Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Be lett bizonyítva, hogy a...

Be lett bizonyítva, hogy a Gízai nagy piramist akkor még emberek nem tudták volna maguktól felépíteni. Ez okot adhat az egyiptomi istenekben való hitre?

Figyelt kérdés

Aki nem érti miért állítom, hogy emberek nem építhették maguktól: ( bőven elég 16:00-ig nézni, engem már annyi meggyőzött.)



https://www.youtube.com/watch?v=oOLveb2Nm3U



Ez bizonyítja, hogy istenek segítsége nélkül nem épülhetett volna meg a Gízai nagy piramis.



2022. aug. 14. 09:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a kitalációt már Hérodotosz sem hitte volna el, pedig ha jól tudom, ő írt a piramisokról. Ő kifejezetten arra törekedett, hogy tényeket közöljön a történelmi munkájában.
2022. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Milyen kitalációt?
2022. aug. 14. 09:32
 3/22 Drakula ***** válasza:
92%

Konkrétan Ufoktol kezdtve, bármilyen természet fölöttire rá foghatjuk a piramisokat, miért pont az egyiptomi istenekre lenne ez bizonyiték?

Van aki szerint dinókkal épitették.

2022. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Konkrétan Ufoktol kezdtve, bármilyen természet fölöttire rá foghatjuk a piramisokat, miért pont az egyiptomi istenekre lenne ez bizonyiték?


Van aki szerint dinókkal épitették."


Azonosítatlan repülő tárgyak nem építenek semmit.

A dinók addigra meg már kipusztultak, meg azokat aligha lehetett volna munkára fogni.

Na meg aztán mivel etették volna őket ott a sivatagban?

2022. aug. 14. 09:53
 5/22 Tevenyereggyarto ***** válasza:
78%

Én őszintén sajnálom mindazokat akik annak idején részt vettek a piramisok megépítésében. Koruk egyik legnagyobb művelete lehetett, hosszú, fáradságos és kemény munkával. Erre sokan nem hiszik el ,hogy ember képes ilyenre. Egy olyan korban amikor körülvesznek a piramisoknál jóval bonyolultabb szerkezetek, gépek stb. S mégis van aki reálisabbnak gondol istenek vagy földönkívüliek segítségét, de valamiért ugyan ezt nem feltételezi a számítógép/ telefon/ internet/ autó/ repülő/ űrhajó stb-stb létrejöttével szemben. Pedig szerintem nagyobb csoda elküldeni egy nagy adag fémet egy másik bolygóra/ holdra mint összerakni pár kőtömböt*.


*tudom az űrhajók sem csak fémekből vannak s tudom ,hogy kissé lekicsinylő a piramisokat pár kőtömbnek nevezni. Csak érzékeltetni szerettem volna a különbséget. Mégis csak az utóbbi párszáz évben jóval nagyobb volumenű technológiákat tettünk le az asztalra mint a piramisok együttvéve.

2022. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Drakula ***** válasza:
59%

Az egyiptomi istenek meg a helyi állat világ emberekkel való keveredése és az akkori lapos föld hít volt.

"Azonosítatlan repülő tárgyak nem építenek semmit"

Honnan tudod? Mi van ha ilyen gravi sugarat használtak? Még mindig valoszinűbb mint hogy az egyiptomi istenek léteznek, ha tekintetbe vesszük hogy az egyikük konkrétan a lapos föld szétterűlve.

2022. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Drakula ***** válasza:
82%
Eleve ha léteztek volna egyiptomi istenek akkor a fáraók (akik a hít szerint az istenek emberi formái voltak) nem lettek volna legyőzve.
2022. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

5 Teve. egyetértek. De szerintem nagyobb emberi, szellemi alkotóerő állt az őskori- ókori létesítmények, egyszerű szerszámok, gépek (szövőgép, korong stb), barlangfestmények (a harmincezer éves Ardeche) létrehozása mögött.

A technika additíven fejlődik rohamosan.

De nekik ihletetten (ami az ógörög szó etimológiáját tekintve: Isten által áthatottat jelent) kellett alkotni

- ahogy Bólyai írja apjának:

"Semmiből egy uj, más világot teremtettem.“

[link]

2022. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

8 javítok: Bolyai

re7 "ha léteztek volna egyiptomi istenek"

Isten örök - nem tartott szünetet az egyiptomiaknál

üdv, Tequila Sunrise (tegnap már beszéltünk, Drakula:)

2022. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Drakula ***** válasza:
24%

Isten örök.

De nem az egyiptomi istenek. Azok közt volt ami meg született, volt ami meg halt.

2022. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!