Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik itt Istent bírálják hogy...

Akik itt Istent bírálják hogy nem igazságos, és hogy szadista mert hagyja az embereket szenvedni, azok miért nem veszik alapul Jézus történetét, és gondolják újra kijelentéseiket?

Figyelt kérdés

Igaz hogy sokan szenvednek, és szenvedtek de hát maga Isten is kapott a rosszból.


Hiszen őt megverték és megalázták:


https://www.youtube.com/watch?v=ogX6y7XUYXM



Őt majdnem halálra korbácsolták:


https://www.youtube.com/watch?v=-K3dZqo9c-A


Őt keresztre feszítették:


https://www.youtube.com/watch?v=xqgXahXBHTA


És ezt mind miattunk, akkor miért ő az igazságtalan?



2022. dec. 13. 10:38
1 2 3 4
 1/34 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Szóval azt akarod mondani, hogy Jézus előtt a mindentudó és mindenható Teremtő nem tudta milyen az élete a teremtett lényeinek, egy embernek, egy kutyának vagy egy verébnek?
2022. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

#1. Olvasd vissza a kérdést!

Szerintem valamit nem értettél meg.

2022. dec. 13. 11:12
 3/34 anonim ***** válasza:
87%

Tehát szerinted az, hogy 1 db Jézust valamikor megkínoztak, az legitimálja Istennek azt, hogy emberek tömegeit hagyja folyamatosan szenvedni?

Amikor én szenvedek, akkor nekem miért lenne jobb attól, ha tudom, hogy évezredekkel ezelőtt valaki mást is megkínoztak? Csak az az egy kínzás a lényeges, az azóta eltelt sokmilliárd másik kínzás meg le van tojva?

2022. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 mantis religiosa ***** válasza:
88%
" Aki szenved, az üdvözül " 😇😇😇
2022. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Valóban továbbvittem egy lépéssel a gondolatmenetet :) Szóval ha Isten nagyon jól tudja hogy a szenvedés rossz és nem tesz semmit ellene, pedig a hatalmában állna, akkor erkölcsileg ő is felelős, akárcsak én, amikor nem lépek közbe, hogy ha a gyerekem a játszótéren veri a kisebbeket. És ez teljesen független attól, hogy kétezer évvel ezelőtt az emberek megkínoztak valakit, akiről nem tudták hogy ő az Isten.
2022. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"Aki szenved, az üdvözül "


Ez egy elég beteg elképzelés. Rossznak kell lenni nekem, hogy azután jó legyen? Miért ne lehetne egyből jó?

2022. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
87%

"Igaz hogy sokan szenvednek, és szenvedtek de hát maga Isten is kapott a rosszból."


De ez miért változtat azon hogy adja?


Már mint ezt is saját maga akarta igy.

2022. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

"Tehát szerinted az, hogy 1 db Jézust valamikor megkínoztak, az legitimálja Istennek azt, hogy emberek tömegeit hagyja folyamatosan szenvedni?"


Folyamatosan senki nem tud szenvedi, csak míg meg nem hal, aztán jön a következő de azt már más ember éli meg.


Legalább ennyit Krisztus is szenvedett, vagy sokaknál sokkal többet.

Arról már nem is beszélve, hogy magának Istennek is rossz érzés nézni a szenvedőket.

Sőt neki jobban fáj, mint maguknak a szenvedőknek.


De ha ez mindenkinek rossz még Istennek is, akkor ezt miért hagyja Isten?

Mert mi akartuk hogy így legyen.


"Amikor én szenvedek, akkor nekem miért lenne jobb attól, ha tudom, hogy évezredekkel ezelőtt valaki mást is megkínoztak?"


Mert ha őszintén hiszel benne akkor tényleg jobb.


"Rossznak kell lenni nekem, hogy azután jó legyen? Miért ne lehetne egyből jó?"


Kezdj el hinni és megérted.

2022. dec. 13. 12:32
 9/34 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
92%

"Legalább ennyit Krisztus is szenvedett, vagy sokaknál sokkal többet."


Ennyit vagy többet nem szenvedet jézus, az emberiség kollektiv szenvedéseihez képest.

2022. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 hollófernyiges ***** válasza:
88%

"magának Istennek is rossz érzés nézni a szenvedőket. Sőt neki jobban fáj, mint maguknak a szenvedőknek."


Honnan tudod? Ezzel az erővel az is lehet hogy élvezi.

2022. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!