Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, mindenható,...

Ha Isten létezik, mindenható, és annyira jóságos, igazság, mint amilyennek mondják a papok, akkor miért szenved ennyi ember a világban gyógyithatatlan betegségekben, járványokban, háborúkban, ártatlanul, fiatalon?

Figyelt kérdés
Miért kell egyeseknek, akik betegen születnek az egész életüket úgy leélni, hogy teljesen ki vannak szolgáltatva, szenvednek attól, hogy nem tudják azokat a dolgokat csinálni, mint az egészséges kortarsaik egy életen keresztül, teljesen kiszolgáltatva mások jóindulatának? Ők nem érdemelnek esélyt a normális emberi életre? Miért kell annyi ártatlan emberek meghalni fiatalon háborúkban, járványokban? Miért nem tesz semmit ez az úgynevezett Isten, ha módjában áll? Vagy mégsem olyan jóságos és igazságos, mint amilyennek mondják? Netán nem is létezik, csak mese az egész? Mint az ókori rómaiaknál, meg görögöknél, akik mindenhol Isten(eke)t képzeltek, aztán kiderült, hogy fantázia szüleménye az egész? Annyi rossz dolog történ(ik)t mostanában, aminek nem látom hol lesz a vége, hogy komolyan megingott a hitem, pedig eddig nagyjából szilárd volt.

2023. ápr. 14. 22:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
23%
A kérdés tehát nem az, hogy miért van itt ennyi szenvedés, hanem az, hogy te mit tudsz tenni, hogy ne legyen ennyi szenvedés és amire lehetőséged van, azt megteszed-e nap mint nap a világ jobbá tételére ?
2023. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
71%

Akik itt jönnek a bűnnel meg a Sátánnal azoknak megvan ,hogy a hitetek szerint ezeket is Isten teremtette? Emiatt az nem válasz a “miért van szenvedés?” kérdésre ,hogy “mert bűn meg Sátán”. Egy mindenható isten ha akarná ezeket el tudta volna tüntetni már a kezdetekben. Ebből következik , hogy vagy nem akarja/ nem érdekli vagy ez az isten nem is létezik.

Sőt, ha ezeket eleve meg sem teremti akkor utólag eltüntetni sem kellene. Szóval HA van Isten akkor ő azt akarja ,hogy ilyen legyen a világ 🤷

2023. ápr. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
32%
Erre a kérdésre csak a spiritualitás ad választ, máshol ne is keresgélj, felesleges.
2023. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Na kaptam is egy üzenetet (amit nem is értek miért privátba kaptam, de akkor a küldő kedvéért nem írom a nevét):


“Isten szabadságot adott az embernek és figyelmeztette mit ne tegyen.”


Ezzel ugyan az a baj. A Biblia szerint Isten teremtette meg az embert és az Édent olyanra amilyenre. Ő teremtett bűnre való hajlamot az emberbe, ő teremtette úgy ,hogy alapból nem tudta mi az a jó és rossz (többek közt már csak emiatt is igazságtalan az egész száműzetés. Az ősök egy bűne miatt kollektívan az utódokat is kínozni meg már gyakorlatilag erős rasszizmussal, elnyomással ér fel), ő rakta oda a tiltott fát, ő teremtette meg Sátánt s engedte ,hogy tevékenykedjen, ő szabta ki a büntetést stb-stb. Nem lehet ezt úgy megmagyarázni ,hogy ne Isten legyen az igazi bűnbak. Lehet továbbtolni a dolgot ,hogy “de hát megmondta meg szabad akarat meg izé”, csak ezzel nem megmagyarázod a dolgokat hanem mosdatod az igazi okozót. Akinek elvileg továbbra is hatalmában áll bármit és mindent megtenni, ezt tartsátok fejben mikor ilyen magyarázatokat próbáltok adni a bűnre.

2023. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
29%
8 Generációs átok következménye után nézz utána. Generációs átok következménye a genetikailag sérül utód.
2023. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
12%

7 Te nem akarod megérteni, felfogni (ami nem véletlen, mert ez is egy következmény egy adott embernél-emliti is a Biblia) hogy létezik, tapasztalható, fizikálisan is. Egyénileg meg végképp ha a népéhez tartozol.


A szelet sem látod a fizikai szemeddel, de érzed. Milyen jó ha egy meleg napon a szél fúj, mennyire kellemes érezni, ugye? Aztán van olyan is, hogy jeges szél, orkán. Gondolkodj.

2023. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

"7 Te nem akarod megérteni, felfogni (ami nem véletlen, mert ez is egy következmény egy adott embernél-emliti is a Biblia) hogy létezik, tapasztalható, fizikálisan is."


Adott embernél?

Én épp az, hogy nagy hívő voltam mielőtt ateista lettem. Még délelőtti istentiszteletet is tartottam az egykori gyülekezetemben, szóval van elég rálátásom a témára.

A tapasztalatok nem számítanak, ellenkező esetben azoknak az embereknek a tapasztalatait is el kellene hinni, akik azt állítják, hogy őket elvitték a UFO-k, majd visszahozták.

Ha pedig fizikailag bizonyítható lenne isten, akkor a fizika már igazolta volna a létezését.


"A szelet sem látod a fizikai szemeddel, de érzed. Milyen jó ha egy meleg napon a szél fúj, mennyire kellemes érezni, ugye? Aztán van olyan is, hogy jeges szél, orkán."


Ezt a példát Jézus mondta a Szentlélekről, ami a modern természettudomány mérlegén egy nagyon rossz példa.

A szélnek ugyanis van tudományos leírása:


[link]


Istennek/a Szentléleknek nincs.

A velük szerzett állítólagos tapasztalatok teljesen szubjektívek, amik egyszerű belemagyarázások a történésekbe.

Ezt ne hasonlíts ahhoz, amikor egy nagy erejű szél például kettétör egy esernyőt a viharban, mivel azt mindenki láthatja, hogy valami történt.


"Gondolkodj."


Ez gondolkodom. Neked is ezt kellene tenni.

2023. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
67%
Én ilyen kevert vallású vagyok, alapvetően hiszek Istenben, de nem értek mindennel egyet. Szerintem a vallási szempontból adható legértelmesebb válasz az, hogy halálunk után visszakerülünk a Földre és ha előző életünkben nem kaptunk büntetést a rossz dolgokért amit tettünk, megkapjuk most. Nem mondom, hogy biztos így van, de én ebben hiszek :D
2023. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
20%

Békesség Nektek!

3-as!

Nem is vagy messze Isten országától. Keresd tovább és annak Igazságát.


Mert mit mond Jézus, amit nem mond ki? Nem írják vagy nem emlékszem, hogy konkrétan le írnák. De ezt mondja:

(Leírom, mintha tőle származna)

"Rám nézzél, engem figyelj. Csak rám figyelj és ne a borzalmakra. Mert ha Istent keresed, előbb engem kell keresned. Aki pedig engem keres, az meg is talál. Aki pedig megtalált, az engem meg is ismert. Aki engem ismer, az mer tőlem kérni. Nem csak kéri, hanem hiszi, hogy tőlem kér és én megadhatom neki. mert ha tőlem kértek, akkor kaptok. Nem azt kapjátok, amit kértek , hanem annál jobbat. olyat kaptok, ami lelketek hasznára válik, nem pedig olyat, ami a kárára. Ne a bűnt keressétek és ne a hibákat. Mert aki keresi, az meg is találja. Hanem engem keressetek, aki semmisé teszem bűnötöket Isten előtt és újjá teszek mindent, hogy abban ne találjatok hibákat. Mert amit ti hibának gondoltok, az egy lecke. A lecke pedig nem a hibáknak szól, hanem azoknak, akik hibáztak.

Én vagyok az Úr, testben jelenek meg. Aki keres, az meg is talál. Ott vagyok annak a testében is, aki lábak nélkül született. Így óvóm meg attól, hogy lábai még nagyobb kínok közé vigyék. Ott vagyok az értelmi sérültben is. Mert ha értelme teljességében lenne, a gonosz általa pusztítaná a világot. Minden beteg testében ott vagyok, mert ha ők egészségesek lennének, a gonosz általuk tenné még betegebbé a világot.

De a háborúkban is ott vagyok. Üvöltöm, kiáltom, szólok mindig, hogy itt vagyok. Engem nézz, csak rám figyelj! Én megkönnyítelek, elveszem a terheidet, bennem megpihenhetsz, bennem békességre lelhetsz.

Ott vagyok az orosz mellett, ahogy az ukrán mellett is ott vagyok. Miért nem rám figyelnek? Mert nem én vagyok a szemük előtt. Hanem a bűn van a szemük előtt. Pedig én ott vagyok a háborúban is, csupán csőre töltött fegyverrel a kézben senki sem láthat meg engem. Ha leteszik a fegyvert meglátnak. Péternek is mondtam, hogy tegye vissza a kardját a hüvelyébe, mert aki kardot ragad kard által vész el. Amint visszatette kardját a hüvelyébe meglátott és én visszaragasztottam a levágott katona fülét, mintha az le sem szakadt volna.

Mert ha mind látnának engem, akkor letennék a fegyvert. Letennék a fegyvereket, mert tudnák, hogy én vagyok. De ne tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb. Ezt tanítottam. Ilyen legyél, ha adakozol. Mert ha a rászoruló nem tudja, hogy kinek köszönheti adományát, akkor azt feltételezi, hogy bárki lehet, aki adakozott neki. Az pedig már nem fog senki kezébe bele harapni, hiszen bármelyik kéz lehet, amelyik neki enni adott.

Ha tudnátok, hogy vagyok már nem hinnétek. Nem hinnétek, mert már tudnátok. De ha azelőtt tudnátok meg, hogy vagyok, mint hogy a gonosz elesik, akkor félnétek tőlem. Mert a gonosz szüli a félelmet és a kételkedést. Így történt a kereszt is.

Ezért mondom, hogy rám figyeljetek, engem keressetek, tőlem kérjetek és nálam kopogtassatok. Így találtok meg, így ismertek meg. Így értitek meg, hogy én nem az vagyok, akitől félni kell vagy félteni, hanem az vagyok, akiben remélni lehet és bizakodni.

Aki azt mondja, hogy hitt bennem, de már nem, az nem bennem hitt. Mert aki bennem hisz, az örökre hisz. Aki bennem hisz, annak jelei vannak. Emlékezzetek a példázatra a fákról és annak gyümölcseiről.

Azt gondoljátok magatokban, hogy Isten kegyetlen. Tele van a világ gonoszsággal. De ez nem így van.

Azt miért nem gondoljátok, hogy a világ tele van jósággal? Mert azt látjátok, hogy van benne gonoszság?

Mire figyelsz? A gonoszra vagy a jóra? Engem nézzél, rám figyeljél! Mert amire figyelsz, olyan lesz a világ.


Kérdező!


Amíg vannak olyanok, akik azon fáradoznak, hogy gyógymódot találjanak a gyógyíthatatlan betegségre, addig van remény.

Amíg vannak olyanok, akik a járványok megfékezésén dolgoznak, addig van remény.

Ha csak egy is akad, aki a háború idején a békéért fáradozik, addig van remény.

Amíg a betegen születettek mellett vannak, akik segítik őket a mindennapjaikban, befogadják őket, megölelik őket, addig van remény.

Ha csak egy is akad, aki az ő életükben azért fáradozik, hogy csökkentse kiszolgáltatottságukat, addig van remény.

Amíg a fiatalok között van olyan, aki megöregszik, addig van remény.

Míg pedig remény van, addig én is itt vagyok.


Elmondtam, hogy aki bennem hisz, az olyan alapra épít, amelyet nem tud elmosni az árvíz. Aki ingoványra épít, amit elmoshat az árvíz, az nem bennem hitt. Nem talált meg, mert nem is keresett, hogy megismerhessen.


Mert sokan mondjátok, hogy itt ez a keresztre feszített csávó és én benne hiszek, de mellettem még két másikat is megfeszítettek. De ez nem itt a piros, hol a piros. Csupán annak tűnik azok számára, akik nem ismertek.

Itt a piros, hol a piros mindazoknak akik rólam tanultak.

Mert a többség rólam tanul, de megismerni nem akar. Tanul rólam, tudja, hogy Úrnak hívnak, de ők nem akarják, hogy fölöttük legyen bárki, akit Úrnak hívnak. Mert minden urat úrnak hívnak, sőt minden urat írásban Úrként szólítanak meg nagy "Ú" betűvel a magyarban.

Én azt mondtam, hogy "jöjjetek hozzám", "Gyertek hozzám", "Kövessetek"

Én azt mondtam, hogy "tanuljatok tőlem", "példát adtam nektek"

Azt mondtam, hogy mindent újjá teszek. Megtettem.


Mert annak, aki az utolsó szalmaszálba kapaszkodik dobtam egy kötelet 2000 éve már lassan. Jó és erős kötél az, amin ha mászni kezdesz, én felhúzlak.

De az "ördög" is dobott köteleket annak, akik valamibe kapaszkodnak. Az a kötél pedig erősebbnek tűnik, de ha mászni kezdesz rajta, az csak lejjebb engedi. Néhányat azért felhúz, hogy elhitesse a többivel, hogy a rossz kötélen másznak. Mert az ördög képes megtartami egyet, hogy vele milliókat, sőt milliárdokat vezessen félre.

De te rám nézz, rám figyeljél. Én dobom neked a kötelet újra és újra, még akkor is, amikor már a rossz kötélbe kapaszkodva ereszt lejjebb téged a másik. Engem nézz, engem figyelj, engem keressen a szemed, mert én dobom a kötelet, melyen, ha mászol én fel húzlak.


Képekben beszéltem nektek akkor is, képekben beszélek most is. Azért beszéltem képekben, mert azokat nem fogja az idő, azokat nem látja a gonosz. A gonoszban nincs alázat, hanem alázatoskodás. A gonoszban nincs szelidség, hanem álszentség. Ezért mondtam, hogy tanuljatok tőlem, mert én alázatos vagyok és szelíd. Gyertek hozzám mind, akik terheket cipeltek és megfáradtatok és én megkönnyítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat. Hajtsátok velem együtt egy igába a fejeteket. Mert az én terhem könnyű és az én igám édes. Ezt mondtam volna, ha ott lennék a ti időtökben. De 2000 éve voltam testben és leszek majd, Isten tudja mikor.

Elmondtam, hogy küldök vígasztalót. Aki majd emlékeztet benneteket mindarra, amit tőlem tanultatok.

Isten egy, nem a vigasztaló. Mert azt nem mondtam, hogy egy vígasztalót küldök, sem azt, hogy 1000 vígasztalót küldök. Vigasztalót. A te személyes vígasztalódat. Elküldök egyet azok közül, akik tőlem tanultak, hogy emlékeztessenek.

Elmondtam, hogy eljövök. Vissza jövök és veletek leszek.

Elmondtam, hogy lesznek hamis próféták, antikrisztusok. De aki azt mondja, amit én, aki engem hirdet vallva magáról, hogy az enyém és én nem ő vagyok, tőlem van az. És az is, amit mond. Mert nem hagylak titeket árván.

Engem keressetek! Rám nézzetek! Tőlem tanuljatok!"


Ezt mondja Krisztus, amit nem mond ki, de tőle származik. Ha a világban minden jó lenne, akkor az a világ lenne a Menyország. Ha a világban minden rossz lenne, akkor az a világ lenne a pokol. A világ pedig a kettő között van, de elközeledett Istennek országa.

Krisztián

2023. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
42%
Ha valakik betegen születik, gondold alaposan végig ugyan miért születtek így? Nem a genetikát, immunt gyengitette az ember, holott Isten mindent megteremtett amire szükségünk van? Nem az ember alkotta-e meg a műanyaggal,az ételhelyettesítőkkel az Istenellenes dolgokkal saját világát? Nem tudtad, hogy a nem lebomló műanyag szemcsék már mindenhol ott vannak? A levegőben a vízben, az ételt burkolták vele?
2023. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!