Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen az ateista világkép?

Milyen az ateista világkép?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok hogy az ateisták mivel magyarázzak az univerzum létezését. Az atisták szerint mi az élet értelme, mi lesz a halál után stb.

2023. jan. 12. 13:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

"Agnosztikus atesita kifejezést hallottad már?"


Aki agnosztikus, arra nem azt mondják hogy ateista hanem hogy agnosztikus :)



"Továbbiakhoz: gondolom ennél a kérdésnél is te vagy a másfél pipás"


Jelen vagyok ott is, de van ott egy másik másfél pipás válaszoló aki valószínűleg keresztény.



"Látszik ,hogy csak érintőleges, félfüllel hallott ismereteid vannak a témákkal kapcsolatban (pl: minden amit az evolúcióval kapcsolatban írtál; a természeti törvényeket úgy kezelni mint az emberi törvényeket amiket “valaki törvényalkotó meg kellett írjon” stb), de még azok is jobbára féligazságok. Gondolom kreacionista irományokból merítettél. Így érthető miért nem érted/ akarod megérteni a válaszokat. Így tényleg meddő a vita, nem is tudom lenne-e értelme folytatni. Általában nincs…"


Én muszlim vagyok. Semmi közöm a kreacionizmushoz. Légyszíves ne keverj össze a kreacionista keresztény válaszolóval. Én tudományos alapon vizsgálom a témát.

2023. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
#37 meséld már el, hogy mi a baj azzal az érvvel, hogy bizonyított tény, hogy a Nap idősebb, mint a Föld, így tudományosan cáfolva van a keresztény teremtés történet?
2023. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

"#37 meséld már el, hogy mi a baj azzal az érvvel, hogy bizonyított tény, hogy a Nap idősebb, mint a Föld, így tudományosan cáfolva van a keresztény teremtés történet?"


Írtam hogy muszlim vagyok, nem keresztény, így nem tudom miért jössz a keresztény vallással :)

2023. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert korábban te jöttél azzal, hogy nem zárja ki egymást az ősrobbanás és a vallási teremtés történetek.
2023. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
7%
Kizártad a keresztény vallást, de ettől van még "néhány" vallás, ugye tudod? Például az iszlám teremtés történet és az ősrobbanás nem zárja ki egymást, sem az evolúció.
2023. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%
#41 igazából aki tanul történelmet jobb esetben azt is megtanulja, hogy a vallások elsődleges feladata az emberek egyesítése és könnyen irányíthatóvá tétele. Így volt ez a kereszténység felvételével, vagy a magyarság “kényszer” kereszténnyé tétele, az inkvizíció, vagy akár az iszlám is, hogy egyesítse az addig egymással hadakozó törzseket, városokat az Arab-félszigeten.
2023. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
#43 akkor miért csak az arab félszigeten szólt az emberekhez?
2023. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
58%

"#47 megfordíthatom? Te miért nem hiszel a többi többszáz vallásban?"


Erre nagyon sokmindent tudnék mondani. Például azt ami itt elhangzott a kereszténység kapcsán hogy ellentmond a tudománynak. Tudjuk hogy a Nap előbb volt mint a Föld.

2023. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
6%

"Akkor azok nem voltak valami sikeresek lévén az iszlám vallás i. u. 622 után terjedt el, és sokáig kizárólag az arab világban. Ennél még a bibsiimádó Jehova/Jahve is combosabb."


Látom nem sikerült felfogni. Az iszlám nem a 7. században jelent meg hanem az emberiség kezdetén. Az olyan vallások mint a judaizmus, kereszténység valójában az iszlám vallás, csak idővel az emberek megváltoztatták.

2023. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
6%
Dehogy. Logikus döntés hogy miért nem vagyok buddhista. A buddhizmus sok kérdésre nem ad választ. Ezért mondják hogy nem is vallás hanem inkább filozófiai irányzat. Nem is erkölcsösebb mint az iszlám. Sőt, a bűnt nem is tekintik erkölcstelenségnek. És még rengeteg hibája van.
2023. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!