Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus testvéreit problémásnak...

Jézus testvéreit problémásnak találták a korabeli egyházatyák?

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 16:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%

8#


Máté 13:55,56: "Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak? És az ő nőtestvérei is nem mind mi nálunk vannak-é..?"


Szerintem itt elég egyértelműen leírja a Szentírás, hogy kik tartoznak Jézus családjához. De gondolom, az sem kérdés, hogy az ácsmester fiaként itt Jézusról van szó, ha mégis, akkor olvasd hozzá még az előtte lévő néhány verset is.


Attól, hogy amikor a testvéreit sorolja, nincsen odaírva, hogy "akiket egyébként Mária szült", attól még világosan kiderül, hogy itt egy család (férj, feleség, és azok gyermekei) tagjainak a felsorolása történik azzal a céllal, hogy az egyik gyereküket, nevezetesen Jézust, beazonosítsák ennek a családnak az egyik tagjaként.


"Amúgy hol vannak ezek a gyerekek, amikor a 12 éves Jézus szüleivel megy a Templomba? Mert láthatóan itt még 3 fős a család. Hol vannak, amikor Máriát János apostol gondjaira bízza? Ha lett volna más gyereke, nyilván nem tehette volna meg." - mondod. - Ez a feltételezés elegendő ahhoz, hogy egy egyszerű, jól értelmezhető vers mondanivalóját megkérdőjelezd?



"felesleges mindenhova belevonni egyes egyedek katolikus fóbiáját." - ne haragudj, ezt nem értem, kifejtenéd?

2022. szept. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 KZitus ***** válasza:
25%

#3

" Jézusnak nem voltak Máriától származó testvérei,...." - ezt miért gondolod így? vagy miből következtetsz erre?


A négy evangélium, az Apostolok cselekedetei és Pál levelei közül kettő beszél ’az Úr testvéreiről’, ’az Úr testvéréről’, ’a testvéreiről’ és ’a húgairól’, valamint a „testvérei” közül négyet név szerint is megemlít: Jakabot, Józsefet, Simont és Júdást.

Itt vézhetsz utána: Máté 12:46; 13:55, 56; Márk 3:31; Lukács 8:19; János 2:12; Cselekedetek 1:14; 1Korintusz 9:5; Galácia 1:19.

2022. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 KZitus ***** válasza:
30%

...talán még annyit, Jézusban a szolgálata idején ’a testvérei nem gyakoroltak hitet’, és ez természetesen kizárja, hogy szellemi értelemben lettek volna a testvérei: "A testvérei ezt mondták neki: „Menj Júdeába, hogy a tanítványaid is lássák mindazt, amit teszel. 4 Mert senki sem tesz semmit titokban, ha közismert akar lenni. Ha ezeket teszed, úgy tedd, hogy mindenki lássa.” A testvérei ugyanis nem hittek benne." János 7:3-5

Jézus szembeállította a vér szerinti testvéreit a tanítványaival, akik hittek benne, és a szellemi testvérei voltak: Máté 12:46–50 "Még beszélt a sokasághoz, amikor az anyja és a testvérei megálltak odakint, mert beszélni akartak vele. Ezért valaki ezt mondta neki: „Nézd! Anyád és a testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” Ő erre ezt mondta annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”

Mivel a vér szerinti testvérei nem hittek benne, biztos, hogy nem ők voltak a Jakab, Simon és Júdás nevű apostolok; Jézus testvéreit egyértelműen megkülönböztetik Jézus tanítványaitól: János 2:12.

2022. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
65%

"elsőszülött fiú, az azt jelenti, hogy több közül az első"

Tévedés természetesen.

Az eredeti görögben πρωτότοκον szó szerepel, ezt a szót meg nem csak kizárólagosan több szülésnél használja az ógörög nyelv. Használja természetesen úgy is, de nem csak. Sőt, nem is mindig időbeli elsőbbséget jelent ez a kifejezés, hanem a családon belüli rangot, előjogot (ami nem feltétlen mindig a legelsőként született gyereket illette).

2022. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
36%
#21 észrevetted hogy az összes felsorolt név egy-egy apostol? A testvér szó a bibliában nem feltétlen azt jelenti, amit ma értünk alatta. Ezzel egy külön tudomány foglalkozik, hogy a bibliai szavakat, kifejezéseket magyarázza. Nem gondolod hogy méltatlan a bibliához ha mindenki a saját egyszerű, tudatlan fejével próbálja meg ezer és egy módon értelmezni, többek között itt a gyakori kérdéseken? Én inkább bízok a tanító hivatalban, ahol erre kiművelt fejek értelmezik az egyes szavak szintjén is a Bibliát, mint egy okoskodásban amit itt a gyakorin láttam..
2022. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
16%

"Mivel a vér szerinti testvérei nem hittek benne, biztos, hogy nem ők voltak a Jakab, Simon és Júdás nevű apostolok"

Márpedig az egyik Jakabról úgy emlékeznek meg, hogy az Úr testvére. Ki kéne találni, hogy akkor tényleg az volt vagy sem. Egyre jobban belebonyolódtok ebbe a témába, annyira próbáljátok belehamisítani Jézus szerintetek létező vér szerinti testvéreit :)

2022. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem azért találták problémásnak Jézus testvéreit, mert azok sokkal bölcsebbek és érettebbek voltak Jézusnál. A természetfeletti erejüket nem olcsó mutatványokra pazarolták volna el, mint Jézus, hogy aztán egy ostoba, babonás hitrendszer alapjául szolgálhasson az élettörténetük, hanem mindenkit megtanítottak volna istenné válni. Azáltal pedig a sunyi papság elvesztette volna a hatalmát a nép felett. Tehát szükségszerűen le kellett járatniuk, ill. mellőzniük kellett a Bibliából a tesókat a papoknak.
2022. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
64%

25-ös válaszoló


"észrevetted hogy az összes felsorolt név egy-egy apostol?"

Azt vettem észre, hogy egy-egy apostol nevével azonos név, mint ahogy ma is számtalan embernek van azonos keresztneve, mégis mindegyik egy másik ember.


"A testvér szó a bibliában nem feltétlen azt jelenti, amit ma értünk alatta."

De azért jelentheti, nem?


"Én inkább bízok a tanító hivatalban,...mint egy okoskodásban..."

A "tanító hivatal" sem tévedhetetlen, ezért az okoskodásnak vélt gondolatokat is hasznos lehet megvizsgálni.

2022. okt. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Miért is lenne baj, ha léteztek volna ezek a testvérek? Ők nem Isten elsőszülöttjei.
2022. okt. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!