Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az agynak állítolag van egy...

Az agynak állítolag van egy természetes védekező mechanizmusa amikor fals hireket kap akkor védekezik.Nekem akkor is bekapcsol amikor Jézus csoda tevéseit olvasom vagy látom.Nektek is van ehez hasonlo Jézussal és a bibliával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 14:45
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/213 krwkco ***** válasza:

#120

Bár az anonim-eknél ezt nem lehet biztosra mondani, de te vagy a szupravezetős ember?

Ha ebben az objektív témában összehasonlítod a kettőnk teljesítményét, akkor nemigen van alapod, hogy bíráld a tudományos gondolkodásomat.

2022. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/213 anonim ***** válasza:

Legyek olyan, mint te?

#111


Avagy: eszem ágában sincs bírálni a tudományos gondolkodásodat.

Most a HITBÉLI gondolkodásodat bíráltam, amivel simán letiltod a fejedben a tudományos gondolkodást bizonyos témákban.

Nézz utána, hogy ez pontosan hogyan működik, nem kell nekem elhinni.

2022. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/213 krwkco ***** válasza:

A 111-es nem rólam szól, hanem a téveszméidről, ami rólam kialakult a fejedben.

Olvasd vissza a 63-as, 82-es, 114-es hozzászólásaimat.

2022. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/213 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer próbáljuk meg:

1: tehát te felvettél egy olyan dogmát, hogy az isten JÓ.

2: Ez azért dogma, mert nem lehet megkérdőjelezni. Bár jó kérdés, hogy ha az istenről nem tudhatunk semmit teljes bizonyossággal - akkor ezt miért tudhatjuk mégis?

3: A magyarázatod során egy ponton eljutottál odáig, ahol tudományos bizonyítással ezt már nem lehet tartani, a bizonyítás az ellenkezőjét mondja.

4: Ezen a ponton eltértél a tudománytól, és a jelenséget vallásos módszerekkel értelmezed a továbbiakban, továbbra is ragaszkodva a dogmádhoz.


Ez történt idáig.

Kb. 3 ember legalább 4 alkalommal próbált meggyőzni a 4. pontod helytelenségéről, amit te nem vagy hajlandó belátni.

Miért?


Ja, egy apróság: egy istennek sem kötelező jónak lenni.

Az ismert 8000 vallás közül nincs mindegyikben jó isten.

Zeusz például igazságos - de nem jóságos.

2022. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/213 krwkco ***** válasza:

#124

"1: tehát te felvettél egy olyan dogmát, hogy az isten JÓ."

A 82-esben leírtam, hogy miért. Először is csak a modern keresztény Istenről beszéltem. Amit a hit és a vallás alkotott. Csak ebből a körből van róla információnk. Ott pedig azt írják, hogy jóságos.

"2. ... Bár jó kérdés, hogy ha az istenről nem tudhatunk semmit teljes bizonyossággal - akkor ezt miért tudhatjuk mégis?"

Nem igaz, hogy nem tudhatunk róla semmit. Mindent tudhatunk róla, amit a vallás (ami a megteremtője vagy ismerője, nézőpont kérdése), róla állít. Én csak azt mondom a kórházi történettel mint analogiával, hogy nem vagyunk olyan bölcsek, mint Ő.

Ha még azt sem látod, hogy a "róla tudás" és "az ő tudása" nem ugyanaz, akkor reménytelen Veled értelmes vitát folytatni.


Vagy, hogy világosabb legyen, lássunk egy példát. Sokat tudunk Hawkingról, de nem tudunk olyan univerzum-modellt kigondolni, mint ő. Nincs ellentmondás.


És nem írok ellenérvet minden -szerintem- téves állításodra a fenti kommentben vagy a 120-asban, csak ezekre. Nem azért mert azokkal egyetértenék, csak végesek az energiáim.

2022. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/213 anonim ***** válasza:

"a kórházi történettel mint analogiával"

Azt az egyet kellene belátnod, hogy a tudomány szempontjából ez egy hibás, téves állítás.

Ezt mondtuk neked többen is, de te nem vagy hajlandó követni a tudományos módszereket, vallási módszereket használsz.


"Ott pedig azt írják, hogy jóságos."

Nagyon sok mindent írnak róla, nem csak ezt. Miért tekinted ezt fontosabb - és jobban ismert - tulajdonságnak, mint a többit?

2022. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/213 krwkco ***** válasza:

#126

"Miért tekinted ezt fontosabb - és jobban ismert - tulajdonságnak, mint a többit?"

Nem ez a kérdés, amibe korábban belekötöttél. Azt kérdezted, hogy miért "jóságos". Leírtam. A 125-ben megindokoltam. Tehát elfogadod, hogy a vallás, mint -egyetlen mérvadó információforrás- szerint "jóságos"?

Csak, hogy legyen végre valami fix pont.

2022. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/213 anonim ***** válasza:

"Tehát elfogadod, hogy a vallás, mint -egyetlen mérvadó információforrás- szerint "jóságos"?"

Ez akkor lenne igaz, ha létezne.

De a tudomány bebizonyítja, hogy így nem létezhet. Ha létezik, akkor nem lehet ilyen.

És mivel NEM TUDOD bizonyítani, hogy létezik, ezért erre NINCSEN érved.

Az analógiád hamis.

2022. aug. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/213 krwkco ***** válasza:

#128

Már megint kezded a galambkodást. Döntögeted a bábukat.

Régebben is megírtam, hogy nem vitakozom arról, hogy Isten létezik-e, mert az egy unalmas, káros és ostoba vita.

Ez egy logikai kérdés, aminek azok a kiinduló feltételei, hogy a KERSUZTÉNY VALLÁS szerint Isten mindenható, szereti az embert és szenvedés vosan a földön. Ez az emberi gondolkodás szerint ellentmondás. Fel lehet-e oldani ezt a paradoxont?

Ez van leírva a 16-os hozzászólásomban, ahonnan elindult a vita.

Ilyen szintű csapongással, hogy egyszer ezt mondod, aztán azt, egészen más állítást veszel elő, nem lehet értelmes diszkurzusban egyről a kettőre jutni.

Részemről befejeztem. Bolnd voltam, hogy másodszorra is elkezdtem. Ha valami még eszedbe jut, olvass vissza és megtalálod a válaszomat.

Vagy nem. Nem érdekel. Nem sakkozom galambbal.

2022. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/213 anonim ***** válasza:
100%

Már megint szórakozol.

Lila gőzöd sincs a logika működéséről, pedig megírtam.

Ez ADDIG logika, amíg ki nem derül, hogy a logika TILTJA ezt a lehetőséget.

Itt kezdted el a maszatolást, hogy de mégis... HÁT NEM.

A logika tiltja, és kész.


Tehát a paradoxon ÍGY nem oldható fel.

Úgy oldható fel, hogy az isteni tulajdonságok közül valamelyiket kiveszed. Vagy nem végtelen, vagy nem jóságos.

De még mielőtt bekattan a hülye, bináris gondolkodásod - jelzem, hogy ez NEM azt jelenti, hogy gonosz lenne!

Csak egyszerűen nem mindig a jóság jellemző rá.

EZ a paradoxon feloldása, és az pedig nem megoldás, hogy ezt a magasabb rendű dolgot mi nem érthetjük: ez a maszatolás.

2022. aug. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!