Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik Isten? Meg tudtok...

Létezik Isten? Meg tudtok győzni a létezéséről?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok mint állat, nem hiszek semmi földöntúliban (max a szellemekben de azt sem extrém módon) nem hiszem, hogy van túlvilág, emiatt nem is félek annyira a haláltól.

Próbáljatok légyszi meggyőzni, Isten létezéséről (de légyszi ne a keresztény nézetekkel)



2023. márc. 16. 20:35
 21/100 anonim ***** válasza:
59%

" és már a kételyt is bűnnek nyilvánította."

Jó, ennek semmi történelmi alapja nincs. Leegyszerűsített "népmese", ami szájról szájra terjed, minden bizonyítás nélkül.

Igen komoly hitviták voltak a középkorban is, éppen ez alakította a nyugati gondolkodást, szemben a keletivel (itt főleg az ortodox kereszténységet értem). Csak ehhez mondjuk forrásokat kéne olvasni, azok meg latinul vannak. De elegendő lenne néhány középkoros szakirodalom is.

2023. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:

#22


Az egész Biblia arról szól, hogy ne kételkedj a zsidó-keresztény istenben, pl. Jakab levele is foglalkozik ezzel a kérdéssel.

A középkorban ha valaki azt merte volna mondani, hogy kételkedik isten létezésében, a társadalomból kirekesztett lett volna, figyelembe véve a vallásos világképet. Sőt, még a kirallyal is összetűzésbe került volna, hiszen ha jól tudom, a királyokra úgy tekintettek, mint akik istentől kapták a hatalmukat.

Állítom, hogy USA-ban lehetetlen ma egy kételkedőnek választást nyernie. Vagy ne mondjon semmit, vagy mondja magát hívőnek, de nyilvánosság előtt ha egy elnökjelölt önmagát kételkedőnek definiálná, azonnal elvesztené a választást.


A kereszténység egyértelműen bűnnek tekinti a kételkedést.

Ezért nem fejlődött a tudomány sem a vallásos európában, mert annak meg a kételkedés az egyik alapja.

2023. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
33%

"Ateista vagyok, mint állat. "


Kedves kérdező, ezzel nagyjából be is lőtted jelenlegi tudat(atosság)szintedet, mely nem sokkal van az állati szint felett. Eszel, iszol, alszol, ha szerencsés vagy, akkor van melletted olyan is, akivel "párzol". És persze büszkén hirdeted is ezt magadrol, hogy te az öntudatos büszke állat szintjél leledzel, és a többi hasonszőrű vegetatív lény itt meg is paskolja érte a buksidat. Íme korunk vegytiszta szellemi tömeg-produktumai!

Persze ne aggódj, sokkal én sem vagyok jobb helyzetben tudatosság terén. Ugyan már felismertem valamennyire, hogy a mai, istentelen, pusztán az érzékkielégitésen alapuló világ felfogás zsákutca, az ember sötétben maradásához vezet végső soron, odaát (nem véget nem érjen, hiszen semmi nem tart örökké, vigasztaljon minket ez). Tenni még nem igazán tettem azért, hogy gyökeresen átformáljam a gondolkodásomat. Lehet, időm sem lesz már rá nagyon.Ki tudja.

Istent mindenesetre közömbösen hagyja a te dacos ateizmusod éppúgy mint az én tanácstalan, osszevissza csapongó útkeresésem. Mondanám ezt, ha nem eszmélnék fel hirtelen: hiszen Isten benned van! Ahogy bennem is és mindannyiunkban!! Értsd meg, Istent nem egy távoli galaxisban kell megkeresned, 2 millió fényévnyire mindentől, ahol a kvazárok közt, a gomolygó ködben ül egy trónon szakállas, öreg bácsiként. Isten ott van benned (is)és arra várj, hogy átlényegulj, találd meg onmagadban az emberen túlit, hogy eszmélj rá végre!!

Természetesen választhatod a másik utat is, ahogy sok milliárdan mások a múltban, a jelenben, és a jövőben. Azaz szuletések és halálok, megérkezések és eltávozások végtelen láncolatán keresztül, a parttalan és felfoghatatlan Idő ben.

Menj ki a temetőbe és tedd fel magadnak a kérdést: hol vannak most ők? Vajon hittek? Persze, tudjuk a választ: örök álmukat alusszák. De biztos, hogy ez 'örök'? Hol voltál, mielőtt megszulettél? Egy álomtalan, mély világban. Hova távozol, miután meghalsz? Egy álomtalan, mély világba. De létezésed a bizonyíték arra, hogy semmi sem örök. Minden változik, ez, ami egyedül állandó. Minden változik, kivéve Istent, mely örökkön örökké áll a végtelen Térben és Időben. Bennük, de egyszerre rajtuk kívül is.

Ugy viszonyulj Istenhez, mint vizcsepp az oceánhoz. A vizcsepp sem tudja, hogy ő az Óceánbol jött, oda tartozik. Felszáll az égbe, majd a szárazföld felett lehull, belekerul egy patakba, majd folyóba, végül hosszas vándorlás után vissza a tengerbe/óceánba. Közben persze váltig bizonygatja: nincs óceán, dolyfosen mondja a többi vizcseppnek: Mutassátok meg nekem a ti óceánotokat! Bizonyitsátok be a létezését! Vagy menet közben eszmél a Vizcsepp, vagy a megérkezéskor. Ha eszmél, egyszer és mindenkorra befejezi a körforgást és feloldodik az Óceánban. Ha nem, új, szenvedésekkel/oromokkel teli kalandokba kezd más és más létsíkokon.

2023. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
100%
Már megint ez hiúság...,nem hiába mondja a Sátán,hogy ez a kedvence a bűnök közül.Lényegében mi is a jót akarjuk elérni magunknak, de mindenféle korlátozás és szabályok nélkül, ami a keresztény istennel elérhetetlen lenne, mivel ezer olyan tiltás van a törvényeikben, mik gátolnák a kitűzött célok elérését. Sok esetben épp azok miatt mondanak le terveikről a keresztlények, amik jók lennének nekik, mert nem fér bele a hitük kereteibe, inkább választják az önsanyargatást és végignézik, amint helyettük más élvezi azokat a dolgokat, amikre legbelül ők is vágynak. Észre sem veszik, hogy az élet elmegy mellettük, pedig az szabályok nélkül is elég nehéz.
2023. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim válasza:
71%

Nem tudlak és nem is akarlak meggyőzni nem vagyok hittérítő sem pap.Valaki vagy hisz vagy nem,ez személyes és érzelmi kérdés.De azért mondok két érvet:

Történelmi érvelés:Egyes történelmi eseményekben,csodás gyógyulásokban,megjelenő isteni beavatkozás Isten létezésének a bizonyítékai.

Intelligens design érvelés:Az univerzum magas szintű működése,tervezettsége Isten teremtésére utalnak.

2023. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
67%

Itt az idő, hogy Isten előtt megvalljam bűnömet! A hét főbun kozul melyiket kovettem el, és még mindig,folytatólagosan.

Kevélység?: nem tartom magam gőgös embernek,mindig is tartózkodtam akár attól is,hogy a legkisebb hatalmat gyakoroljam mások felett.

A fosvénység?: nem érdekel a pénz, kölcsönt sem nem adok, sem nem kérek, ettől aztán nyugodtan fekszek/kelek.

Az irigység?: mindenkinek legyen annyi, amennyit szeretne,kacsalábon forgó villája, szép autója, felesége! Sok sikert nekije!

A paráznaság? : hát ez az, imádom a p..nát! !

2023. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése, ha az ősrobbanásba hiszel az isten, vagy isten energiája ahogy tetszik, ha abba hiszel hogy mindig is volt minden akkor a minden isten.

Hindu filozófiákból könnyebb megközelíteni, van aki a személybe hisz, van aki az energiájába, ha nem fogadod el még ott a Lókájata filozófia.

Mellesleg tegyük fel van bármilyen isten, ami a te kritériumaidnak megfelel, ami ha igazi ateista vagy logikai képtelenség, de tegyük fel van, akkor is nagyobb kérdés, hogy mi van ha meghalunk? Isten ide vagy oda, ha van is bekamuzhatja hogy jó lesz azt végül csak szia xD

2023. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:

Még hozzáteszem logikailag egy térbe élhetne párhozamosan mellettünk akár 1 másik faj is ha nincs rá érzékszervünk hogy tapasztaljuk, meg mondjuk nekik se és a halmazállapotunk miatt kárt se tudnánk tenni egymásban.


De ha már unod Ágoston videóit, ami miatt igazi kő ateista voltam elég sokáig talán Leveles Zoli meggyőzhet hogy legalább agnosztikus legyél. Persze tudom, egyesek szerint az agnosztikusok hülyék, pedig szerény véleményem az hogy legalább semmi szélsőségbe nincsenek, bár mondjuk én azt se értem egy Ateista miért ne lehetne pap, ha egy pedofil lehet, vagy hogyha csatlakozni akarsz mondjuk a hindukhoz miért kell egybe bevenned az egészet, a kvékereknél pl az se volt baj ha nem hittél istenbe, alapvetően sok filozófia van ami lehet pozitív is attól függ ki magyarázza.

2023. márc. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy véleményem szerint nincs baj a hedonizmussal, az ahimsza szemlélet meg jó, az isten létébe bármi belefér, a halál után meg bármi lehet.


Persze azért foglalkoztat a kérdés, hogy vajon 1 növénynek hogy van a tudata, a vírus élőlény e vagy sem, melyik evolúció elméletbe hisznek, mert a majomból nem lett ember, max a szerint aki teljesen gyps- viszont az egy fajon belüli változások elvetését akkor sem fogadnám el ha 6 psd vel magyaráznád.

2023. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
Vagy ez vagy az, sőt valakik még a földönkívüliek, űrlények, ufók létezését is bekajálják, hogy valami természetfelettinek kell lennie fölöttünk, ami összerendezte a végtelenül hosszú és felfoghatatlan világegyetemet és univerzumokat.
2023. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!