Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kellene léteznie Istennek?

Miért kellene léteznie Istennek?

Figyelt kérdés

Semmi nem követeli meg a létét.

Nincs olyan, amit csak vele tudnánk magyarázni.

Olyan sincs aminek a legvalószínűbb magyarázata lenne.



2023. márc. 24. 18:53
1 2 3 4
 11/34 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%

#9


“Ha nem létezik Isten, akkor mi emberek sem létezünk, sőt az egész teremtett világ sem és benne te sem.”


Szóval ha bármi létezik akkor Isten (pontosabban az általad igaznak vallott istenkép istene) is létezik. Ez aztán tutibiztos, lenyűgöző istenkép. Kb mint:

-Verjük meg a Nyuszikát!

-Jó, de miért?

-Hát ha van rajta sapka akkor azért, ha nincs akkor azért.

2023. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Mojjo ***** válasza:
94%

@9:

Ja és...

"Kérdező: "Miért kellene léteznie Istennek?"


Ha nem létezik Isten, akkor mi emberek sem létezünk, sőt az egész teremtett világ sem és benne te sem."


Szín: sötét, csillagtalan éjszaka, kivilágítatlan sikátor.

Szereplők:

- Béla, a pofozógép

- Sanyi a szkeptikus.


1. jelenet:

Sanyit, a szkeptikust Béla, a pofozógép kíméletlenül, erejét nem sajnálva hátulról bal arcfélen vágja. Sanyi, a szkeptikus nem látja a mozdulatot, de a pofonba belecsörrennek a fogai és helyet cserél a két szeme.


Sanyi, a szkeptikus: - Mi volt ez, ki vágott pofán?!

Béla, a pofozógép: - Egészen biztosan a láthatatlan rézf.szú bagoly volt!

Sanyi, a szkeptikus: - De honnan veszed, hogy létezik láthatatlan rézf.szú bagoly?

Béla, a pofozógép: - Ha nem létezne, akkor most senki nem vágott volna téged pofán!

Sanyi, a szkeptikus: Ja oké, tényleg. Hogy erre magamtól nem gondoltam!



----

Meggyőző.

2023. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
15%

Itt egy-két hozzászóló gúnyolodásaitól is simán ki bírnánk.

Amúgy, aki ilyen Jani nem tudom miért is időzik itt a topikban?


Isten áldjon Mindannyiotokat!

2023. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
85%

Azért léteznek jelenleg istenek, mert régen a vallásos embereknek (kisebb csoportoknak) jobb esélyük volt a túlélésre, mint az ateistáknak. Ezért ők terjedtek el.

Erről már írtam néhányszor.

2023. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
51%
Miért kell létezni embereknek?
2023. márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
9%

#11#: "Szóval ha bármi létezik akkor Isten (pontosabban az általad igaznak vallott istenkép istene) is létezik. Ez aztán tutibiztos, lenyűgöző istenkép."


Úgy látom nem értesz. Fordítva ülsz a lovon. Az Istent nem az ember találta ki. Viszont az ember kitalált sok Istent, ám az Egy Igaz Élő valóban létezik, ak teremtett mindeneket. Az életet az Isten teremtette. Ha nincs Isten, akkor nincs aki megteremtse az életet, benne az embert.


Itt korán sem állja meg a helyét a általad említett "nyuszika sapkája" példázatod.

2023. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
5%

#12#


Te tényleg nem érted igaz? Ha nem létezne Isten, akkor nemhogy a "rézf.szú bagoly nem létezne, de sem Sanyi sem Béla nem létezne. Érted már? Tudod mi az a semmi és ma az, ami a semmiből lesz valami??? Na pont, hogy nem a véletlen.

2023. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
30%

#15#: "Miért kell létezni embereknek?"


Ez egy nagyon jó kérdés és a válasz elég összetett, nem olyan egyszerű, noha röviden pár mondatban talán el lehetne mondani, de a hitetleneknek ez túl meseszerű lenne. Amúgy, ha jól emlékszem már tett valaki fel hasonló kérdést, talán olyan címmel, hogy miért teremtett Isten.

2023. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Mojjo ***** válasza:
95%
@17: Ó, dehogynem értem. Mint ahogy a 11-es is értette. A miért létezik Isten kérdésre az a válaszod, hogy azért, mert létezik. Csak épp ez annyira ovis szintű, hogy nem tudtam megállni, hogy ne figurázzam ki :) Én kérek elnézést.
2023. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
12%

#18#


Vagy talán olyan címmel, hogy mi Isten akarata az emberrel.

2023. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!