Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint ki volt...

Az ateisták szerint ki volt Jézus?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 16:18
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
68%

#14 Helyesbítek a te írásodat elfelejtettem véletlenül idéző azaz külön jelzésbe tenni.


"12-es: igen, a Biblia egy mese. Egyszerűen valaki kitalálta, és a többség hiszékeny volt és elhitte. 2 éves korom előttről semmire se emlékszek. Arra viszont emlékszek, hogy kisgyerekként, nem tudom már hány évesen, eleve magamtól arra gondoltam, hogy mi van ha ezt az egészet valaki csak kitalálta, és a többség hiszékeny volt és elhitte. És nem csak "mi van ha", hanem már akkor is tudtam, hogy ez a legvalószínűbb, és gyakorlatilag esély sincs rá hogy máshogy legyen, képtelenség. Vagyis nem hittem el a szüleimnek."



Csak az a furcsa, hogy néha egyes embereknek működnek még az imák is.


Na meg valamiből meg kellett teremtődnie az emberiségnek, az állatoknak, a növényeknek és a víznek is stb. Vagy akkor ufók azaz földönkívülieknek vagyunk akkor a teremtményei?

2023. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
67%
Valakik szerint Isten adta az életet nekünk földi embereknek, valakik szerint az evolucióból teremtődtünk meg és valakik szerint földönkívüliek alkották az emberiséget... XDDD ez nagyon kifogásolható kérdés, hogy miből lett az emberi nép, mert mindenki mást mondd és bizonyít minden mást a szénagazalból.
2023. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
69%
Mi az a gazal?
2023. márc. 11. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 x0 ***** válasza:
100%

Kazal lenne csak elírta, utólag meg nem tudja javítani.


Ha azt kérdezzük, hogyan lett a világ, akkor 1 magyarázat lehet rá hogy Isten teremtette. De akkor meg az a kérdés hogy miért lett Isten? Miért van Isten? Úgyhogy gratulálok a papoknak a probléma arrébbtolásához, a megoldása helyett. Ugyanígy a földönkívülek se oldják meg, mert akkor meg ők hogy jöttek létre. Valami szcientológus hittérítő lehet.

2023. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
68%
Evolució megbukott... úgyhogy vagy Isten teremtette a földet és a világmindenséget, azaz vagy Isten és Jézus vannak felettünk, vagy pedig földönkívülieknek köszönhetjük az életünket. Evolució az már sajnos réges rég megbukott, mert sokan érzékelték, hogy van felettünk az emberiség fölött Természetfeletti erő és hatalom.
2023. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
10%
Mert ha nem létezne felső erő akkor az emberiségnek és a társadalomnak már rég vége lenne, ha nem létezne felettünk semmilyen felső erő. Már a világ réges rég kipusztult volna.
2023. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 x0 ***** válasza:
91%
Előző 2: és ezeket honnan szeditek? Be is tudjátok bizonyítani? Hogy az evolúció megbukott, meg hogy természetfeletti nélkül már kipusztultunk volna. Van valami evolúciótagadó weboldal, láttam, színbaromságokat ír, nem kell beszopni amiket ír.
2023. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 x0 ***** válasza:
80%

[link]


Erre gondoltatok? Volt egy másik weboldal is ami azt írta hogy az általam írt a társoldala, rég nem találom. Ez a weboldal színbaromság, szinte már a szóközök is színbaromságok rajta.

2023. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Jégszív ***** válasza:
37%

Ha ateista lennék (agnosztikus vagyok!), azt mondanám:

KIT ÉRDEKEL?


Isten biztos, hogy nem, a többi nem számít. Hasonló a többi ókori "futottak még" prófétához, de azt azért illik megjegyezni:

Életével, cselekedeteivel, beszédeivel a VILÁGIRODALOM TÖRÉNETÉNEK szerves részévé vált.

2023. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
7%
Jézus aki összetartotta Izraelt és Mózessel együtt tudtak átkellni Egyiptomból Izraelbe, mert a zsidók istene azaz Jézus apja szét választotta a tengert és a tenger aljazatán talaján keltek át. De a szakadék az egyiptomi katonákra rázudult.
2023. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!