Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Hogyha egy keresztén...

Ateisták! Hogyha egy keresztény ismerősötök, vagy köztudottan megbízható keresztények mondják hogy Isten létezik, és érzik a jelenlétét, szeretetét, akkor miért nem hisztek nekik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 17:53
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
81%
Mindhack
2023. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 Mojjo ***** válasza:
92%
Senki nem gondolja, hogy direkt át akarnának ezzel verni a hívők. Ők jórészt tényleg meggyőződéssel hiszik Isten létét. Nem hazudnak, csak tévednek. Van ilyen is.
2023. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Mojjo! És mitől vagy benne olyan biztos, hogy ők tévednek és nem te? :)
2023. ápr. 4. 18:08
 4/52 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk az ateista hiheti azt, hogy amikor te érzed a jóságos Isten jelenlétét, az egy jóságos szülő vagy tekintélyszemély által beléd tett élmény kivetítése transzcendens fantáziákba.


Érzed a létezésben a jóságot, mert arra fókuszálsz, aztán ezt a hited által beléd tett keretrendszer szerint értelmezed.

2023. ápr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 Mojjo ***** válasza:
84%
@3: A keresztény Istennel szemben gnosztikus ateista vagyok. Kétségek nélkül biztos vagyok a nem létében. Pont, mint Zeuszéban, Odinéban, vagy Dagobert bácsiéban. Az ember kis realitásérzékkel felismeri így a 21. században, hogy mi mitológia/mese. Érdekes módon te is bizonyosan felismered ezt Zeusz, Odin és Dagobert bácsi esetében. Döbbenetes és valahol egyben lenyűgöző, hogy Isten esetében nem - mire nem képes az emberi agy ugye :) Mindenesetre ettől nem lesz semmivel több jel, ami Isten valóságosságára utalna.
2023. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
90%

Nem kellenek ide megbízható keresztények, mivel én magam is voltam keresztény.

Átestem én is bizonyos vallási élményeken, de nem, nem látom bizonyítottnak azt, hogy kapcsolatba kerültem volna valamilyen istenséggel.

2023. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

#4 De ilyen magyarázatokat az összes emberi érzelemre pillanatok alatt lehetne kreálni.



"Az ember kis realitásérzékkel felismeri így a 21. században, hogy mi mitológia/mese. Érdekes módon te is bizonyosan felismered ezt Zeusz, Odin és Dagobert bácsi esetében."


De pont az a lényeg, akkor a keresztények Isten létével kapcsolatban miért nem ismerik fel, hogy Zeusz, Odin és dagobert mitológia/mese, ha már az utóbbiakról sikerült felismerni? Nem lehet hogy azért, mert a keresztény Isten kicsit több ezeknél?

2023. ápr. 4. 18:35
 8/52 A kérdező kommentje:
#6 És akkor mit gondolsz, mi volt az amit akkor éreztél?
2023. ápr. 4. 18:36
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

#8


Az, amit más vallást követő ember is érez. Én beszéltem már olyannal is, aki meg azt érezte, hogy Krisna szereti őt.

Szerintem ezek egyszerű pszichológiai folyamatok, nem természetfeletti megnyilatkozások.


Érzésekre alapozni egy vallás igazságát, szerintem durván veszélyes.

A Biblia szerint ezt még az ősi hívek sem gyakorolták, hiszen az apostolok is akkor kezdtek el igazán hinni, amikor találkoztak a feltámadott Jézussal.

De ugyanez igaz Mózes vagy Illés idejére, ott is egyértelmű bizonyítékokat adott Isten arra, hogy létezik - mármint a bibliai írók szerint.

2023. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Mojjo ***** válasza:
100%

@7:

"De ilyen magyarázatokat az összes emberi érzelemre pillanatok alatt lehetne kreálni"


Milyet? Nem adtam semmilyen magyarázatot, csak a jelenséget magát írtam le.


"Nem lehet hogy azért, mert a keresztény Isten kicsit több ezeknél?"


Nem. Ahogy előttem is írták, más emberek meg más istenségek és kitalált lények létét érzik/érezték, a Biblia Istenéét meg pont ugyanúgy nem, ahogy te meg más istenségekét nem. Ha más korban és más földrajzi helyen születsz, akkor egyébként lehet, hogy épp Zeusz vagy Odin, vagy akár Krisna létét éreznéd pont olyan meggyőződéssel, ahogy most Istenét. Az csak egy véletlen, földrajzi és történelmi véletlen, hogy te épp Istenét érzed. Egyes emberek hajlamosak erre, aminek n+1 pszichológiai oka van, nem pedig olyan oka, hogy valós lenne az adott istenség.

2023. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!