Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus valóban nem is karácsony...

Jézus valóban nem is karácsonykor született, hanem nyáron valamikor, mit tudtok erről, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 24. 12:15
1 2
 11/16 robetko válasza:
December 25-én született. Én csak tudom én vagyok a keresztapja.
2022. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

"Ami az évet illeti, Lukács evangéliumából (Lk 2:1-2) és a kortárs feljegyzésekből annyit tudhatunk, hogy Jézus születése i.e. 8 és 4 vagy 8 és 1 közé tehető:


Augustus császár háromszor tartott népszámlálást az adóztatás és a katonai potenciál felmérése érdekében; az i.e. 8-ban indított összeírás [apographé, Lk 2:1-5] csak a bevallók személyi adatait gyűjtötte össze: név, azonosító jegyek, kor, foglalkozás, rang, családtagok – de nem jelentette a vagyon felmérését [apotimészisz]. A népszámlálások a helyi adminisztrációkban elhúzódtak, tehát a kihirdetés éve nem egyenlő a júdeai össze­írás évével.

Nagy Heródes i.e. 1-ig vagy – a jelenlegi konszenzus szerint – i.e. 4-ig uralkodott; ő rendelte el a betlehemi gyermekgyilkosságot, amikor Jézus még nem volt kétéves (ld. alább).

Eszerint Jézus születésének éve i.e. 6. vagy i.e. 3. volt.

Ami a hónapot illeti, Lukács adatai adhatnak némi támpontot. Jézus hat hónappal Keresztelő János után született (1:24-26). János apja, Zakariás lévita volt, Abijjá rendjéből (1:5). Dávid idejében ugyanis Áron fiainak szolgálatát sorsolással osz­tot­ták be, és Abijjá a 8. volt a 24-ből (1Krón 24:1-19). Az egyes rendek tagjai évente két­szer, egy héten át szolgáltak a Szentélyben (vö. Lk 1:8-9). Abijjá rend­jére vsz. a zsidó holdnaptár sze­rinti Ijjár (április-május) és Hesván hónap­ban (október-november) került sor. Ha így van, Jézus a tavaszi (peszách) vagy őszi (szukkót) zarándok­ünnep idején születhetett."


Forrás: [link]

2022. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Meton ***** válasza:
Azért ne feledkezzünk meg a 3 királyról, akik ajándékokat vittek a születendő Jézusnak. Az Esthajnal csillagot követve jutottak el hozzá. Persze nem tudom, hogy csinálták, mert az esthajnal csillag az Északi Sark felett van, tehát biztosan nem ott, ahol Jézus született. Habár valószínűleg ismerték a csillagokat, ha azokat követve tájékozódtak. De ebből szerintem arra is lehet következtetni, hogy télen született Jézus, hiszen akkor jobban látszódik az Esthajnal csillag. Én tehát inkább téli születésre tippelnék.
2022. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Persze nem tudom, hogy csinálták, mert az esthajnal csillag az Északi Sark felett van"

Az Esthajnalcsillag nem csillag, hanem a Venusz bolygoval azonos, es a Fold barmely pontjarol lathato az esti szurkuletet kovetoen.

Szerintem kevered a Sarkcsillaggal, az van kb a Fold forgastengelyen, eszakon.

A betlehemi csillagrol nincs konszenzus, lehetett a Jupiter is, lehetett egy szupernova is, vagy akar valamilyen ustokos is.

[link]

2022. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Meton ***** válasza:
Ez igaz, tényleg összekevertem. De mindenképpen szerintem az asztrológia ad választ a kérdésre, mert az akkori emberek úgy hitték, hogy a csillagok meghatározzák a sorsunkat. De azt nem értem, hogy miért gondolják úgy, hogy Jézus születése rosszul lett meghatározva. Persze olvastam a leírást és logikusnak tűnik, de azt nem értem, hogy aki ezt meghatározta, nem volt tisztában az eseményekkel. Tudós emberekről beszélünk, akiknek rendelkezésükre állt ugyanaz az információ.
2022. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
41%
A karácsony egy pogány eredetű ünnep. A téli napforduló kb csak Jézussal kiszínezve.
2022. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!