Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csak olyan kevés kereszt...

Miért csak olyan kevés keresztény reagál, vagy válaszol itt a keresztény vallást érintő kritikákra?

Figyelt kérdés

Nyilván a legtöbb ember igyekszik kerülni a konfliktusokat, és vitákat, talán egyetlen csoportot kivéve, azokat akik szembehelyezkednek a kereszténységgel.

Márpedig a biblia felszólít bennünket keresztényeket arra, hogy legyünk készek mindenkor számot adni, apológiát, védőbeszédet folytatni mindenkinek aki számonkéri a bennünk élő reménységet.



2023. márc. 11. 14:54
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
#10 Megint csak azt tudom mondani, hogy itt alapvető teológiai hiányosságok vannak. És ne offold már szét a kérdésemet!
2023. márc. 11. 18:35
 12/31 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem írtam amit a biblia nem tartalmaz,vagy az egyház nem követett el.

A kérdésedre a válasz remélem az,hogy a keresztlények talán felfogták,hogy a bibliai idézetek és a saját meggyőződésük nem lehet érv egy vitában.

Legfeljebb ellenük.

Újfent emlékeztetek Pál örökbecsű szavaira: "A világ erőtleneit, a világ bolondjait s a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az isten"

2023. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
33%

A #8, #10, #12 alapvetően baromság. Egy látszólagos sátánista troll okoskodása, hogy elterelje a kérdésre adott válaszokat. Már számtalan kérdést "megtorpedózott".

Éppen az ilyen alakok miatt nem éri meg nagyon válaszolni a kérdésekre.

Sajnos a moderátorok hagyják, bár én sem vagyok cenzúrapárti, azért sokszor nyilvánvaló, hogy nem is a kérdésen vitatkoznak emberek, hanem a keresztény kérdésekkor is buta, ateista válaszokat adnak. Érdekes, hogy a legtöbb ateista kritizálja a Bibliát és szeret tanácsokat adni keresztényeknek úgy, hogy nem is olvasta azt és nem ismeri a vallás alapvető sajátosságait.

2023. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
21%

Hát, igen a sántán s szolgáinak legfőbb ismérve az elterelés, tagadás, összezavarás stb.


De akinek igaz hite vagyon, azt ezek az apróságok csak még jobban megerősítik abban, hogy jobb Istent szolgálni és nem vallást vagy nem mást.


A keresztények amúgy békeszerető emberek és nem szeretnek odamenni, ahol súlyos harcok dúlnak - akár fórumokban, akár mások lelkében..! :)


Isten szereti ugyan a tanúságtevőket, de az nem jelent egyet azzal, hogy valaki hlye legyen és házhoz menjen a pofonért. :D

2023. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
61%

"Hát, igen a sántán s szolgáinak legfőbb ismérve az elterelés, tagadás, összezavarás stb. "


A bűn és a hazugság atyjaként említik és minden létező bűnt Tőle eredeztetnek. Mennyivel "jobban" hangzik ez így, hiszen van kitől megóvni az embert, menedéket nyújtani számára, feloldozást adni a bűnei alól és a megváltás mesés ígéretével, valamint a mennybe való menetel csábító gondolatával, magukhoz láncolják egy életen át őket. Pedig a bibliában világosan kinyilatkoztatja isten: "Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt." Ézs.45:7;

2023. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Ja meg az hogy egyértelműen a bizonytalanokra játszanak. Ha egy az oldalra látogató aki bizonytalan a hitében, és olvas itt egy kérdést, akkor abból azt látja, hogy az ateistáknak van igaza, és keresztény oldalról azért nem jött válasz, vagy ellenkritika, mert a keresztény álláspont logikailag tarthatatlan."


Tegyük fel, jön egy tudományosan bizonyított tényeket tagadó hívő (van pár itt, de a legtöbb hívő nem ilyen tapasztalatom szerint) és elkezdi leírni az áltudományos maszlagjait. Akkor ha az ateista vagy akit annak feltételeznek nem szólal fel ellene és javítja ki akkor az idetévedők elhihetik, hogy az a maszlag igazság.



"Nyilván a legtöbb ember igyekszik kerülni a konfliktusokat, és vitákat,"

A probléma, hogy rendszerint az oldalon nem viták folynak. Nagyon nagyon ritkán vannak valódi viták vallási témákban. Az esetek nagy részében veszekedés van ahol arról szól az egész, hogy ki kiabálja hangosabban, hogy neki van igaza.


Egy normális vita esetén nem is lennének vesztesek. Itt azonban másról sem szólnak a veszekedések csak arról, hogy legyőzd a másikat. Vita esetén megosztják az emberek egymással a véleményüket vitáznak és az egyik fél (ha úgy alakul) bizonyítja az igazát a másik fél pedig tanult valamit. Így mindketten győztesen jönnek ki az egészből.



Lezárásképpen kérdező kicsit úgy érzem elfogult vagy a hívő válaszolókkal szemben. Lehet tévedek de lehet nem ártana megvizsgálnod őket sem objektívabban, vagy akár a te válaszaidat (másik kérdések esetén is).

2023. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

A kérdezőnek nyilván van egy kialakult világlátása, talán keresztény.

A kérdés sem arra vonatkozott, hogy itt vitassuk meg a vallás versus ateizmus vitát, ahogy általában minden vallási kérdésnél oda lyukad ki a téma, függetlenül a kérdéstől.

Ezért is van elege sokaknak. Keresztényként nem hitetlenekkel akarok vitázni, hanem segíteni a "kezdő" keresztényeket. Gondolom mások is így vannak vele.

2023. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 KZitus ***** válasza:
58%

Szia

#2

Ezt írod: "Értem. Csak hát ezzel az a baj, hogy akkor az ateisták azt hiszik nekik van igazuk. Na meg a másik, amit már a kérdés alatt is megfogalmaztam, hogy a biblia felszólít minket a védőbeszédre."

Azt, hogy ki mit hisz, az személyes döntés. Az Istenről szerzett ismeret valójában erre készít fel: "Mindig álljatok készen a védelmezésre mindenki előtt, aki a reménységetek okát követeli tőletek, de ezt szelíden és mély tisztelettel tegyétek." 1Péter 3:15 Itt nem arra vagyunk ösztönözve, hogy vitákba menjünk bele, ami sajnos ezen az oldalon zajlik. Én is csak addig vagyok része itt egy-egy beszélgetésnek, ameddig nem látom a vitát. Ha mégis, akkor inkább visszavonulok. Sőt akkor is, ha egy vita közepébe csöppenek egy kérdésnél. Akkor nem szólok hozzá, még lenne is mondanivalóm. De olykor az ateistákkal is párbeszéd alakul ki, olykor pedig szinte rögtön átmegy személyeskedésbe.

Mindenki maga dönti el, mi az ami építő, és mi az, ami inkább szégyent hoz Isten nevére.

2023. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
28%

Ha hiszed ha nem a vita egy jó dolog zitus.

Te viszont évek óta csak téríteni jársz ide...

2023. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
62%

#5

Nem erőszakosak? Az egyetlenek, akik rendszeresen becsöngettek lakásokba itt Budán, akkor is ha már 3 másik alkalommal kedvesen és normálisan megkérted őket NE ( főleg este, de amúgy se). Kapukra ki volt írva NE járják végig a lépcsőházakat szerinted érdekelte őket?

Én minden vallást elfogadok sőt azt is, aki nem hisz, de őket már nagyon nem kedvelem pont ezért az erőszakos magatartásért.

2023. márc. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!