Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kapok pánikrohamot, ha...

Miért kapok pánikrohamot, ha Isten létezését kétségbevonó kritikát hallok, vagy olvasok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 21:14
1 2
 1/14 Darkmoon80 ***** válasza:
92%

Mert nem vagy biztos a hitedben?

Kétségeid vannak, csak még magadnak sem mered bevallani?


Két utat választhatsz:


vagy semmilyen a hiteddel ellentétes dolgot sem veszel figyelembe, még akkor sem, ha az nyilvánvalóan igaz (vakhitű fanatikus leszel)


vagy elfogadod, hogy a keresztény hit nem ellentmondás mentes és elismered a nyilvánvaló tényeket. (ettől még lehetsz nyugodtan hívő, csak éppen a józanul gondolkodó fajta, de lehetsz akár ateista is)



Isten létét kizáró tényt még nem sikerült találni eddig, így abban nyugodtan hihetsz. (trükkös az állítás, mert a mondat első szavát nagybetűvel kell írni, így nem derül ki valójában én Istenre vagy istenre gondolok...)


Elárulom (isten/istenek) a megfejtés.

A bibliabeli Isten létezése ellen azért lehet hathatós érveket találni.)


Persze azt is megjegyzem, a létezését sem bizonyítja semmi, így nyugodtan el is lehet utasítani a létezésében való hitet (nem a létezését magát!).

2023. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert a hit önmagában sohasem biztos.

Ezt minden okos hívő tudja.

2023. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Lucifer-666 ***** válasza:
80%
Azt neked kell tudnod...foglalkozzál kicsit mással: család, barátok, hobbi stb...
2023. márc. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Félsz a haláltól.
2023. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kései Sirató ***** válasza:
17%
MErt nem tudod eléggé tisztelni a szabad akaratot. Isten szerint szabadon dönthet mindenki, hogy Őt választja, vagy nem, hívő lesz, vagy nem. Ezt a szabadságot engedd meg te is a többieknek, még ha szidalmazzák is Istent, vagy kétségbe vonják létezését, tudd, hogy úgyis létezik, mondjanak bármit, ő ettől függetlenül létezik!
2023. márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Az elsőnek abban igaza van, hogy a vak hit nem éppen egy egészséges dolog. Nem mondom, hogy a legnagyobb teológiai fejtegetéseket mindjárt el kell olvasnod, mert a megfelelő ismeretek hiányában ez is félrevihet, de merd feltenni a kérdéseidet. Én katolikus vagyok, én is sok kritikával találkoztam és találkozok, olyanokkal is, amiktől először megijedtem. Azt kell megérteni, hogy azért hiszünk, mert amit hiszünk az igaz. Ha kiderül hogy nem az, akkor nem érdemes tovább követni azt a vallást. Ezért én is beleálltam és elolvastam róla amit kellett és a végén még a legmeredekebb témára is találtam olyan választ, ami kielégítő volt és meggyőzött, hogy ez Isten egyháza és ez az egy igaz hit, amit maga az Isten nyilatkozatott ki nekünk. Tehát csak bátran.
2023. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

"azért hiszünk, mert amit hiszünk az igaz"

-nak gondolod. Ezt azért tedd hozzá.


Említhetnél néhány ilyen meredek témát, amire találtál jó választ.

2023. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Kérdezö: "Miért kapok pánikrohamot, ha Isten létezését kétségbevonó kritikát hallok, vagy olvasok?"


Jó lenne egy kis több támpont, mert így elég nehéz pontosan és kielégítően válaszolni.


Az biztos, hogy a hitedben nem vagy még meggyőződéses hívő, mert akkor nem volna benned félelem kétség vagy kétely, mert Jézus megbocsátása által üdvbizonyságod lenne.

2023. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert rosszul esik?
2023. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

Ha jó a kritika, és gyenge a hited, akkor ez előfordulhat.

A hitednek kőszikla szilárdságúnak kell lennie!

2023. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!