Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mik a legnagyobb indokok, ami...

Mik a legnagyobb indokok, ami miatt szerinted nem létezik Isten?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 10:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 KZitus ***** válasza:
17%

Szia

Elnézésedet kérem, én csak éppen megérinteném a Bibliából a bizonyítékot, amit Isten létezéséről ír.

Hátha az ateisták is újra gondolják ezeket a tényeket.

1. Lehetetlen Istent meglátni és életben maradni:

2Mózes 33:20:

"Ám hozzátette: „Nem láthatod az arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy meg ne haljon.”

János 1:18:

"Istent egy ember sem látta soha. Az egyszülött isten, aki az Atya oldalán van, az szolgált felőle magyarázattal."

1János 4:12

"Istent soha senki nem látta. Ha továbbra is szeretjük egymást, Isten továbbra is velünk lesz, és a szeretete tökéletessé lesz bennünk."

2. Nem szükséges Istent látni ahhoz, hogy higgyünk:

Héberek 11:1:

"A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés."

Róma 8:24, 25; 10:17

"Mert ebben a reményben menekültünk meg. Az, amit látunk, nem reménység, mert ha lát valamit az ember, azt vajon reméli? De ha azt reméljük, amit nem látunk, továbbra is lelkesen és kitartóan várjuk...Az ember csak azután hisz, hogy hallotta a szót. A szót pedig akkor hallja, ha valaki beszél neki Krisztusról."

3. Isten megismerhető a látható műveiből:

Róma 1:20:

"Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége, úgyhogy nincs mentség az ilyeneknek."

Zsoltár 19:1, 2

"Isten dicsőségét hirdeti az ég; keze művéről ad hírt az égbolt. Napról napra előtör beszéde, mint a patak, és éjről éjre ismeretet tár fel róla."

4. A próféciák beteljesedése bizonyítja Isten létezését:

Ézsaiás 46:8–11

"Emlékezzetek erre, és legyetek bátrak! Szívleljétek meg, ti törvényszegők! Emlékezzetek a korábbi dolgokra, amelyek régen történtek, hogy én vagyok az Isten, és nincs más. Én vagyok az Isten, és senki sincs, aki hozzám hasonló. Kezdettől fogva előre megmondom, mi lesz valaminek a kimenetele, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez. Azt mondom: »Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék.« Ragadozó madarat hívok el keletről, messzi földről az embert, hogy végrehajtsa a döntésemet. Amit megmondtam, meg is valósítom. Amit elhatároztam, véghez is viszem."

Ezek a tények csak éppen érintették a rengeteg bizonyítékot Isten létezésére, amelyek mind a Bibliában olvasható - de ehhez a Bibliát kell keresni, kutatni kitartással.

2023. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
48%

1. A tudományos magyarázatok nekem hihetőbbek a dolgok egymásba fonódottságának, a világ végtelenségének, a folyamatok esetlegességének, vagy épp a sok kegyetlen dolog leírására, ami a világban történik.


2. A vallástörténetben szépen leírják, hogy az emberek koronként épp olyan istent imádtak, cserélték le egyiket a másikra, ami az érdekeik szerint való volt. Harciasabbat, szelídebbet, ami praktikus volt.

Ma pl. legtöbben a pénzben hisznek, szinte isteni erőt tulajdonítanak neki. Hívők, ateisták egyaránt. Imádkozunk, hogy nőjön a GDP, mert az elvisz minket a Mennyek országába, ami mai elképzeléseink szerint egy hedonista kapitalista idill, korlátok nélkül, ahol mindenki gazdag lesz.

Sokan e miatt elfeledkeznek a keresztény tanításokról is (vagy épp humanista emberségüket tagadják meg). És szuper, hogy nem mindenki, és van ahol még vannak közösségek, és esik szó a nem materiális értékekről is...

Jöhetnek a pirosak, nyuszik.

2023. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
18%

2# vagyok. De az is kérdés, hogy mit értünk létezés alatt, amikor Istenről kérdezzük ezt. Az emberek közös tudatában létezik, mint a szeretet kifejezése is létezik a fejünkben.

Továbbá szerintem a természet isteni = emberfeletti létező erő. S az ember a Földanya álmaként jött létre a többi fajjal együtt. Az álom itt azt jelenti, hogy nem tudatos, tervezett teremtésről van szó, hanem egy esetlegesen kialakult, tökéletlen, félig állat- félig angyali lényről, akik vagyunk... :-)

2023. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
17%

Halhatatlan lélek nem léte elég sokat istenképet cáfol köztük Istenét is.

Szerintem nincs, hogy miért nem az nem ide tartozik.


A világ milyensége.


"2Mózes 33:20:


"Ám hozzátette: „Nem láthatod az arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy meg ne haljon.”"

Tehát nem mindenható vagy annyira kedves, hogy direkt elintézte, hogy látványától az ember meghaljon.



Biblia erkölcstelen részei (előírások és cselekedetek egyaránt).


Hit elvárása.

2023. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
72%

Hehe, az a bizonyíték Isten létezésére, hogy a biblia van és abból idézgetsz?



Akkor az a bizonyíték Harry Potter létezésére, hogy a Harry Potter könyv van és abból idézgetek? Fuck logic... nincs Isten. Egyértelmű. Magyarázni se kell. A létét kell mindenféle hülyeséggel magyarázni mint a biblia meg a benne írta stb... persze ez nem magyarázza főleg nem bizonyítja a létét...Vicc...

2023. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező te milyen indokok miatt gondolod úgy, hogy nem létezik reinkarnáció, jeti, űrlények, vámpírok, ...?
2023. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

"Kérdező te milyen indokok miatt gondolod úgy, hogy nem létezik reinkarnáció, jeti, űrlények, vámpírok, ...?"


Akkor haladjunk sorban.


"reinkarnáció"


Lehet létezik, nem tudom.....


"jeti"


Róla többször is bizonyították, hogy kamu az egész.


"űrlények"


Nem tudom, lehet léteznek, vagy lehet nem......


"vámpírok"


Vámpírok léteznek.


https://www.youtube.com/watch?v=7RostZvdoLM

2023. febr. 14. 14:07
 8/65 A kérdező kommentje:

"1. A tudományos magyarázatok nekem hihetőbbek a dolgok egymásba fonódottságának, a világ végtelenségének, a folyamatok esetlegességének, vagy épp a sok kegyetlen dolog leírására, ami a világban történik."


Mivel a biblia nem foglalkozik természettudományos igazságok megállapításával, így nem meglepő. A tudomány nem is tud választ adni arra a kérdésre, hogy kegyetlenségek miért történnek, csak azt tudja megállapítani, hogy azok hogyan történnek.


"2. A vallástörténetben szépen leírják, hogy az emberek koronként épp olyan istent imádtak, cserélték le egyiket a másikra, ami az érdekeik szerint való volt. Harciasabbat, szelídebbet, ami praktikus volt."


Na és?

Ilyen a bibliában is volt, hogy Mózes népe lecserélte Istent bálványokra, más istenekre.

Ez csak azt bizonyítja, hogy mindenki abban hisz amiben akar.

Nem látom át, ezért miért nem létezhetne Isten.


"Ma pl. legtöbben a pénzben hisznek, szinte isteni erőt tulajdonítanak neki. Hívők, ateisták egyaránt. Imádkozunk, hogy nőjön a GDP, mert az elvisz minket a Mennyek országába, ami mai elképzeléseink szerint egy hedonista kapitalista idill, korlátok nélkül, ahol mindenki gazdag lesz.


Sokan e miatt elfeledkeznek a keresztény tanításokról is (vagy épp humanista emberségüket tagadják meg). És szuper, hogy nem mindenki, és van ahol még vannak közösségek, és esik szó a nem materiális értékekről is..."


Jelentéktelen konklúzió.

2023. febr. 14. 14:16
 9/65 A kérdező kommentje:

"nincs Isten. Egyértelmű. Magyarázni se kell."


Pedig bizony magyarázni kéne, mert nekem nem egyértelmű.

2023. febr. 14. 14:20
 10/65 A kérdező kommentje:

"Halhatatlan lélek nem léte elég sokat istenképet cáfol köztük Istenét is.


Szerintem nincs, hogy miért nem az nem ide tartozik."


Ha így gondolod, akkor erre nem is reagálnék semmit, nem hittérítés céljából tettem fel kérdésem.


"A világ milyensége."


Na milyen?



"Tehát nem mindenható vagy annyira kedves, hogy direkt elintézte, hogy látványától az ember meghaljon."


Hát ez, xD

És ezért már nem is létezhet?



"Biblia erkölcstelen részei (előírások és cselekedetek egyaránt)."


Nekem pont attól hiteles az egész, a rosszat is szemléltetni kellett benne.


"Hit elvárása."


Azért nem hiszel benne, mert hinni kell benne?

Ha nem kéne hinni benne, akkor miért higgyen bárki is?

2023. febr. 14. 14:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!