Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint ki volt...

Az ateisták szerint ki volt Jézus?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 16:18
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
91%

Valakik szerint egy ember, aki összetartotta a zsidókat azaz Izraelt és az volt róla terjesztve azaz kitalálva, hogy egy misztikus lény volt az apja, vagyis egy felső hatalmú családból származó embernek hitték és ezért írják róla a Bibliában, hogy József volt a nevelőapja és az igazi apja meg az ISTEN volt egy misztikus lény, aki beleküldte misztikus varázslattal Szűz Mária, avagy Szűz anya hasába Jézust a Biblia szerint és szűzen szülte meg Szűz Mária Jézust a megváltót.


De!

Sokak mások szerint meg csak egy sima zsidó ember volt, a zsidók királya, aki összetartotta Izraelt, de az, hogy ISTEN volt az apja, egy misztikus lény, aki a teremtő ez kamu, súlyos tévedés sok más emberek szerint.


Hanem csak azért lett kitalálva ez a Biblia mindenféle összeírt marhaságokkal tele írva, hogy lehessen az emberek tömegét a hatalom szerint irányítani.

2023. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
14%
Németh Sancihoz hasonlítani 2-es azért az nagyon durva... 😳 Az az alak nem hisz semmiben, talán soha nem is hitt, pénzpróféta csupán.
2023. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
19%

22


Honnan veszed, hogy Jézus hitt?

2023. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
80%
23.: Hit nélkül vállalná valaki a kínhalált? Fogalmam sincs amúgy, miért lettem lepontozva, felőlem az hisz, aki akar, és az ateista, aki meg az akar lenni, de teljesen más motiválja Sancit...
2023. márc. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
3%

24


Elkapták. Nem önként vállalta.

2023. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
27%
De, önként. Tudta mi vár rá, bőven elmenekülhetett volna, nem tette.
2023. márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
26%

Az a baj ezzel az Isten és Jézus hittel, meg az egész Bibliával, hogy nagyon nem lehet tudni mi igaz belőle, vagy egyáltalán van-e igazság benne.


Sokan azt is mondják azért az kétséges, hogy Isten teremtette volna a földet 7 nap alatt. Simán lehet, hogy földönkívűliektől származunk.


Amerika megvizsgálta az emberi DNS-t és nem fogjátok elhinni az emberi DNS csak 30%-ban emberi, képzeljétek el még miből vagyunk összerakva.


Ez van.

2023. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

A hatalom érdekében írják sok értelmű marhaságok tömkelegével tele a bibliát, hogy lehessen irányítani a tömegeket!



JEHOVÁK , felejtsétek el azt a rengeteg TITEKET bekorlátozó buta marhaság tanítást örökre mert TELJESEN MÁSHOGY MŰKÖDIK AZ ÖRÖK VILÁGEGYETEM!



MINT AHOGY AZ ELMÚLT SOK ÉVMILLIÓK ALATT IS SOKSZOR JÁRTAK NÁLUNK XXX-SZER FEJLETTEBB LÉNYEK A FÖLDÖN .



AMIKNEK ITT VANNAK FOLYAMATOSAN A MINDENKI SZÁMÁRA ÁLLANDÓAN MEGTEKINTHETŐ NYOMAIK.



És valószínűbb hogy ezek teremtményei vagyunk , a tudomány az lassan már erre hajlik.

2023. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Jézus egy átlagos ember volt,aki tanított ezt azt az embereknek.
2023. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
84%

#14

12-es: igen, a Biblia egy mese. Egyszerűen valaki kitalálta, és a többség hiszékeny volt és elhitte. 2 éves korom előttről semmire se emlékszek. Arra viszont emlékszek, hogy kisgyerekként, nem tudom már hány évesen, eleve magamtól arra gondoltam, hogy mi van ha ezt az egészet valaki csak kitalálta, és a többség hiszékeny volt és elhitte. És nem csak "mi van ha", hanem már akkor is tudtam, hogy ez a legvalószínűbb, és gyakorlatilag esély sincs rá hogy máshogy legyen, képtelenség. Vagyis nem hittem el a szüleimnek.


Csak az a furcsa, hogy néha egyes embereknek működnek még az imák is.

Na meg valamiből meg kellett teremtődnie az emberiségnek, az állatoknak, a növényeknek és a víznek is stb. Vagy akkor ufók azaz földönkívülieknek vagyunk akkor a teremtményei?

2023. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!