Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A római Katolikus Egyház...

A római Katolikus Egyház hústilalma nagyböjtben nem egy maradi elavult rendelkezés amin már változtatni kellene?

Figyelt kérdés
Szerintem egy vicc ez a hús tilalom. Lényegében ez nem böjt napság az emberek már az édességet jobban szeretik mint a húst, sok ember örül neki, hogy mákostésztát dióstésztát ehet ebédre nagypénteken, illetve rengeteg vegetáriánus van már a világban. Szerintem egy logikátlan maradi elavult szabályozás ez a hús tilalom, úgy hogy hivatalosan még mindig ez van leírás a katolikus szabályrendszerbe.
2023. febr. 27. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mással is böjtölni. Sőt, még pozitív böjt is van.
2023. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Nem biztos hogy ez pont idevág, de én egy keleti spirituális utat gyakorolok már másfél évtizede.

Amikor az intenzív gyakorlások vannak Közép-Kínában, általában 3-4 hétig csak gyümölcsöt eszünk, -vagy még azt sem- ,böjtölünk, mert a lélek sokkal hatékonyabban tud gyakorolni, sokkal könnyebb a szellemre figyelni, ha a test egyrészt gyengítve, másrészt tisztább étel által tisztábban van táplálva.

2023. febr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Na ez a baj hogy a hús tilalom az kötelező többi az csak lehet
2023. febr. 27. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért baj? Ragadozó vagy vagy vegetariánus?
2023. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a katolikus tanítást futó divatirányzatokhoz kéne igazítani, mint a vegetarianizmus/veganizmus. Azért sok a vegán, mert divat, mert menő, mert emberek így érzik magukat validálva. Majd elmúlik.
2023. febr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. Nem vegánok miatt...egyszerűen logikátlan....
2023. febr. 28. 07:34
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Soha nem is volt logikus, nem ezért tartanak az emberek böjtöt.
2023. febr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. Na sok intelligensebb ember pont ezért hagyja ott a vallást mert semmi logika benne
2023. febr. 28. 08:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért zavar ez bárkit is? A pénteki hústilalom a böjti minimum, mert azért meg kell húzni valami közös minimumot és ennek van hagyománya. A hús alapvetően táplálóbb, ünnepibb étel, mint a zöldségek. Ez innen ered. Megjegyzem, én péntekenként dolgozom, ezért a munkahelyemen eszem és nem olyan könnyű "vadászni", hogy miben nincs hús.

Senki nem tiltja, hogy másról nem mondhatsz le, sőt mivel ahogy írtam, ez csak egy közös minimum, ezért javasolt is személyre szabottan más vállalásokat tenni. Én pl. péntekenként nem eszem édességet és nem iszom kávét sem. De ki lehet próbálni nyugodtan a kenyér + víz böjtöt is, ha "elavultnak" érzed a hústilalmat. :))

2023. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mitől lenne a böjt elavult és maradi, amikor dietetikusok, fittnesz guruk, étkezési tanácsadók is azt mondják, hogy tarts különböző "böjtöket"? Ezek egyike például a húsfogyasztás csökkentése, különösen a vörös húsokra vonatkozóan.

Ha te nem eszel húst, akkor lemondhatsz aznap az édes dolgokról, vagy a kávéról, vagy más dologról, amit szeretsz.

2023. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!