Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos keresztény emberek...

A vallásos keresztény emberek mennyire szoktak elbizonytalanodni hitbeli kérdéseken, mennyire szoktak kérdéseket feltenni, gondolkodni dolgokon ,hogy biztos úgy van e vagy általában vakon hisznek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 9. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki nagyon, mások kevésbé, megint mások egyáltalán. A vallásos keresztények sem egy homogén embertömeg.
2023. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lucifer-666 ***** válasza:
25%
A csontjaim egy sötét penészes kútban hevernek;látom a fényt, de csak elvakítanak a sugarak... Ha egyszer kifújná a szél a hamvaimat, talán messzire repülhetnék. Ehhez viszont fel kell gyújtani a kutat és porig égetni az oszló, mérges gázoktól felpuffadt maradványaimat...
2023. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
40%
Ha hiszel valamiben, akkor az van, hiszel benne és kész! Mit érdekel akkor a valóság vagy a racionalitás? Ha meg kételkedsz, akkor mi a kérdés? Az élet nagy dolgaiban nincsenek kételyek!
2023. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

A kétely az ördög módszere. Jók a biztos hit beli kapaszkodók és jó, ha az ember nem szó szerint vesz dolgokat az írásból. Legyen egy alap, egy kiinduló, az pedig a legtökéletesebb parancs:


Úgy szeresd embertársadat, ahogy saját magadat.

meg hogy:

Tedd azt másokkal, amit szeretnél, hogy veled is megtegyenek.

avagy:

Azt ne tedd meg mással, amit nem szeretnél, hogy veled is megtegyenek.


Meg ugye Isten agyat is adott az embernek, hogy elgondolkodhasson mindenki az alap igazságokon. Egy kis bibliaismerettel, tudni lehet, hogy mit hol keressünk a könyvben.


Bőven elmondott az úr mindent. Mindent megadott, minden választ a legrázósabb élethelyzetekre és a legkeményebb kételyekre is. Minden megoldás közvetve vagy közvetlenűl el jut az emberhez, ha keresi azt.


Nincs egyik parancs üti a másikat című történet. Csupán ugyanazt a völgyet érdemes egy másik hegyről is megvizsgálni, hogy átlássunk rajta.


Lucifer a csontjaid az élő húsodban vannak, már mind tudjuk, hogy egy kislány vagy és képtelen vagy ezt megcáfolni. Nem sört iszol kicsi szívem, hanem likőrös vagy. És nem is a fekete a kedvenc színed, hanem inkább a zöld. Ha pedig úgy alakulna, hogy tested pusztulása után szellemként vagy démonként bolyonganál a világhálón, akkor azt az Odaátból tudom, hogy nem elég elégetni a csontokat, hanem előbb sóval is be kell hinteni azt.

2023. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Lucifer-666 ***** válasza:
58%
#4 akkor már inkább koktél. Cseresznyét is kapok rá? Bugyi van rajtam, amikor ezeket kitalálod?
2023. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Te is tudod Lucifer, hogy az Úrnak a bugyi nem akadály.

Meg úgy meg vagyon írva, hogy az ilyen kapukat hogyan is lehet kinyitogatni:


"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak." (Máté 7:7-8)


Meg az is meg van írva, hogy ezekhez az ajtókhoz, amúgy merre fele vezet az út:

"A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz – sokan bemennek rajta. Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet – kevesen vannak, akik megtalálják."

(Máté 7:13-14)


Meg még jelek vannak e két idézet között is, de ki hiszi el??? :O


Bizony,Bizony többet emlegetnek téged hegyi beszédben, mint bárhol máshol.

2023. ápr. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
Néha előfordul velem.
2023. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is elég gyakran egy kétkedő Tamás vagyok. A mai világban egyszerűen nehezebb hinni mint régen volt. Kicsit talán irigylem is azokat, akiknek nincsenek kételyeik a hitükkel kapcsolatban.
2023. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szokott meginogni a hitem hitbeli kérdéseken viszont ha nem figyelek képmutatóvá válok. A cselekedeteim szétválnak a hitemtől.
2023. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egykori hívőket azt gondolom, hogy általában az a helyzet, hogy minél mélyebben vallásos valaki, annál kevésbé hajlamos kételkedni. Ők ezt erénynek tartják, de valójában nem az.

Tehát, ha egy keresztény gyülekezetben sok mélyen vallásos hívő van, akkor feltehetően kevés lesz a kétkedő.


Az hit megingása viszont azt gondolom, hogy számos hívő életében megjelent már, hiszen olyan élethelyzetekbe is kerülhetnek, amit nem vártak volna, mert abban hittek, hogy majd az Isten segít rajtuk. Aztán nem segített. Ilyenkor jön az, hogy vannak a vallási magyarázatok, amiket más, erős hitű emberek is előadhatnak a kétkedőknek, hogy például "ez azért történt veled, mert Isten próbára akart tenni". Ebben aztán megnyugodnak. Nekik szükségük van az istenhitre, mert biztonságban érzik maguk, feltehetően ez az, amiért ragaszkodnak hozzá.


A kérdések - pontosabban a kritikus kérdések - feltevése már talán keményebb dió annál, minthogy megkérdőjelezi valaki, hogy szereti-e őt az Isten. A vallási felekezethez való tartozás alapfeltétele a hitelvek elfogadása, és ezeket feszegetni tulajdonképpen azt jelenti, hogy az illetőnek a konkrét vallási igazságai iránt támadtak kétségei. Ez pedig nem számít erénynek a hívőknél.

Szerintem itt a jellem is szerepet játszik. Az, aki hajlamos a szkepticizmusra, mélyen vallásosként is képes kritikusabban gondolkodni. Én ilyesmi voltam, a naivitásom mellett. Olvastam kritikai honlapokat is, csak elnyomtam magamban a szkepticizmust. Másrészt a valláskritikai gondolkodás felé az is viheti az illetőt, amikor olyan negatív helyzetet él át, amire "az Isten próbára tesz" sablonválasz már nem elég, sem pedig egyéb teológiai magyarázat nem kielégítő.

Az ember válaszokat akar. Igazi válaszokat, amiket a teológiától nem kap meg. Ekkor kezd el sodródni olyan irányzatok felé, mint az agnoszticizmus, vagy ateizmus.

2023. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!