Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csak olyan kevés kereszt...

Miért csak olyan kevés keresztény reagál, vagy válaszol itt a keresztény vallást érintő kritikákra?

Figyelt kérdés

Nyilván a legtöbb ember igyekszik kerülni a konfliktusokat, és vitákat, talán egyetlen csoportot kivéve, azokat akik szembehelyezkednek a kereszténységgel.

Márpedig a biblia felszólít bennünket keresztényeket arra, hogy legyünk készek mindenkor számot adni, apológiát, védőbeszédet folytatni mindenkinek aki számonkéri a bennünk élő reménységet.



2023. márc. 11. 14:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
46%

Azért küldik őket téríteni,hogy visszautasításba ütközzenek.Az ebböl fakadó dac miatt jobban összezárnak,erösödik a kötelék.

Ócska sokféle szekta pszichológiai trükkje ez.

2023. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az erőszakos hittérítés és az igaz Istenhit nem fér össze.
2023. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%
Az isten, akiről olyan meghatóan és szívet melengetően áradoztok televízióban, templomokban, vagy akár itt,akinek nevében a különböző egyházak végzik véleményem szerint haszontalannak minősülő térítő munkájukat, akiről az óvodákban mesélnek a gyermekeknek nem egyezik azzal az istenképpel, akit megismerhetünk a bibliából. Nincsenek tisztában azzal milyen tulajdonságokkal rendelkezik az az isten, akit imádnak. Ez az isten a vér és a bosszú istene, aki gyermekek, nők, idősek, fiatalok megölésétől sem riad vissza.
2023. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%
A 23-as nyilván személyesen ismeri Istent... Ja, nem! :)
2023. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%

A könyörületes úr isten megölte az összes egyiptomi újszülött gyermeket. Mikor nem volt több gyermek kit megölhetett volna "az állatok minden első fajzását" is megölte. "egy ház sem vala, melyben halott ne lett volna" Mózes II. könyve 12. rész 29-30.

A könyörületes úr isten utasításokat ad állatok leölésére és elégetésére. Azt mondja, ha lesz ilyen állatáldozat az áldása sem marad el. Milyen isten az, aki kielégül vagy megnyugszik ártatlan állatok elégetésétől? Mózes II. könyve 20. rész 24.

A könyörületes úr isten tömeggyilkosságot parancsol, melyben bibliai adatok szerint 3000 férfi veszti életét, gyermekek válnak árvává, feleségek özveggyé, netán őket is megölték. "kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát" Mózes II. könyve 32. rész 27-28.

Hogyha meg nem tartod és nem teljesíted e törvény minden ígéjét, a melyek meg vannak írva e könyvben, hogy féljed e dicsőséges és rettenetes nevet, az Úrét, a te Istenedét" "Csudálatosakká teszi az Úr a te csapásaidat, és a te magodnak csapásait: nagy és maradandó csapásokká, gonosz és maradandó betegségekké. És reád fordítja Égyiptomnak minden nyavalyáját, a melyektől irtóztál vala, és hozzád ragadnak azok. Mindazt a betegséget és mindazt a csapást is, a melyek nincsenek megírva e törvénynek könyvében, reád rakja az Úr, míglen kipusztulsz." Hol van itt a szabad akarat a szabad választás lehetősége? Itt tébolyult fenyegetések és átkok vannak, amiket az isten bocsát az emberekre, ha nem teljesítik a törvény minden igéjét, melyet kiszabott rájuk, kiszabott mindenkire és amik ebben a gyalázatos könyvben vannak leírva örök szövetségül az ember és isten között. Mózes V. könyve 28. rész 58-61

2023. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
36%
Én igazából csak az érdekesebb kérdésekre válaszolgatok, mert tökre nincs kedvem 25-ödjére leírni a "mi a bizonyíték Isten létezésére" jellegű kérdésekre a választ csak azért, hogy 25-jére se legyen hajlandó senki sem felfogni, hogy mit akarok mondani.
2023. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
37%

Én írtam ki egyszer hittel kapcsolatos kérdést (magam sem tudom miért éppen ide), amikor nagyon rossz passzban voltam és meglepően sok ÉS normális választ kaptam 90%- ban hívő emberektől.

Többen privátban írtak rendkívül hosszan, de nem erőszakosan(!) és nagyon sokat segítettek a szavaik arról nem is beszélve milyen érdekes volt látni más hogy közelít meg egy kérdést úgy full vallásos vagy úgy "nem vagyok ateista,de vallásosnak sem tartom magam annyira a templomban éljek" típus.

Volt egy hölgy ő nagyon megmaradt bennem, hosszan írt sok-sok részt kiemelve a Bibliából mégsem azt éreztem térítés a cél inkább erőt akart adni és nyomatékosítani dolgokat. Sokszor egy idegen segíthet a legtöbbet amikor maga alatt van az ember, rettentő hálás vagyok neki a mai napig azért időt szánt rám akkor...

Szóval nem igaz nincsenek jelen, nem válaszolnak stb.

2023. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
58%

#22


Így igaz!

2023. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

26

Próbáltad másként mondani?

Csak mert ha senki nem érti lehet nem velük van a baj.


Biztos, hogy nem értik?

Nem lehet, hogy értik csak nem értenek egyet?

2023. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Sokadjára le lehet azt is írni,hogy a vallásos meggyőződés nem lesz tény...
2023. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!