Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Korabeli beszámolók Jézusról...

Korabeli beszámolók Jézusról miért nem írnak annyit, amennyi egy jelentős bölcset megilletne? Mert abban a korban nem tartották jelentősnek, csak egy volt a sok hittérítő között?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Mert csak később döntöttek úgy az EMBEREK, hogy ő tulajdonképpen Isten fiacskája volt.
2013. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

- Mert nem a haditechnika és hírközlés volt a szakterülete.

- Nem az volt a célja, hogy a eladjon.

- Nem támogatta az fényűzést és orgia partikat


Amúgy meg nem hittérítő volt és a tanítását most is elolvashatod.

Vagy az a hipotézised, hogy azért nem beszéltek róla, már utólag találtak ki?

2013. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát elég érdekes Lenne Sátán világában ha nagyobb teret élvezne Isten és a fia népszerűsége.


Katy Weaver

2013. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

"Hát elég érdekes Lenne Sátán világában ha nagyobb teret élvezne Isten és a fia népszerűsége."


Tehát a Sátán erősebb és hatalmasabb, mint Isten... nem én mondtam.

2013. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az embereknek kényelmesebb. Inkább így mondanám.:)
2013. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem azért mert hatalmasabb.


Az hogy e világ uralmát most még Sátán uralja az nem ezért van, hanem még meg van neki engedve a bizonyítékok felmutatása végett, hogy az állításait bizonyítsa,

Bár ezek megdőltek, de még rugdalózik Isten és fiának a "népszerűsége" ellen, de így is a föld harmad része az Ő hatása alatt van.

Mert akkor nem ez lenne a szám, hanem kevesebbet írna a biblia.

2013. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A tanítását nem lehet olvasni,mert nem írt semmit. Jézusról,mint hittérítőről tesznek említést,aki" csodás dolgokról beszél " és nem,aki csodákat tesz. A Földi emberek a Sátán szolgái kedves Katy? Azért finom az ételük,italuk,kenyerük,jól működik a telefonjuk,az autójuk,tv-jük,jól érzed magad amikor bevásárolsz,használod azokat a termékeket,amit az ateista tudomány eredményeit felhasználó ateista mérnökök terveznek,építenek,megvalósítanak...az ilyen szánalmas

okoskodások még elméleti síkon se védhetők,a valóság tényei és a gyakorlat pedig nullára redukálja a vallások /különösen a kereszténység és ágai-bogai/ érveit,amik gyakran csak üres frázisok puffogtatása. Erkölcs helyett pedig antik etika. Ajánlom Szókratészt,aki mártírhalált halt önként és életét nem tűzdelte tele igazolhatatlan állításokkal,meseszerű kijelentésekkel.;-)

2013. júl. 7. 22:55
 8/21 anonim ***** válasza:

Egy valamit nem értek: Ugyebár Isten és Sátán megállapodtak, hogy Sátán megkapja a földet 6000 ezer évre (vagy legalább is évezredekre) Korlátlan befolyással rendelkezik az emberek fölött hisz most ő az úr a föld s, azon lakói felett.(mi felettünk is) Az alku arról szól hogy az emberek mennyire képesek elboldogulni Isten nélkül nem? Ha igen akkor Isten felrúgta az alkut hisz azzal hogy leküldte fiát (aki ő maga volt Isten (bár a Jehova Tanúi szerint nem,de most nem ez a lényeg) nem? Nem tudom mikor volt pontosan az özönvíz,de ha beletartozik abba a 6 ezer évbe amikor Sátán uralkodott/uralkodik akkor az is "szerződés szegés" nem?


Atesita vagyok,de a kérdésemet senki se vegye "támadó" jellegűnek,csak örülnék ha érthető és megalapozott választ kapnék. Vagy csak egy logikusat, nekem az is megteszi.

2013. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hidd el Sörpocak,olyan választ kapnál,ami sem nem érthető,sem nem világos,sem nem logikus. A teista válaszoknak nincs valós fundamentuma.;-)
2013. júl. 8. 22:11
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Sörpocak, Isten és a Sátán nem állapodtak meg semmiben, nem tudom, ezt honnan veszed.

Filoszmen, te meg az ostoba előítéleteidet tartsd meg a magadfajta gondolkodni képtelen, szűklátókörű egyedeknek, előre is kösz.

2013. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!