Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások az elmúlt évezredek...

A vallások az elmúlt évezredek alatt miért nem tudtak semmilyen bizonyítékot felmutatni Isten mellett, ha ők állítólag kapcsolatban vannak vele?

Figyelt kérdés
A bölcsebb vallásos emberek, kidolgoztak istenérveket, de azok sem bizonyítanak semmit.
2023. márc. 17. 18:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Értelmetlen isten nemlétét bizonygatni,amig nem bízonyítják az ellenkezőjét.
2023. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

De az ősrobbanás elméletet folyton bizonygatják, pedig mindenki tudja hogy nem igaz, csak nincs jobb...mert ugye az Teremtést azt zárjuk ki.

Ilyenkor persze nem számít hogy nincs bizonyítva, hamis, stb...

Ugye mindenki tudja itt, hogy az Ősrobbanás elmélete nem valós -és ezt a tudományos világ is tudja- ugye?

Csak mert ha bárki nem tudná, nem valós, csak mint mondják, valamit mondani kell...teremtve mégsem lehet?!

2023. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Értsd meg,hogy ha a világ valaha volt összes fizikusa tévedett,attól még 1 betű nem lesz igazabb akármelyik bibliából.

Az ősrobbanás elmélet is elég sok szilárd tényen alapul,a kérdés az inkább,hogy mi volt előtte.

Ha akarod akkor isten,de már az a szó ez esetben,hogy "teremtés" igencsak emberarcú és szegényes fantáziára utal.

2023. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

23#te abból a hibás prekoncepcióból indulsz ki, hogy mivel a tudomány találgat, biztos az Isten hívők is találgatnak.

Ez csak annyiból igaz, hogy a hívek sokszor tényleg találgatnak, te azok a mesterek akik átadták a filozófiai alapokat -amik most vallásnak vannak sok esetben nevezve- a világegyetem emberi tudatként lehetséges legmagasabb megértésével rendelkeztek.

Tehát Jézus, Buddha, Damo, Lao-ce, stb nem találgattak, hanem tudomásuk volt a dolgokról, értették a kezdetet és a "véget", és ezt megpróbálták a kor "aktuális" emberének a szintjén tolmácsolni, a szükséges-elégséges módon átadni, hogy minél több ember megérthesse.

Tehát azt szeretném ezzel mondani, hogy egy spirituális út "normál eseteben" nem találgatás, teóriák halmaza, hanem a tudás leegyszerűsített szummája.

Ez nem egyenlő azzal, hogy mivel írtam pár jó sci-fit, ezért holnaptól megalapítom a saját egyházamat, a scientológiát, és dől a lé....

A tudomány teoriákat talál ki, ötletel, elnevez dolgokat, kitalál dolgokat, aztán amikor kiderül hogy nem igaz megvonja a vállát, és 5 másik új ötlettel áll elő, és ezt bármeddig képes csinálni.

Ezzel szemben én nem találgatok. Tudok.


De szerintem te is érted hogy csak szócséplés amit csinálunk, én pontosan tudom hogy nem vagytok meggyőzhetőek, amíg el nem ér a tudomány is a Teremtés felismeréséig.

2023. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#20


Ha valóban mérnök lennél, aki az egyetemen tanulta a szakmáját, akkor nem lennél annyira szélsőséges, hogy tagadom a gravitációt.

Most vagy szórakozol, vagy tényleg ennyire tudatlan ember vagy.

Kvantumfizikáról beszélsz, amikor valószínűleg még egy emelt szintű fizika érettségit sem tudnál rendesen megcsinálni, ami belépő az fizika egyetemi képzésre, ahol tényleg tanítanak kvantumfizikát.

Nagyon fárasztó ember vagy, nekem elég is volt belőled. Szia.

2023. márc. 18. 11:30
 26/32 A kérdező kommentje:

Pontosabban


*tagadod a gravitációt

2023. márc. 18. 11:30
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan spirituális út ami nem személyes.
2023. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"nem lennél annyira szélsőséges, hogy tagadom a gravitációt."

Csak nem érted meg, amit írtam. Miért tagadnám a gravitációt? Talán lebegünk?

Azt próbálom elmagyarázni neked, hogy 10-100 évenként változik a paradigmája az egésznek, egymásnak folyton ellentmondó "aktuális" magyarázatok vannak, miközben a jelenség végig változatlan.

Lásd a csillagokat....a világegyetem tágul, pedig nem tehetné, volta "ugye" a nagy boom, aztán a szétrepülő anyagoknak lassulni illene, hiszen a tömegek -a gravitáció- egymásra ilyen hatással lennének.

Azonban nem ez történik, hanem gyorsulva tágul a Világegyetem. Ami mindennek ellentmond.

Oké, akkor találjunk ki valamit, legyen az, hogy a Világegyetem 95% láthatatlanul létezik körülöttünk, nevezzük ezt el, legyen mondjuk sötét anyag és energia, és ezért tágul.

Ennyi.

Nem stimmel amit mondasz? találj ki hozzá új dolgokat, aztán ha az sem stimmel, találj ki hozzá még.

Azért jó lenne olvasni tőletek, hogy ti is pontosan tudjátok hogy valós amit írok, és tényleg ez a jelenlegi tudományos álláspont. Mert ha mindig mindenre rávágjátok csak hogy nem, meg nincs isten meg ennyi, az tényleg feleslegessé teszi a közös beszélgetésünket.


Évek óta nemzetközi összefogással keresik a csillagászok a sötét anyag és energiát, több mint 400 000 naprendszert figyelnek folyamatosan, mert hátha csak itt nincs, csak máshol van, de nem találják.

Erre mondta nemrég Kiss László csillagász -ő eléggé elismert

[link]

hogy lehet a gravitáció még mindig nem az amit gondolunk, és az égi objektumokra nem hat, másképp működik a rendszer, nem tudjuk.

2023. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

Arra meg te nem mutatsz rá,hogy bármiféle tudománykritika mellé hogy jön isten.

Az univerzum tágulása méréseken alapul,nem pedig elméleten.

Hiába lengeted véres kardként ezt a fizikai katyvaszt,attól még semmi nem utal teremtésre.

2023. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

"ezt a fizikai katyvaszt" Pontosan. Ez a jelenlegi fizikai világkép, katyvasz :)

Látod, mennyire nem mered kimondani hogy nem stimmel?! "méréseken alapul" Sötét anyag, sötét energia a világegyetem 95 % -a. Méréseken alapul? Még azt sem tudják van-e, hol van, nem hogy megmérni.

Csak ezt olyan jó rávágni: "méréseken alapul"

Hát nem.

2023. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!