Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen az ateista világkép?

Milyen az ateista világkép?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok hogy az ateisták mivel magyarázzak az univerzum létezését. Az atisták szerint mi az élet értelme, mi lesz a halál után stb.

2023. jan. 12. 13:17
1 2 3 4
 1/34 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%
Az ateistákban csak annyi a közös ,hogy nem hisznek istenekben (a többségük általában nem tagadja a létüket hanem csak simán nem hisz). Bármi másban különbözhet két ateista, nem igazán létezik egy ‘egységes ateista világkép’, max általánosítani lehet. Például mivel maga a szó az istenekkel kapcsolatos ezért nevezhetjük ateistának azt is aki nem hisz istenekben de hisz a horoszkópban vagy szellemekben. De ez nem azt jelenti ,hogy akkor ez igaz minden ateistára. Nagy átlagban az ateisták a tudományban “hisznek”, tudományos magyarázatokat fogadják el. Amire még nincs magyarázat arra meg elfogadják ,hogy még nincs. Általában, de embere válogatja.
2023. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
#2 a tudományban is lehet úgy hinni mint a vallásosoknak a felhő pasiban. A különbség, hogy az egyiket tudományos bizonyítékok támasztják alá, a másikat nem.
2023. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Az ateistákban annyi a közös, hogy "nincs isten". Ettől függetlenül bármi lehet.
2023. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom, hogy nincsen egységes ateista világkép.

Minden ateistának különböző világképe van, amelyikben az a közös, hogy VALÓSZÍNŰLEG nincsen isten.

2023. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

A saját világképemet tudom neked leírni, de ez nem az egységes ateista világkép, mert olyan nincs.

Mivel magyarázzák az univerzum létezését: Nem értek hozzá, nem vagyok tudós. Több elmélet van, mind teljesen jól megáll Isten nélkül.

Mi az élet értelme: Objektíven nézve semmi. Szubjektíven az, amit adsz neki.

Mi van a halál után: Semmi.

2023. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 NTBS ***** válasza:
100%
Nincs Isten, csak tudomány és áltudományos elméletek a világról.
2023. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

#16 nem én írtam a választ, de szerintem az. Nem kell alternatív elmélet ahhoz, hogy valaki ne a keresztény teremtés történetben vagy bármilyen vallási teremtés történetben higgyen.

Személy szerint én az ősrobbanásban hiszek, akkor is ha az elmélet nem kristálytiszta, vagy tökéletes, valószínűleg idővel majd kidolgozzák ezt is az ezzel foglalkozó tudósok.

2023. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

"Az hogy vannak elméletek? Szerinted ez válasz a kérdésre? :)"

Szerintem válasz. Mégpedig azt jelenti, hogy "nem tudom." Attól még, hogy nem hiszek Istenben, nem kötelező minden olyasmiről szilárd elképzelésemnek lennie, amihez nem értek.

Nem tudom, hogyan alakult ki a világegyetem, és a nálam sokkal okosabbak se tudják. Vannak elméleteik, én pedig ezek között nem akarok igazságot tenni, mert nem értek hozzá. De abban biztos vagyok, hogy nem Isten teremtette 6000 éve 6 nap alatt.

2023. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
5%

"Személy szerint én az ősrobbanásban hiszek, akkor is ha az elmélet nem kristálytiszta, vagy tökéletes, valószínűleg idővel majd kidolgozzák ezt is az ezzel foglalkozó tudósok."


Azt ugye tudod hogy az ősrobbanás egyáltalán nem zárja ki Isten létezését? Továbbá nagyon sok kérdésre nem is ad választ, tehát ez önmagában semmi. Erre nem lehet felépíteni egy világképet.

2023. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

#21 az ősrobbanás maga nem, de a biblia kizárja az ősrobbanás. Na látod, ez egy ellentmondás. De megsúgok egy titkot. A legtöbb ateista nem azért nem hisz Istenben, mert az ősrobbanásban vagy más elméletben hisz. Hanem mert nem hisz Istenben és kész. A bibliát nem tekintik többre, mint más mesekönyvet, és úgy általában nem hisznek semmilyen más entitásban, aki uralkodna a föld felett.

Btw ami pl egyszerűen meg is lett cáfolva a teremtés történetben, az pl az, hogy a biblia szerint a földet hamarabb teremtette meg isten, mint a napot, ezt viszont már tudományosan cáfolták, tehát az egész mese mehet a levesbe.

2023. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!