Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne a világban ha...

Mi történne a világban ha bejelentenék hogy nem létezik isten? több lenn

Figyelt kérdés
Kitörne a pánik, vagy teljesen nyugodtak maradnának az emberek? Én amugy nem vagyok ateista, én inkább úgy vagyok vele, hogy nem tudjuk hogy létezik-e isten, sok érv szól mellette és ellene is...

2021. okt. 24. 15:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
89%
Mivel ez leginkább a hiten alapul jelenleg is, szerintem továbbra is hinnének az emberek benne. Nem nagyon számítana, hogy mit jelenetenek be, valószínűleg nem lenne rá kézzelfogható bizonyíték, így a hitük továbbra is töretlen lenne. Szóval én az utóbbira szavazok, azaz hogy nyugodtak maradnának az emberek.
2021. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

A nagy híveket nem érdekelné. Már azt is bejelentették, hogy az evolúció bizonyítást nyert, mégis ragaszkodnak egyesek a 6 napos teremtéstörténet szó szerinti értelmezéséhez.


Nemrég néztem egy előadást arról, hogy miként lehet megmagyarázni a világot a tudománnyal. Az előadó rámutatott arra, hogy miként keletkezhetett spontán az Univerzum. Azt hiszed a nagy híveket ez érdekli?


Tesznek rá. Isten nemlétezésének a bejelentése az ingadozókat és a vallásfilozófiával foglalkozókat érdekelné. Illetve a kozmológusokat.

2021. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

ne a mostani vagy a közel jövőt vegyétek, hanem a nagyon távoli jövőt, ahol már az egész univerzumot meghódítottuk, tegyük fel hogy elértünk a végére és nem találtuk meg istent sehol - és ezért jelentenék be hogy nem létezik.

Szerintetek még igy is maradna pár hívő?

2021. okt. 24. 16:51
 4/42 anonim ***** válasza:

Maradna. Az ő elképzelésük szerint Isten egyébként is az Univerzumon kívül helyezkedik el.


(2-es voltam).

2021. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
67%

Kik jelentenék be?

Nyilván nem Isten.

Akkor pedig miért hinnének neki?

Az emberek úgy lennének vele, hogy aki bejelentette, az ateizmusáról tett tanúságot. Ha a pápa volt, akkor összeül egy zsinat, majd egy új konklávé, ahol választanak egy új pápát, mert az előző ateista lett.

2021. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
19%
Istennel nem úgy találkozik az ember, hogy testi szemeivel látja, és szemtől szembe beszél vele. Istennel a lélek találkozik, akár a Földön, akár a világűrben.
2021. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
12%

Ha megjelenne Isten és bejelentené, hogy Ő nem létezik, akkor elhinném ;))


Egyébként mondta a Biblia, emberekre ne hallgassunk.

2021. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
6-os: sok millió éves fejlődés után már mindent kéne tudnunk a lélekről és egyéb ilyen dolgokról. Tehát ha nincs bizonyíték rá addigra, akkor valószinüleg nem létezik, vagy már elhagyott/elfelejtett bennünket
2021. okt. 24. 21:35
 9/42 A kérdező kommentje:
7-es: a biblia csupa olyan kijelentéseket tesz amibe nem tudunk bele kötni, mert direkt úgy van fogalmazva hogy csak ez az egyedüli könyv, csak ennek lehet hinni, "emberekre ne hallgassunk" ahogy írtad.
2021. okt. 24. 21:37
 10/42 anonim ***** válasza:
24%

"Mi történne a világban ha bejelentenék hogy nem létezik isten?"

Kb. naponta bejelentik százezer éve.


"inkább úgy vagyok vele, hogy nem tudjuk hogy létezik-e isten"

Most te vagy úgy vele, vagy mindenki? Mert sokan tudjuk, hogy van Isten

2021. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!