Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten ha szerető és igazságos,...

Lucifer-666 kérdése:

Isten ha szerető és igazságos, akkor nem lett volna tőle humánusabb, hogy ha nem teremt magánál rosszabbatt?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 00:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Kezdj érdeklődni "világi" dolgok iránt.

Dobd ki a vallási-mese könyveket és jobb lesz a közérzeted is.

2022. nov. 28. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Senior Séf ***** válasza:
74%
Nem Isten teremtett minket, hanem az ember teremtett magának istent.
2022. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Mert az ember a házikedvence után felszedi a szart is, de az öreg szüleit beadja egy otthonba nagyrészt sokan hozzáteszik "mert neki így jobb" közbe meg mikor bekerülnek hozzánk osztályra némelyik azt mondja ha visszaküldjük az otthonba és nem haza, akkor inkább felköti magát..
2022. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szabad akarat. Köszöntem a figyelmet!
2022. dec. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Amúgy őszintén nem értem, hogy mit nem értenek az emberek a szabad akaraton. Ha nem válhatna valaki gonosszá, akkor nem lenne szabad akarata. Kész, pont.
2022. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15 én nem szeretném elszenvedni mások gonoszságát. Ezen mit nem lehet érteni? Hol az én szabadságom?


A kérdésemre válaszolva, te azt állítod, hogy szabad akarattal lehetek pont olyan tökéletes, mint Isten.


Miért jó engedni a rossz választását? Meg ki és miért választaná?

Attól még lehetek szabad, hogy nincs lehetőségem megcsonkítani másokat. Bezzeg repülni nem tudok...

2022. dec. 4. 01:04
 17/24 anonim ***** válasza:
#15 És mi értelme az ilyen szabad akaratnak? Isten ad nekünk szabad akaratot, de ha élünk vele, és neki nem tetszőt teszünk, akkor jól megbüntet. Akkor ez mégsem lesz szabad akarat, mert egyes cselekedetek későbbi büntetéssel fenyegetnek.
2022. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#16

"én nem szeretném elszenvedni mások gonoszságát. Ezen mit nem lehet érteni? Hol az én szabadságom?"


Kevered a fogalmakat. A szabad akarat nem egyenlő azzal, hogy veled nem történhet semmi rossz, és senki nem kényszeríthet rád olyat, amit te nem akarsz.



"A kérdésemre válaszolva, te azt állítod, hogy szabad akarattal lehetek pont olyan tökéletes, mint Isten."


Nem, én nem állítottam ilyet. Sőt, azért kellett eljönnie Jézusnak, mert az ember képtelen rá:


Erre hallgatói megkérdezték: „Hát akkor ki üdvözülhet?” Ezt felelte: „Ami az embernek lehetetlen, az az Istennek lehetséges.



"Miért jó engedni a rossz választását? Meg ki és miért választaná?"


Ha nincs meg a rossz választásának a lehetősége, akkor nincs szabad akaratod. Az állatok például ösztönlények. Nem léteznek gonosz állatok és jóságos állatok. Minden amit csinálnak, azt az ösztöneik szabályozzák, ezért nem lehet őket felelősségre vonni a cselekedeteikért.


Isten az embert, a vele való közösségre teremtette, a saját képmására. Tehát az ember egyedülálló az Isten összes létező, vagy elkövetkezendő teremtményei között. Isten nem kutyákat akart a vele való közösségre, amiket az ösztöneik vezérlik. Ahogy valószínűleg te sem lennél túl boldog, ha egész életedben csak kutyákkal lehetnél egy társaságban, függetlenül attól, hogy milyen cukik.


"Attól még lehetek szabad, hogy nincs lehetőségem megcsonkítani másokat. Bezzeg repülni nem tudok..."


A szabad akarat nem jelenti azt, hogy bármit megtehetünk, amihez kedvünk van. Az ember fizikailag nem képes a repülésre, de ez nem korlátozza a szabad akaratát. Azt, hogy bármit amihez kedved szottyan megtehesd, azt a mindenható szó fedi le.

2022. dec. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Az ember fizikailag nem képes a repülésre, de ez nem korlátozza a szabad akaratát."


Az ember fizikailag nem képes megsérülni, meghalni vagy fogságban ragadni, de ez nem korlátozza a szabad akaratát.

Nekem így jobban tetszene az állítás. Én nem akarom tapasztalni a rosszat, ezért ne rajtam gyakorolják.

2022. dec. 4. 10:22
 20/24 anonim ***** válasza:

#19

Gondolom ezekszerint sokat bántanak téged. Hány éves vagy?

2022. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!