Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire élhetetlenek az...

Miért ennyire élhetetlenek az ateisták?

Figyelt kérdés

A kereszténységet folyamatosan próbálják, lejáratni. A hívőket hülyéknek nézik, semennyire nem tisztelik őket. Magát az Istenhitet próbálják úgy beállítani, mint valami fertőző mentális betegséget, de a transzneműeket, meg gender semlegeseket, meg a non binárisokat azokat jajj de nagyon szeretik, meg elfogadják, aki meg hisz egy istenben, na az meg full beteg.

És még hosszasan lehetne sorolni......

Számtalanszor bizonyították már, hogy az ateistákkal való békés együttélés lehetetlen.



2023. febr. 19. 12:30
1 2 3
 1/27 Lucifer-666 ***** válasza:
94%
Nem ők túrkálnak a hálószobádban...
2023. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ide az "élhetetlenség" fogalma ??
2023. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a 80-as évektől vannak emlékeim. Már akkor úgy tűnt, hogy az ateisták legfeljebb elnézően megmosolyogták a vallásos embereket. A környezetemben levő vallásos emberek számára pedig az ateisták kb. az anyagyilkossal vannak egy szinten.
2023. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Mondja ezt egy hívő, aki szívből gyűlöli az ateistákat.


Én sosem támadok le egy hívőt sem.


Ellenben engem rengeteg támadás ér mert szkeptikus vagyok, és nem ismerem el a kereszténységet

2023. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

"A kereszténységet folyamatosan próbálják, lejáratni. "

Nem minden ateista, a kereszténység ezt megteszi egyébként is maga, a kereszténység elég intenzíven hatással van az ateisták életére is, ezenfelül a keresztények is támadják nem egyszer az ateistákat.


"A hívőket hülyéknek nézik, semennyire nem tisztelik őket."

Ez az én véleményem de én nem nézek le senkit azért mert hívő. Nem egy keresztény barátom is van és egyáltalán nem nézem le őket. Pont ugyan annyira tisztelem őket mint bárki mást. Azokat nem tisztelem és nézem le akik okot adnak rá.


Egyébként a kérdésedet már feltették kicsit másképpen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ott már meg lett válaszolva.

2023. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4-es és 5-ös ja, hát akkor csinálni kéne valami barátságos ateista mozgalmat, vagy csoportot, hogy ne a destruktívabb fajta ateistákkal evezzetek egy csónakban.


"keresztények is támadják nem egyszer az ateistákat."


Mert az ateisták is támadnak, csak ők sokkal durvábban.

2023. febr. 19. 13:33
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

"Mert az ateisták is támadnak, csak ők sokkal durvábban."

Hogyan mérted, fel hogy sokkal durvábban? Érzelmileg érintett vagy a témában ezért ha fele annyira sem támadnának akkor is mondhatnád, hogy sokkal durvább.

A kijelentésed ezen része valamilyen objektív alátámasztás nélkül pedig teljesen lényegtelen levegőbe beszélés, súlyosabb esetben akár hazugságá is kinőheti magát.


A kijelentés másik:

Tehát megtámadtak és mint keresztény ezt úgy reagáltad le, hogy vissza támadsz. Ezzel csak lehetőséget teremtesz az újabb támadásra, arról nem is beszélve, hogy el sem gondolkozol azon, hogy miért támadnak.

Rendszerint ennek van egy oka. Ez az ok lehet valamilyen kicsinyes sértettség is, de jogos érveik is lehetnek.

Bármelyik is legyen egyik esetben sem célravezető és nem is keresztényi a vissza támadás. Az utóbbi esetben pedig még jó is lenne ezeken az érveken elgondolkodni (persze előtte feltárni őket) mert jó lehetőséget adhatnak a fejlődésre.

2023. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem evezünk egy csónakban. Mi nem formálunk közösségeket, felekezeteket a nem hitünk alapján.
2023. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
6%
Én sajnálom az ateistákat. És imádkozom értük ahogy Jézus tette ellenségeivel.Látszik rajtuk h Isten hátat fordított nekik. Borzalmas lehet úgy élni a mindanpi életet hogy ha valahol feljön a halállal kapcsolatos beszélgetés akkor gondolom van olyan ateista, aki elkezd szorongani mert az ő hite hogy leoltják a villanyt és vége.
2023. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Ateista vagyok. Hiszek minden ember egyenjogúságában. Mindegy hogy miben hiszel, kit puszilsz, hogyan öltözködsz, milyen színű a bőröd, ugyanannyira ember vagy szememben mint mindenki más.


Sajnos ez nem annyira jellemző az összes hívőre. Ha nem pontosan ugyanabban hiszel mint ők, ha netán másképp öltözöl vagy "rossz" nemet puszilsz akkor az ö szemükben te egy elátkozott lélek vagy akit utálni, elnyomni kell. Néhány száz éve ölni, gyilkolni kellett.


Szóval kedves kérdező: igen, a te Istenhitedet (a TE szavaiddal élve!!! én magam így sose fogalmaznám) "valami fertőző mentális betegségnek" nézem - de, és ez a fontos: téged azért pontosan ugyanannyira elfogadok mint mindenki mást. Nem akarlak kitagadni téged úgy mint ti csináljátok pld a homo és transzneműekkel.


Ez, hogy mindenkit elfogadok úgy ahogy van, néhány keresztény szerint lehetetlenné teszi a békés együttélést velem?

2023. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!