Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem létezik emberi lélek,...

Ha nem létezik emberi lélek, akkor miért van az, hogy én mint egy ember, egy személy, de mégis alapvetően "ketten vagyunk"?

Figyelt kérdés

Sokaknál már az alapvető gondolkodás is úgy működik, mintha egy belső én mondaná magának a gondolatokat a saját hangján. Én is ilyen vagyok. Kicsit olyan, mintha én egy könyvből a gondolatokat elkezdeném magamnak felolvasni. Olyan ez mintha ketten lennénk, de mégis egyek vagyunk. Mintha az inmateriális én elmondaná a gondolatot a materiális énemnek, vagy esetleg fordítva, de mégis teljes az együtt értés kettőnk közt, mert lényegében egyek vagyunk. Persze van az a mentális betegség mikor a többes személyiséggel rendelkezők, beszélgetnek majd veszekednek egymással, csak ez nálam teljesen más. Én képtelen vagyok ellentmondani magamnak mert az a belső hang, az teljesen én vagyok.

De már magában a nyelvben is, majd én megcsinálom magamnak, vagy majd én magamban kitalálom stb stb. Teljesen olyan az egész mintha ketten lennénk, de mégis a kettő egy és ugyanaz, mert egylényegűek vagyunk.

Ráadásul a belső én még saját egy másik minőséggel is rendelkezik, mert hát gondolatban képesek vagyunk repülni, a falon átmenni, vízen járni stb. Álmunkban még valóságosnak tűnően meg is élhetjük ezeket.

A fizikai én meg ugye csak itt tud tevékenykedni a fizikai valóságban.

Az inmateriális énünknek belül sokkal nagyobb szabadsága van, de mégis a kettő valahogy együtt van és tökéletes összhangban össze dolgoznak.


De ha az emberi lélek állítólag nem is létezik, akkor miért van ez így?

Miért vagyunk ketten?



2023. ápr. 8. 17:27
 1/8 Lucifer-666 ***** válasza:
57%
Más fejével is tudsz gondolkodni az ő hangján, mégsem loptad el a lelkét...
2023. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Sokaknál már az alapvető gondolkodás is úgy működik, mintha egy belső én mondaná magának a gondolatokat a saját hangján. "


Vannak olyanok akiknek nincs ilyen belső hangjuk.

Ha ez a lélekből származna akkor ezeknek az embereknek nem lenne lelkük. Ez nem nagyon lehetne így az elmélet ezen része elbukik.


"Olyan ez mintha ketten lennénk, de mégis egyek vagyunk. "

"Én képtelen vagyok ellentmondani magamnak mert az a belső hang, az teljesen én vagyok."


Mert nem is vagytok ketten.


Egyébként amiket leírtál azokat te komolyan is gondolod? Egyrészről mert már nem egyszer derült ki, hogy a kérdező egyáltalán nem gondolta úgy másrészről pedig mert nagyon sok tévedés van benne.

2023. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Vannak olyanok akiknek nincs ilyen belső hangjuk."


Én nem tudom elképzelni a gondolkodást belső hang nélkül. Lehet hogy van mindenkinek csak éppen nem veszik észre, én is csak mostanában fedeztem fel, pedig tudom, hogy mindig is így volt ez.


És veled mi a helyzet? Neked van belső hang?



"Egyébként amiket leírtál azokat te komolyan is gondolod? Egyrészről mert már nem egyszer derült ki, hogy a kérdező egyáltalán nem gondolta úgy másrészről pedig mert nagyon sok tévedés van benne."


Komolyan gondolom, és milyen tévedés lenne benne?

2023. ápr. 8. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az emberi agy elég sok központból áll... és jó esetben közöttük egyensúly van.

Nálad szerintem ez egy kicsit megbomlott, de még talán nem veszélyes.

Másoknál akár 10, vagy még több személyiség is lehetséges.

2023. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egyik az ó ember hangja a másik pedig az új ember hangja.
2023. ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 ezzel a hozzászólással inkább a humor kategóriában kellett volna kommentelned.



"Az egyik az ó ember hangja a másik pedig az új ember hangja."


Nincs egyik és másik, csak egy van az én hangom, és az nem egy makogó neander völgyi hangja.


Tehát lényegében nem tudtok ésszerű racionális magyarázatot adni a kérdésre.

2023. ápr. 9. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Te vagy a lélek barátocskám. A belső hang pedig lehet:

-Isten

-Tudatalatti

-Testi vágyak

-Skizofrén másik én.


O ember alatt azt a személyiséget értem, mint amit Pál apostol is értett. A Megtérés előtti lelket. Aki pedig Krisztust választja, hisz benne, beszél róla és ráhagyatkozik, az már egy új teremtés. Egy újá született lélek. Na az az új ember.


Pl: Nekem már néhány éve minden nap beszél a belső hang, csupa csupa genyóságra venne rá, a könnyű, rövid, ám bűnös, korrupt, botrányos utakra. Na ezt az Ó embert én elengedtem és Krisztus hangját választottam. Igy eggyé váltam vele lélekben, arra vágyom, amire ő. Igazodom hozzá és nem a bűnnek kívánok szolgálni hanem Istennek. nem mértéktelen agysejtpusztítást folytatok, mint egykor, hanem ahhoz képest elenyésző mértékben bódulok el valamitől, mint egykoron.


A belső hangod magyarázásának lehetősége végtelen is lehetne, de igazából az is te vagy. A legjobb párosítás az, amikor az ó ember és az új ember is hiszi a Krisztust, hiszen akkor benne eggyé válhatnak, olyan bölcsességre szert téve, mely Salamonnak is megadatott. Bölcsességért imádkozzatok. Az kell a léleknek barátaim.

Békesség nektek és váljék ez az Úr dicsőségére.

Nyomd a pirosat léci

2023. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nincs egyik és másik, csak egy van az én hangom,"


"Tehát lényegében nem tudtok ésszerű racionális magyarázatot adni a kérdésre."

Pedig pont most adtál.

2023. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!