Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik Isten? Meg tudtok...

Létezik Isten? Meg tudtok győzni a létezéséről?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok mint állat, nem hiszek semmi földöntúliban (max a szellemekben de azt sem extrém módon) nem hiszem, hogy van túlvilág, emiatt nem is félek annyira a haláltól.

Próbáljatok légyszi meggyőzni, Isten létezéséről (de légyszi ne a keresztény nézetekkel)



2023. márc. 16. 20:35
 81/100 anonim ***** válasza:
0%
Isten létezése valóban olyasmi, mint a baktériumok létezése is, ugyanúgy léteznek baktériumok is és őket se látjuk szabad szemmel, na meg nem is halljuk a hangjukat sem.
2023. máj. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
2 választás van, most vagy létezik Isten, csak jól tudja magát teljes precízen elrejteni az emberek elől valamiért. Ki tudja, hogy miért?! Vagy pedig kitaláltak direkt egy képzeletbeli misztikus lényt, hogy valamihez tudjanak engedelmeskedni az emberi népek. És félelembe tartsák vele az embereket.
2023. máj. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudlak meggyőzni Isten létezéséről, mert Istent a jelenlegi szellemi szinteddel kb 100000szer nehezebb felfogni,mint mondjuk felnőttként jól megtanulni egy idegen nyelvet.
2023. máj. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
Most 2 lehetőség azaz opció létezik Isten most azért láthatatlan mindenkinek, minden emberi lénynek itt a földön, mert ezzel kíváncsi rá arra, hogy kiben mennyire hatalmasodik el a gonoszság és a rosszindulat, ha mindenki az egész földlakó ember, abban a tudatban van, hogy amit csinál nem látja senki. Vagy a másik opció azaz igazság Isten azért nem látható senkinek sem a földön, mert alapból nincs Isten, hanem csak kitalálták a papok és nem létezik valójában Isten, nem tőle származunk.
2023. jún. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:

Isten biztosra való létezését és nem létezését ezt senki sem tudja bebizonyítani.

Amivel időpocsékolás is foglalkozni, vagyis filozófálni, mert ha az ember megfeszül, akkor se tud rájönni, hogy van Isten, vagy nincs Isten.


Még Jézust és a Szűz anyát sem tudni, nemhogy még Istent is!!!!!

2023. júl. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
Amiről azt gondolod,hogy Istenként nem létezik, nos igazad van, mert valószínüleg 'az' tényleg nem létezik. Amiről meg sok hívő azt gondolja, Istenként létezik, majdnem biztosan nem, vagy nem abban a terjedelemben és minőségben létezik. Isten túl van az elméd vagy az én elmém felfogoképességén. Képzeld mondjuk azt hogy te egy vizcsepp vagy. De egy öntudatra ébredt, gondolkodó vizcsepp. Most valakinek el kellene magyarázni ennek a vizcseppnek, hogy tulajdonképpen ő egy jóval nagyobb, felfoghatatlanul óriási víztömeg, az óceán minőségével bír, valamikor abból szakadt ki, és öntudatlanul bár, de oda is vágyódik vissza a sok millió éves vandorlása közben. Közben meg vitatja az óceán létezését is, hitetlenkedik, kételkedik.
2023. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
Amúgy azt mondják, hogy volt egy ősrobbanás abból a meteorból baktériumok alakultak ki és létrejött az evolúció állatok és abból lettünk mi aztán amiből még vagyunk, létezünk genetika.
2023. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:

Nem kell senkit se meggyőzni.

Valaki elhiszi, valaki nem.

2023. szept. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:

#88 Így van.

De amúgy én sokat foglalkoztam vele a dologgal, az életem során, mely az életembe sajnos arra világított rá sajnos, hogy NINCS Isten.

Sajnos jól bevoltam én is, meg a hívők is jól felvannak sajnos ülve, mert sajnos az az igaz, hogy NINCSEN ISTEN.

Hanem azért találták sajnos még annak idején ki az emberek, hogy valamivel félelembe tartsák az embereket, mert sajnos az ember elég szőrszállhasogató teremtmény és hogy az embereket félelemben tudják tartani, azért vannak sajnos a hívők jól felültetve.

dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
Mondta nekem egy idős néni, ezért vannak kitalálva a papok, hogy bután tartsák az embereket, hogy ne lázadjanak.
dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!