Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten létezésére mi a bizonyíték?

Isten létezésére mi a bizonyíték?

Figyelt kérdés
Már ha vannak egyáltalán.

2022. szept. 8. 16:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
68%
Az égvilágon semmi.
2022. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
25%

Igazából kettő van. A teremtett világ, illetve maga Jézus Krisztus.

Legalábbis a Szentírás azt írja, hogy Isten a teremtett világból megismerhető, szóval ja, ez az egyik. Illetve az sem kevésbé meggyőző, hogy elküldte egyszülött Fiát, Jézust, hogy megváltsa a világot a bűneitől.

Szerintem ezek elég megyőző érvek.

2022. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
77%

1... talán így jó: semmi és minden egyszerre

De nem kell bizonyíték. A tudomány és a hit két külön dolog, mások a módszerei, más a célja. Nem kell keverni a kettőt... egy tudós sem szereti, ha egzakt bizonyítékok nélkül állítanak valamit.

"Ha Istent keresed, már van hited"- mondja Augustinus. Márpedig amióta az ember i.-t elhagyta - keresi vissza Hozzá az utat.

egy nagy kereső, aki nagy matematikus is - Pascal

[link]

2022. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell bizonyíték. Ez hit kérdése. Vagy hiszel benne, vagy nem.
2022. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
67%
Egy nagy zéró, semmi.
2022. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne bizonyíték nem lenne hit a hit. A hit lényege, hogy elhiszel valamit anélkül, hogy meggyőződtél volna róla valahogyan. Nem is muszáj csak a vallásra korlátozni a hitet. Ha én azt mondom, hogy 70kg vagyok, akkor vagy elhiszed, vagy nem, de ha elhiszed, akkor sem fogod tudni, hogy valóban annyi vagyok-e.
2022. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
40%
És a nemlétezésére mi a bizonyíték? 😂
2022. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
39%
7-es hát az nem elég neked, hogy itt a gyakorin mindig szarrá pontozzák a hívőket az együgyű, materialaista szánalmasok? Naugye.
2022. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
74%
*materialista
2022. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim válasza:
29%
Isten létezésére bizonyítékokkal szolgálnak a csodák.Orvosilag megmagyarázhatatlan gyógyulások,szentek egyszerre két helyen vannak jelen (bilokáció),szentek levegőbe emelkednek (levitáció).
2022. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!