt hiszem el is megyek levadászok egy ateistát most csak úgy hobbyból. Bárcsak hitt volna. Így járt. Sorry

2022. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

"Na itt van egy remek példa arra, az istenképnek amit jelenleg kritizálsz, annak köze nincs ahhoz, amiben a keresztények hisznek, még akkor sem, ha magad is keresztény voltál."


Tudom, hogy a keresztények milyen istenben hisznek. Íme a keresztények hite:


[link]


[A videóban a Bibliából összeollózott, érzelmekre ható szövegek vannak E/1 személyben]


Ezzel csak az a baj, hogy JHVH (és a vallása) ennél jóval összetettebb, nagyon sok mindent elhallgat a videó. Ebben az esetben pedig teljesen jogos a kritikám, hogy ezt az istent, és ezt a vallást a szeretet neve alatt akarják eladni a népnek.

2022. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!